KAPITOLA 1. /DĚDIČKY TŘÍ TRŮNŮ

24. července 2011 v 14:57 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  DĚDIČKY TŘÍ TRŮNŮ

POHLED CHARLOTTE
+ Jsem Charlotte. Narodila jsem se 16.srpna 1994 a až donedávna jsem žila s rodiči ve Spojených státech, v Bridgeportu. Bridgeport je hlavní město ve státě Connecticut. A to byl také důvod proč jsme se odstěhovali.
+ Z Bridgeportu jsme se odstěhovali, když mi bylo asi osm. Rodiče nechtěli bydlet v tak velkém městě. A také to bylo kvůli mámině práci. V USA se jí moc nedařilo a chtěla zkusit něco jiného, tím myslím úplně jiného. Když mi řekli, že se stěhujeme, byla jsem nadšená. Ale
jen do té doby než mi řekli kam. Stěhovali jsme se do ČR. Moc nadšená jsem z toho nebyla. Ale bylo mi osm a tyhle věci jsem moc ovlivnit nemohla, a tak jsem to neřešila. Akorát mi vadilo, že přijdu o pár kamarádů a ruch velkoměsta.
....
+ Začátky byli fakt krušný. Nejjednodušší to asi měla máma. Ta se, jak se později ukázalo, učila tajně asi dva roky česky. Takže ta s jazykovou bariérou fakt neměla takový problémy jako já a táta.
+ Já sebou všude nosila slovník, ale ani s ním jsem neměla vyhráno. První měsíce jsem si v jídelně neuměla ani říct o jídlo, natož něco dalšího. Ředitelka školy vyhověla mojí mamce a poprosila zdejší učitelku angličtiny Taniu, aby mi pomáhala. Díky ní už to bylo ve škole snesitelnější.
+ Týdny ubíhali a já se pomalu učila základy češtiny. Hlavně ty jednodušší fráze ,jako "Ahoj, jak se máš.?" nebo "Jmenuji se Charlotte a jsem Američanka."..Máma si našla práci jako překladatelka v jedné malé firmě. Její čeština měla pořád své mouchy, takže byla ráda, že má vůbec nějakou práci. Za to táta, ten měl problémy. V Americe prodával auta, což vyžaduje komunikaci s lidmi. A tady mu dělala komunikace celkem problém. Přihlásil se do kurzů českého jazyka pro cizince a učil se česky.
+ Roky ubíhali jako voda. Než jsem se nadála bylo mi patnáct a češtinu jsem celkem brabůrně zvládala. Našla jsem si kamarády a příští rok jsem se chystala na brigádu. Z mámy se stala překladatelka, jak má být. A táta.? Ten si našel práci v auto dílně, kde mu do spravování aut nikdo nekecal a mohlo mu být jedno jak se ona věc nazývá česky. I když už češtinu taky zvládal. Ale opravování aut ho chytlo a tak jinou práci nehledal. A jak se mi jednou zmínil, oblek a kravata mu taky nechybí..
 


Komentáře

1 ..::GirL WiTh SmiLe =):.. | Web | 24. července 2011 v 15:32 | Reagovat

Jéé...ahoj :)..som rada, že si sa vrátila ^ ^..
a čo sa týka poviedok..tie si budem rada čítať =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama