KAPITOLA 1. /DRUHÁ POLOVINA #1

6. března 2012 v 15:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  DRUHÁ POLOVINA (..proroctví..)


Kapitola první - Kniha skrývající proroctví
..........................................................................


..Mezitím co královna snášela trýzen' ze strany svého muže, jejich syn rostl a více a více se podobal svému otci. A to nejen vzhlem, ale i chováním a svémi mravy. Mladý Vít měl vše na co si vzpoměl a ukázal. Na jednu stranu nebylo divu, byl to následník trůnu a zároven' jediný údajně žijící dědic..

..Země upadala. Syn i otec se snažili dobývat další a další území, ovšem už nekoukali na to, jak jejich země trpí..

..Roky šli. Královně Elisabeth s věkem docházela i naděje, že je její dcera naživu. Celých dlouhých 30 let o ní nedostala jedinou zprávu, až jednou ji její předkyně navštívily ve snech. Řekly jí, že její dcera Beatris se má dobře. Na druhém konci Jižního Světa, kde žije se svým mužem a dcerkou Marianou. Řekly jí, že krevní linie nezemřela a ná ní je, aby uchovala "tajemství" žen z rodu Eslen pro budoucí generace, protože její dcera o svém daru neví a předkyně se domnívají, že to ani nikdy nezjístí. Proto prý má dochovat aspon' část z vědomostí co má ona sama a k nim má doplnit i to, co jí řeknou předkyně..

..Jak jí bylo řečeno, tak také udělala. Dalších pět let postupně sepisovala každý detajl na který si vzpoměla a každou větu co jí ve snech řekly předkyně.
Ženy, královny z Eslenu byli vždy něčím zvláštní, však jen v dávných dobách lidé věděli proč. Postupně se jejich moc stala tajemstvím. Možná i snad proto, že žádná něměla vždy ty stejné dary. Jeden však měly všechny stejný. Vlasy. Jejich vlasy byly živé. Pokud je nikdy neostříhali měli svou moc. Jedny s jejich magickou mocí dokázali léčit, jiné bojovat a některé však jenom jednoduchá mentální kouzla nebo předvídání budoucnosti, jak říkám každá byla jiná. Ano někteří by je označili za čarodějky a šarlatánky. A proto svou moc začaly skrývat. Každá prvorozená žena z tohoto mocného rodu měla tetování. Zvláštní bylo, že bylo vždy stejné a vždy se s ním už narodily. Ovšem každá žena ho měla jinde. To tetování zosobn'ovalo všechny 4 živly. Pátý živel tj. ducha bud' měla v srdci nebo ne. Ty co jej neměly nevládly magií. Stejně tak každý cíp ukazoval na svoji světovou stranu. Tedy 3 věci byli pro prvorozené ženy, královny z Eslenu cenné, a to: tetování, vlasy a jejich srdce..

..Jako poslední do knížky královna zapsala proroctví.
"Až nastane dlouhý věk, pak žena z Eslenu bude vědět co učinit má. Aby zem byla zase celá..."
Proroctví bylo delší. Mluvilo o příchodu jedné z žen Eslenu o potomku, jež přijme jmého rodiny Gerharte de Eslen. Ukončí bitvy a sjednotí zemi pod společnou vlajkou. Pod vlajkou ženy. Ano, pak bude konec zbytečným krveprolitím a nadvlády mužů. Na trůn usednou ženy Eslenu.
Však proroctví mluví o těžké cestě, kde skříží zbraně dvě krve a přesto jedna..

..Sama Elisabeth měla moc dorozumět se se svými předkyněmi. A díky nim sepsala onu knihu o téměř sto
TETOVÁNÍ ↑

stranách. Knihu dle pokynu zabalila do kůže a nechala zakopat před hradbami Eslenu. Bývala by je dala prapředkyním, ovšem nemohla si být jistá, že ona žena z proroctví bude mít moc mluvit s předkyněmi..

..Pár týdnů po dopsání knihy se na královnu Vojtěch bezmyšlenkovitě utrhl s tím, že je prolhaná ohavná ničemnice co ho jen obírá o peníze. Tehdy ji nechal čistě z rozmaru a opilosti ostříhat a zbyčovat. Tak přišla Elisabeth o svoji magii a měsíc nato, Když bylo po oficiální korunovaci jejího syna Víta královna zemřela. Byla otrávena..

..Prostí lidé, ti kteří pamatovali její rozhodnutí pro zachranu říše se vdát smutnili. Měli ji rádi, i když byla od lidu izolována. Modlili se za její duši, at' dojde klidu tam nahoře. A modlili se k lepším zítřkům, které však byli v nedohlednu..

PO 200 LETECH

..Od dob kdy vládl Vojtěch se nic nezměnilo. Pořád byl hlad a chudoba, pořád probíhali války a zabíjelo se. Avšak lidé už měli naději..

..Jeden z chudáků, jež dostali zadáno vykopat kolem hradeb příkop, jednou našel cosi zabaleného v kůži v hlíně. Byla to kniha v hrozném stavu. Jelikož byl jen chudák, neuměl číst, zanesl po práci knihu ke kostelníkovi Mateovi. Ten knihu přečetl, tedy část. Byli v ní pasáže, jež přečíst nedokázal. A jelikož si byl vědom toho, co za tajemství v knize je ukryto. Přepsal ji a uschoval v kostele. Chudákovi, jež mu straou knihu přečetl řekl, že v knize je napsáno proroctví jež mluví o příchodu ženy, jež nastolí mír. Knihu mu však nevrátil. Nakázal mu, že bůh si nepřeje, aby se o existenci knihy vědělo a jediné co může říci je toto proroctví..

..Od té doby se proroctví o příchodu ženy jež změní jejich životy šířilo. Lidé ho předávali svým dětem jako modlitbu..

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tak váš názor.? Je to pořád takový ten úvod dá se říct..
Ale bez něj by to nebylo ono..
 


Komentáře

1 chuckyna | Web | 7. března 2012 v 19:05 | Reagovat

Je to parádní, už se těším na další kapitolu. To s těma vlasama mi připomíná Rapunzel z Na Vlásku :))

2 jennypusinka | 24. června 2012 v 13:17 | Reagovat

1. jo mě taky :D , super začátek ;-)  :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama