KAPITOLA 3. /ZVLÁŠTNÍ A PŘITOM OSUDOVÁ..

6. srpna 2011 v 14:49 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  ZVLÁŠTNÍ A PŘITOM OSUDOVÁ..

+ Šla jsem pak do svého (a mámina) pokoje, abych si na chvíli lehla, protože ta noha začínala příšerně bolet. Na stole ležel vzkaz od mámy. Začala jsem číst vzkaz a přitom jsem si sundávala mikinu. Byla těžká. Až moc těžká na mikinu, počkat, podívala jsem se do všech kapes a v jedné jsem nahmatala něco ..no jak to popsat..bylo to studené a tak trochu lepkavé nebo mokré. Vytáhla jsem to opatrně s kapsy. A to co jsem spatřila mi téměř vyrazilo dech. V ruce jsem držela ''JEHO'' hodinky. Vlastně ani nevím, jak se jmenuje jen, že má iniciály PG.+ Takže já mu rozdupla hodinky a on mě ještě odveze do nemocnice..?! Trochu trhlý a navíc si asi neřekne o ty pitomý hodinky..

+ Přestala jsem o tom přemýšlet, položila jsem rozbité hodinky na stůl a znovu si přečetla vzkaz od mámy. Stálo v něm, že přijede zase pozdě večer. At' udělám klukům večeři a nečekám na ni...To už začíná být trochu divné, to už je po několikáté za poslední měsíc, co se vrací takhle pozdě. Určitě se něco děje, počkám na ni, a pak se jí na všechno zeptám.

+ Doklopýtala jsem zpátky do kuchyně a začala jsem dělat bráchům něco k večeři. Při dělání večeře, jsem se mnohokrát nachytala, jak koukám do prázdna a přemýšlím. No jo dneska toho bylo až dost. a hlavně, ta noha příšerně bolí.

+ V 6 jsem šla zavolat na Iana do garáže a Jacka do pokoje, aby šli jíst. Tohle hraní na jejich hospodyni už mě přestává bavit. Všichni jsme se najedli (krom mámy) a šli si zase svou cestou. Ian do garáže, Jack do pokoje a já si šla do pokoje pro učení. Je otrava mít obvázanou nohu a jedinou kámošku pryč.

+ Jako první jsem si vzala Geologii (Přírodopis), zrovna bereme geologické děje. Vzala jsem sešit a napsala datum 16.Prosince. Postupně jsem nakreslila činnou sopku a její součásti. Dál a dál jsem se probírala učením, až jsem z toho byla opravdu dost otrávená. Je pátek a já trčím doma a učím se, to nezní zrovna zábavně. A věřte, že ani není..=(

+ Hodila jsem všechno zpátky na stůl, a šla se dívat na televizi. Ani nevím co dávali, nějak jsem to nevnímala, spíš jsem to měla jen jako takovou kulisu v pozadí.Nakonec jsem televizi vypnula, a je koukala do prázdna..Jako dnes už tolikrát..Seděla jsem tam asi do půl jedné v noci, když přišla máma. Vypadala, tak nějak zdrceně, smutně.

+ Posadila se vedle mě na pohovku a trochu se lekla, když jsem se pohla. O to víc, když rozsvítila lampičku a zpozorovala, že mám obvázanou nohu.

Já: Mami co se stalo..?? Vypadáš smutně.
Máma: (Snažila se vyhnout odpovědi a strhla pozornost na mě.)
Co si proboha vyváděla..??
Já: To nic není mami a neodbočuj od tématu prosím..
Máma: (Smutně se pousmála nad tím, že jsem ji prokoukla.)
Kluci už spí..??
Já: Jack ano, ale Ian ještě něco kutí v garáži. Proč..??
Máma: Musím vám něco říct, zajdi pro Iana.
Já: Do-dobře, cestou vzbudím i Jacka..
(Už jsem se zvedala.)
Máma: Ne..Jacka budit nemusíš..
Já: No dobře, když chceš..
(A šla jsem do garáže..tedy spíš se belhala..blbá noha.)

+ Ian byl očividně překvapený, že jsem přišla. Občas jsem za ním sice chodila, popovídat si a tak ,ale nikdy ne tak pozdě.

Ian: Co je..??Máma už přišla..??
Já: Jo, už je doma a chce nám něco říct..
Ian: Komu..??A co ..??
Já: Nevím, chce nám to říct společně. Ale Jack spí a prý ho nemám budit.
Ian: Aha, no tak jo..
Já: Umy se prosím, nerada bych pak všude uklízela...=D
Ian: Jasně..:D..Naše malá En si hraje na hospodin'ku..:D
Já: (Dloubla jsem ho loktem pod žebra a zasmála se.)

+ Společně jsme pak za tlumeného smíchu šli do domu. Když jsme ale došli k pohovce, smích nás přešel. Máma měla totiž oči plné slz. Sedla jsem si vedle ní a Ian si sedl na stůl naproti nám.

Ian: Mami co je..??
(Ticho)
Já: Mami co se teda stalo..??
(Chvilka ticha)
Máma: Musím vám říct něco důležitýho, hodně důležitýho.
...
Asi jste si už všimli, že jsem poslední dobou jezdila hodně do Welttu (Velké město..asi 40 kilometrů od Gottenu.) A já vám chci říct proč.
...
Já: (Seděla jsem jako zařezaná a čekala co přijde. A Ian mi připadal taky nesvůj. Naše máma si na nějaké takovéhle věci prostě nepotrpěla.)
Máma: Asi před měsícem se ozval váš otec, že chce Jacka zpět.
Já: (Myslela jsem, že Ianovi vypadnou oči z důlků a já jsem asi vypadala podobně.)
Máma: Sami víte, že už je tu s námi Jack hodně dlouho, a že jsem se o něj starala jako o vlastního. Takže jsem jezdila do Weltu za právníky, aby tu s námi mohl Jack zůstat. Snažila jsem se opravdu..Ale nestačilo to.
Jeho matka přece jen nejsem, takže si pro něj v pondělí přijede jeho otec.
Já: C-co-cože..??
Ian: No počkat a neměl by o tom Jack taky něco vědět..??
Máma: En je mi to líto, ale opravdu s tím nemůžu nic dělat..
A Jack o tom ví už 14 dní..
(Pláč..)
Já: Nic jsem na něm nepoznala. A on se nám to ani neobtěžoval říct..??

+ Ted' už jsem opravdu zuřila, já se o toho malýho fakana starám, možná víc než máma a on se ani neobtěžuje mi něco říct..?! To přehnal..Vykročila jsem směrem k pokoji, kde spal, ale Ian mi stoupl do cesty.

Ian: Tím nic nevyřešíš..
(Pak zašeptal.) A mámě tím taky nepomůžeš..
Já: Grr..Máš pravdu..Ale stejně mu to nedaruju..
 


Komentáře

1 ..::GirL WiTh SmiLe =):.. | Web | 7. srpna 2011 v 18:23 | Reagovat

Fúha..dúfam, že to s Jackom dopadne dobre..hlavne v tom zmysle..že ho naša hrdinka nezabije :D

2 Mizuru Kia | Web | 7. srpna 2011 v 19:05 | Reagovat

[1]: Můžu jenom prozradit, že ho opravdu nezabije..ale co přesně bude dál v tom jasno ještě nemám..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama