KAPITOLA 5. /DĚDIČKY TŘÍ TRŮNŮ

28. října 2011 v 13:29 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  DĚDIČKY TŘÍ TRŮNŮ

+ Z obchod'áku jsem vyšla ověšená taškami.A jen jsem si představila sebe s těma taškama v autobuse už mi naskakovala husí kůže. "Tak na to zapomen'te, já autobusem s toudle spoustou tašek nepojedu." zabrblala jsem si.Vytáhla jsem si s kapsy mobil a zavolala si taxi.
+ Schovala jsem si mobil a rozhlédla se kolem.Pár metrů ode mě byla lavička.Sebrala jsem všechny tašky a šla si sednout.

+ Za pět minut se zpoza rohu vyřítilo kanárkově žluté taxi a zastavilo na silnici pře mnou.Z taxíku vystoupil hezký čtyřicátník a galantně mi pomohl naskládat tašky do auta. "tak kam to bude slečno.?" optal se mě když jsem dosedla na zadní sedadlo jeho auta.Nadiktovala jsem mu adresu, kam má jet a pak jsem spokojeně koukala z okénka.
+ "Tak jsme tu.Bude to 480,- slečno."ozval se taxikář.Prohrabala jsem tašky a z jedné vytáhla svou peněženku.A zaplatila 490,- se slovy: "To nechte." a usmála se.Tohle byl nejlevnější taxikář v okolí.Za kilometr chtěl dvacku.
+ Pomohl mi s taškami až ke dveřím.Všechny jsem si je od něj vzala, a když odcházel zavolala jsem na shledanou.A od auta se ozvalo "Na shledanou a pěkný den slečno."
+ Otočila jsem se a otevřela dveře.S plnýma rukama jsem napochodovala do obýváku.V křesle tam seděla máma a na klíně měla laptop a něco urputně t'ukala na klávesnici. "Ehm..mami.? Už jsem doma." řekla jsem potichu, tak abych ji nevyděsila.Trochu sebou přece jen škubla a pak řekla."Ahoj zlato..tak co si nakoupila.?" Vybalila jsem z tašek boty a šaty pro mě a ukázala jí je." Jsou krásné holčíčko.Ale na tobě budou vypadat o poznání lépe.JDi si je zkusit." řekla a usmála se. "Jasně mami..."a už jsem pelášila do schodů.V půlce jsme se otočila "Vzala jsme ti šaty, boty a dopln'ky. Myslím, že ti to bude moc slušet.Máš to v taškách za křeslem." A pokračovala do svého pokoje.
+ Oblékla si šaty a žasla.Opravdu byli nádherné.Tak nějak mi dodávali na věku a vypadala jsem seriozněji.Ovšem problém nebyl v šatech, ale v botách.Věděla jsem, že kdybych si koupila balerínky, mamka by nebyla nadšená.A tak jsme si koupila tyhle zelené? boty.Co měli podpatek snad osm centimetrů. "No jestli se dneska nezabiju, tak vyvěste prapor." zabrblala jsem si.Podpatky jsem neměla moc v oblibě.Protože jsme v jednom kuse padala i v obyčejných teniskách.A představy sebe v těchhle botách jsem se tak trochu děsila.Ale co bych pro mamku neudělala.
+ Obula jsem si ty zpropadený boty, kvůli kterejm se dnes nejspíš přizabiju a i v nových šatech sešla dolů do obýváku.Postavila jsem se před mamku a ta si mě změřila od hlavy k patě, a když si všimla mých bot zářivě se usmála.Tak za ten úsměv mi to trápení mých nožiček stojí, řekla jsem si.
+ Chytla jsem mamku za ruku a druhou rukou popadla věci, které jsem jí koupila a ona je zatím vyndala jen na stolek, aby si je mohla prohlédnout. A táhla ji do ložnice.Strčila jsem jí od ruk věci a zaklapla za ní dveře.Máma za chvíli vyšla z ložnice a vypadala naprosto úžasně. Hrozně moc jí to slušelo.
+ Obě jsme si šli vysvléct naše šaty a já hlavně sundat ty zpropadený boty.A jelikož já měla hlad a mamka si chtěla ještě něco udělat na počítači, tak jsem ji nechala a šla prozkoumat ledničku.
+ No zrovna jsem uvažovala nad tím, že si udělám hemendex, když jsem vlastně dostala nápad.Udělám si čínskou polívku.Máma tuhle stravu moc nepodporuje, a tak jím tyhle věci jen málo.
+ Dala jsem do rychlovarné konvice ohřát vodu a zatím přichystala misku a vytáhla ze spížky sáček s již zmin'ovanou polévkou.Jen co voda cvakla polila jsem nudle horkou vodou a misku přikryla talířem, aby z ní neutíkalo teplo.A šla si sednou k televizi.
+ Bezmyšlenkovitě jsem přepínala kanály a asi po deseti minutách se zvedla a šla si pro polívku.Polívku jsem snědla u televize, nakonec jsem koukala na nějakej akčn'ák.
+ Asi jsem potom musela usnout, protože mě budila mamka se slovy "Vstávej Růženko, jdeme na tu večeři." zaúpěla jsem a snažila se splynout z gaučem.Marně. "No ták, musíš se připravit, máme jen půl hodiny." řekla mamka a mě to dokonale probralo.
+ Vylítla jsem na nohy, a pak rychle vyběhla schody do svého pokoje.Shodila jsem ze sebe tepláky a triko a zaplula rovnou pod sprchu.
 


Komentáře

1 Týnuše & Janie | Web | 28. října 2011 v 14:02 | Reagovat

To teda, je to děsný, už se těším, až se blog rozjede a my tohle budemem mít hotový a budem přidávat pouze 3 sérii ;) <3

2 vestec | Web | 12. ledna 2012 v 16:37 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama