KAPITOLA 5. /BEZMOCNÁ (TP)

22. května 2012 v 20:09 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  BEZMOCNÁ I. (Tajemství Provinilých)

+ Z ledničky jsem vytáhla mléko a ze skřín'ky misku a cereálie. Dala jsem misku na linku, nasypala do ní čokoládové cereálie a zalila mlékem.
+ Se svou "svačinou" jsem se posadila k pultu na barovou stoličku.A začala jíst.

+ Za pár minut už jsem slyšela klapnutí dveří a bujarý rozhovor.Upřímně s toho kousku jsem nepochopila vůbec nic.Zastavili se až u mě v kuchyni.Tašky
skončily s hlasitým žuch na dlaždičkách kuchyně.Dál jsem žvýkala svoje cereálie a poslouchala je.
+ Brácha otevíral ledničku a ptal se Patrika "Dáš si něco.?Pivo, rohlík, víno.?".Patrik na něj pochybovačně.No mě to spíš víc přišlo jako pohled na duševně chorého..:D A pak řekl "Ne díky, počkám až na večeři." Poprvé od doby, kdy vstoupili do domu se na mě podíval." Á, koukám, že tady měl někdo hlad." A uchichtnul se.Udělala sem na něj kyselý obličej, čapla svoji misku a měla namířeno do pokoje.Ještě přes rameno jsem křikla " A jemu ty koupíš dům.?Ccc.." a pokračovala dál, ale bratrovy další slova mě zmrazily na místě.(Ne doslovně.) "Já mu ten dům v podstatě spíš půjčuju na dobu neurčitou.Pak ho dostaneš na starost ty." Otočila jsem se na bratra."C-cože.? ..To jako že si mi koupil barák.?" Vyjeveně a nedůvěřivě sem na něj civěla.Brácha se usmál od ucha k uchu a odpověděl." Jo, vlastně jo.Ber to jako dárek k narozkám.Šestnáct ti je přece jen jednou za život." a mrkl na mě.Oba dva (já a Patrik) jsme na něj čuměli s otevřenou pusou.Vím, jsme bohatí a docela dost ,ale tohle..?! I když, mamka má velký výhody. Na jednu stranu má pod palcem podsvětí a v lidským světě je to advokátka, velká ryba. Od obou rodičů dostáváme..ne ne, můj brácha dostává spousty peněz, jelikož je plnoletej. Já dostávám kapesný a hmotný věci, ovšem, že přiměřený mýmu věku. Ale zdá se, že bráška si s našima starosti nedělá a klidně mi koupí co ho napadne..I když, on když udělá maturu, tak dostane od matinky slušný obnos peněz.
Nechápejte to zle. Ale máma není téměř nikdy doma. Jako advokátka má mraky práce, a když nepracuje, tak je v podsvětí a vyřizuje důležitý věci co se tam nahromadí, když je pryč. No a vynahrazuje nám to poněkud finančnější péčí.
Už jsem se zmínila, že je máti první, co šéfuje podsvětí a zároven' má dobrou práci.? Ne.? No tak vám to říkám ted'. Tak trochu porušuje pravidla, ale vzhledem k tomu, že ONA je ŠÉF, tak jí nikdo nic nemůže. Předchozí kápo (to jako moje babička) už nežije. Ale po mě se bude chtít, abych byla jenom TAM.
+ "Po-po-počkej.Ale já chtěla jen to auto.Ne celej barák...Opravdu chtěla bych radši to slíbené auto." vykoktala jsem ze sebe. Zasmál se. "Ale to auto byla sázka.Kterou si mimochodem vyhrála.To auto je tvoje, hned ráno zavolám do prodejny, aby ti jedno dovezli...A ten dům je dárek k narozeninám.Máma sice říkala, že asi někam odjedeš, ale mě napadlo, že bys třeba chtěla mít své věci na svém místě až se vrátíš.Teda kam to vlastně pojedeš.? "Koukala jsem na něj jako na blázna, vím právě mi slíbil auto a dům, ale to, že mu mamka řekla že odjíždím mě úplně odrovnalo. Najednou se ve mně něco vzepřelo.
+ Ne, prostě zůstanu tady, v lidském světě, nestojím o úctu a ani o moc. "Nikam neodjedu" řekla jsem rozhodně a ještě dodala " Ale mámě to neříkej, neví to." Otočila se na patě a chtěla odejít, ale něco mi došlo.Otočila jsem se zpátky k bratrovy, došla k němu a objala ho."Děkuju, děláš toho pro mně hodně." Taky mě objal a řekl " Dneska si teda nějaká výřečná." A zasmál se.
+ Pustila jsem ho, usmála se a konečně odešla do svého pokoje.Po cestě jsem si z poličky vzala svou misku s cereáliemi, kterou jsem si tam odložila.

 


Komentáře

1 Rose | 22. května 2012 v 20:27 | Reagovat

A dál ?? :D

2 chuckyna | Web | 22. května 2012 v 20:29 | Reagovat

Tý jo, tak teď jsem hodně zvědavá, jak se tohle ještě vyvine a jak mamka aka kápo podsvětí bude reagovat na to, že se vzepře :) A hrozně se mi líbí tvuj styl psaní :))

3 ..::Nataly ^ ^♥::.. | Web | 25. května 2012 v 22:15 | Reagovat

konečne nový diel!.. chacha! :D
a ako ..vôbec by mi nevadilo, keby som tiež dostala dom.. Ale od brata? môžem čakať :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama