Srpen 2012

Hledám grafika

31. srpna 2012 v 15:01 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
Ahoj..za jiných okolností bych se k tomuhle neuchýlila, ale tak trochu nemám jinou možnost.
Nerada bych aby vás moje grafika odradila od toho, abyste si přečetli moje články.

HLEDÁM GRAFIKA

Chtěla bych design, jež by tu mohl být delší dobu. Mám pár podmínek a výmyslů, takže by to bylo na domluvě.Takže pokud jste vy grafici, nebo znáte (viděli jste) někoho kdo dělá hezkou grafiku, tak mi určitě napište do komentářů.
Ráda bych ale viděla něco z naší práce. :) Takže asi tušíte, že by to chtělo někoho kdo dělá grafiku delší dobu.

Všem budu vděčná, když se ozvou..:)

Noční lovci (2): JEDNOU NOHOU V HROBĚ - Jeaniene Frost

31. srpna 2012 v 13:53 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Jeaniene Frost
> Název CZ: Jednou nohou v hrobě / One foot in the grave
> Série: NOČNÍ LOVCI
> Kniha v sérii: druhá
> Počet stran: 240
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: srpen 2012
> Nakladatelství: FANTOM Print
> Moje hodnocení knihy: 3/5 hvězd

pět se setkáváme s poloviční upírkou Cat Crawfieldovou. Ano, je to ta samá poloupírka co před čtyřmi roky opustila Bonese a začala pracovat pro vládu. Pod palcem má celý tým, se kterým loví a zabíjí upíry. Tým, který si sama vybrala a vycvičila. I po letech se stále snaží zabíjet upíry a doufá, že jednou zabije i svého otce. Využívá bojových schopností, jež ji naučil její bývalý, upíří přítel Bones. Když už mluvíme o něm, Cat se nikdy úplně nevyrovnala s tím, že ho musela opustit, i když to bylo pro jeho dobro. Po letech ho však znovu potká. Nečekaně se vřítí do jejího života a ona se nebrání. Ví, že i přesto, že se snažila zapomenout, stačilo jediné setkání a má ho opět pod kůží. Bones jí před lety řekl, že si ji najde, pokud od něj uteče. Dostál svému slovu, našel ji a tentokrát se jí jen tak nevzdá. Nehodlá ji opustit, když se jí snaží někdo zabít. Ať se děje co chce, on ji ochrání, i kdyby měl sám zemřít.

Vrátí se Cat nadobro k Bonesovi.? Přežije vůbec.?
Kdo se ji snaží zabít.? A kdo nakonec zemře.?

..Next..

30. srpna 2012 v 21:13 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
dravím všechny..:) Během posledních dnů jsem měla malinko napilno, takže času na blog a knihy moc nebylo. Dnes jsem ale dočetla Jednou nohou v hrobě, což je kniha od J. Frost ze série nočních lovců. Na knihu napíšu v dohledné době recenzi. Takže ji čekejte asi během zítřka.

dyby vás to zajímalo, tak jsem dnes měla bombový den. Ráno přijel přítel. Už jsem se zmínila, že jsme zase spolu.? Vydrželi jsme bez sebe asi 2 dny tuším. No, tak dál. Byl u nás až do oběda. On u nás i obědval, čímž si šplhnul u maminky..:D No pak jsem jela se ségrou do pizzerky, kde sme byly celé odpoledne. A ted' večer mě přítel hodil na mašině domů. A mám dojem, že jsem si jízdou roztáhla sukni.

aky jsem vám chtěla říct, že k mým knihám mi čas od času přibudou i knihy na recenze z http://www.knihcentrum.cz/, u nichž normálně nakupuji knihy. A čekám na odpověď emailu s knihami od Fragmentu.


Bylo nebylo /2

30. srpna 2012 v 13:40 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Bylo nebylo
> Bylo nebylo..

Bylo nebylo je týdenní meme pořádané Kath.
Jde o to, že si (pokud možno) každý čtvrtek vezmete knihu, kterou zrovna čtete a napíšete z ní první větu.
Přidám vždy i název knihy a jméno autora.Jeniene Frost
Jednou nohou v hrobě
Noční lovci 2

První věta: Čekala jsem před rozlehlým, čtyřpatrovým sídlem, které v Manhassetu vlastnil pan Liam Flannery.

Anotace: Poloviční upírka Cat Crawfieldová už čtyři roky pracuje pro vládu. Nyní vede vlastní tým, který vycvičila k boji s nemrtvými. Tímto způsobem zužitkovala bojový výcvik, který získala pod vedením svého bývalého přítele, lovce upírů Bonese. Toto období jejího života je však i po letech citlivé a Cat se stále nedokáže vyrovnat s tím, že Bonese byla nucena opustit.
Ona a její muži jsou natolik nebezpeční, že někdo z nemrtvých se rozhodl vypsat odměnu za její hlavu. Cat je v těžkém ohrožení života a její jedinou nadějí na přežití je Bones, který nečekaně opět vstoupil do jejího života. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.

Waiting on Wednesday /2

29. srpna 2012 v 16:49 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Waiting on Wednesday
> Waiting on Wednesday..
Waiting on Wednesday je týdenní meme pořádané http://www.breakingthespine.blogspot.com/.
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.
A jak napovídá název, meme se zveřejňuje pokud možno ve středu.
 
 
 
 

Rezistence
Veronica Roth
Série: Divergence
Díl: 2

Anotace: Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se všemi následky?

Knižní blog

29. srpna 2012 v 8:51 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
hayo..Dneska jsem se rozhodla konečně uvést na pravou míru zaměření tohohle blog. Ti původní návštěvníci jistě ví, že původně byl tohle osobní blog, i když se v něm vždy něco o knihách nacházelo. Nyní ale spíše převládá ta knižní část.

nižních blogů je v dnešní době jako hub po dešti, proto je těžké prosadit se a získat si stálé návštěvníky. Zhruba vím, co by dobrý knižní blog měl mít, ovšem realita pokulhává, stejně jako čas, kterého moc není. Snažím se psát pravidelně, vždy alespoň jednou za dva dny.

okud bysme chtěli mluvit přímo o tom, co tu najdete, tak jsou to anotace, recenze, co kdy vyjde, a co jsem četla nebo si chci přečíst. Začnu popořadě. Anotace ze svého blogu pomalu vypouštím, protože ty si přece můžete po zadání názvu knihy, vyhledat na každých stránkách nakladatelství nebo knihkupectví. Recenzí na druhou stranu přibývá. Nepíšu je dlouho, ale myslím, že nejsou zase tak špatné. Snažím se zlepšovat a přicházet na správný systém, se kterým by se mi lépe recenze psaly. Co kdy vyjde je vlastně seznam knih, které zaujaly mě a možná zaujmou i vás. Jsou to knihy, které vyjdou v dalším půlroce.

evím, to bude asi vše. Možná bych vás ještě upozornila na to, že budu pracovat na seznamu četby, aby to nebylo tak nepřehledné. A to je asi vše.Divergence (1): DIVERGENCE - Veronica Roth

28. srpna 2012 v 22:20 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Veronica Rothová
> Název CZ: Divergence / Divergent
> Série: DIVERGENCE
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 344
> Vazba: Pevná s laminovaným potahem
> Vydáno v CZ: květen 2012
> Nakladatelství: CooBoo
> Moje hodnocení knihy: 4/5 hvězd

vět se změnil, je jiný než jsme ho znali. Už nejsou války. Lidé se rozdělili podle vlastností do pěti frakcí: Neohroženost, Odevzdanost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Jakmile dovršíte šestnácti let, musíte se rozhodnout, kde strávíte zbytek života. Ať už je to ve frakci, ve které jste vyrůstaly, nebo opustíte rodinu a změníte frakci. Existuje talentová zkouška, která má všem šestnáctiletým pomoci s vybráním té správné frakce. Ovšem jsou i výjimky, kterým talentová zkouška neurčí jen jednu frakci a těm se říká Divergentní. A věřte nebo ne, v životě to nemají snadné.
My se zaměříme na hlavní hrdinku Beatrice (Tris), která stojí před rozhodnutím, zda zůstat se svojí rodinou ve frakci Odevzdaných, kde vyrostla, nebo přejít do jiné frakce a opustit rodinu.

Jak se nakonec rozhodne.? Zůstat či odejít.?

Hex Hall (2): DÉMON Z HEX HALL - Rachel Hawkins

27. srpna 2012 v 14:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Rachel Hawkins
> Název CZ: Démon z Hex Hall / Demon glass
> Série: Hex Hall
> Kniha v sérii: druhá
> Počet stran: 248
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: červenec 2012
> Nakladatelství: Knižní Klub
> Mé hodnocení knihy: 4/5 hvězd

alší kniha ze série Hex Hall. Jedná se o druhý díl, kde se Sophie Mercerová potýká s novými problémy. Je démon a přesto je pořád na Hex Hell, nápravném zařízení pro Prodigia, což jsou víly, kouzelníci, lykantropové a podobné bytůstky. Ze všech sil se ona i ředitelka školy snaží, aby její pravou identitu utajily a všichni ji i nadále braly jako čarodějnici. Při další nudné hodině s učitelkou obrany Sophii svážou a vhodí do jezírka. Jen málokdo ví, že to Sophii může díky její démonické části stát život. Na scéně se objevuje její otec. Muž, kterého nikdy neviděla jinak, než na fotografii a vše se mění. Sophie je rozhodnutá vzdát se svých schopností a podstoupit Odebrání, přestože by ji to mohlo stát život. Důležité je, že ona ale nikomu ublížit nechce. Všechno se to zamotává a zamotává. Sophie si musí projít mnoha věcmi, aby nakonec zjistila, jak se věci mají.

A vzpomínáte na Archera Crosse.? Toho co patří k L'Occhio di Dio, co se snaží vyhubit členy Progdia.
Zapomněla na něj Sophie a pokusí se ho někým nahradit nebo bude prostě doufat, že ho jednou znovu potká.?


Knihy, knihy, knihy..:)

26. srpna 2012 v 9:29 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
..Čao..Za posledních pár dnů se toho spousta udála. A spousta se ještě stane..Nebudu tady vypisovat teď nic dlouhého, protože asi za 20 minut odjíždím k prarodičům a já pořád ležím v posteli. Takže tu asi až do odpoledne nebudu, nevím..

..Každopádně mě moc potěšily vaše komentáře..Hlavně co se jedná o recenze. Včera jsem nějakým zázrakem dočetla Démana z Hex Hall. A dnes chci začít číst Divergence.. Ovšem, pokud to přečtu během, já nevím..3-4 dnů, to kdybych četla fakt pomalu. Tak se stejně budu asi nakonec nudit. Ou, vlastně já zapoměla, že mám Temnou horečku od Moningové. Takže pak budu číst tu. Pak by měly přijít knihy, co mám naobědnaný z knihkupka. A snad někde mezi tím knihy na recenze.


Auch..

25. srpna 2012 v 2:29 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
azdárek. Já vím, zvláštní pozdrav, ale přesto to, co vám řeknu je ještě horší. Kolik je hodin.? Auch..něco po druhé, tak to zkrátím. Včera (jo mylsím ten den před dvěma hodinamy a něco) jsem se rozešla s přítelem. Asi je zbytečné to tu sálodlouze popisovat, ale když to zkrátím, tak to bylo nečekané, i když čekané. Moje nervy to už nevydržely. Takže včera BUM a spadla klec. A jelikož sem to potřebovala s někým probrat, tak sem se odpoledne vydala za svou nej. kámoškou.

toho plyne, že jsem tu nebyla, protože jsem si vylévala své srdce své kamarádce. Ne, ne a ne. Nic takového se nedělo, jen jsem si potřebovala pořádně zanadávat a taky si trochu postěžovat. Prostě se svěřit někomu "hmotnýmu". A nevím jak pro vás, ale pro mě je moje nejlepší kámoška tou nejlepší osůbkou.

ak byla v plánu hospoda atd..to už není důležité. Ale chtěla jsem se zmínit, že Fragmentu budu občas dělat recenze i pro Euromedia. Plus teda recenze na moje knížky, co si koupím. Ale zítra ještě sakra, teda dneska ještě nic moc nečekejte. Přítel si přijede pro věci a nevím jaký dopad to na mě bude mít. Takže bych to viděla spíš tak, že si dám zítra "nucené" volno. Dneska. A zítra zase začnu fungovat. Dočtu Démona z Hex Hall a zkusím napsat recenzi. Mimochodem, pozitivní komentáře by potěšily. Ale beru i kritiku.

PS: Gramatický chyby jako vždy omluvte. Obzvlášť dnes a teď. Lidi, vždyť je půl třetí ráno..:D

Hex Hall (1): ČARODĚJNICE Z HEX HALL - Rachel Hawkins

23. srpna 2012 v 16:37 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Rachel Hawkins
> Název CZ: Čarodějnice z Hex Hall / Hex Hall
> Série: Hex Hall
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 240
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: listopad 2011
> Nakladatelství: Knižní Klub
> Mé hodnocení knihy: 4/5 hvězd

ned na začátku se hlavní hrdinka Sophie Mercerová, která zdědila moc po svém otci, dopustí pár nepovedených kouzel. Tedy ne, nepovedených, nýbrž zbabraných. Její kouzla se vždy vymknou a skončí nějakými problémy. Po posledním takovém kousku, který se odehrál na školním plese je Sophie poslána na Hex Hell aneb "polepšovnu pro zrůdičky" jako je i ona. Jakmile dorazí i s matkou jako doprovodem, do Hecate Hell, což je podle letáčku elitní nápravné zařízení pro všemožné nadpřirozené bytůstky je poněkud vyděšená. Jenom co vstoupila na pozemky školy, se jí podařilo naštvat lykantropa a nechat se zachránit krásným čarodějem, který ji sice šíleně štve, ale i tak ji přitahuje. A aby toho nebylo málo, je Sophiinou spolubydlící jediná upírka na škole. Navíc po tom, co odmítne přijetí do covenu, místních tří čarodějnic se stane jejich oblíbenou obětí posměchu. A co je nejděsivější, ve škole se objevilo něco, co si mladé čarodějky vybírá jako své objeti...

Kdo, nebo co si zahrává se životy mladých čarodějnic.?
Podlehne i Sophie.?


Bylo nebylo /1

23. srpna 2012 v 10:35 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Bylo nebylo
> Bylo nebylo..

Bylo nebylo je týdenní meme pořádané Kath.
Jde o to, že si (pokud možno) každý čtvrtek vezmete knihu, kterou zrovna čtete a napíšete z ní první větu.
Přidám vždy i název knihy a jméno autora.
Rachel Hawkins
Čarodějnice z Hex Hall
Hex Hall 1

První věta: Felicia Millerová plakala na záchodě.

Anotace: Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall...


..Ou jé..

22. srpna 2012 v 21:18 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
dravím..:) Dnes (jako obvykle) jsem byla aktivnější spíše k večeru. Ráno jsem věšela prádlo a další věci a odpoledne jsem byla u kosmetičky. Kamarádka prohlásila, že kosmetičky jsou sadistky..:D No nevím, já osobně si moc nestěžuju. V nemocnici s vámi mnohdy dělají mnohem horší a bolestivější věci, než dělá kosmetička, takže tak. Každopádně já jsem spokojená. Po kadeřnici jsem se sešla s mojí nejlepší kamarádkou a byly jsme venku. No prokecali jsme zase celé odpoledne.

a blogu se objevily dvě memes. Jedno na středu a jedno na čtvrtek. Doufám, že se vám budou líbit. Mě přišli jako fajn zpestření. Jinak jak víte, čtu Hex Hall 1. Už jsem skoro na konci (takže lehce za půlkou), takže se těšte na recenzi..:) A taky mám novinu. Budu psát nějaké recenze na knihy od nakladatelství Fragment, tak se těšte.:)


Waiting on Wednesday /1

22. srpna 2012 v 20:13 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Waiting on Wednesday
> Waiting on Wednesday..
Waiting on Wednesday je týdenní meme pořádané http://www.breakingthespine.blogspot.com/.
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.
A jak napovídá název, meme se zveřejňuje pokud možno ve středu.
 
 
 
 

Démon z Hex Hall
Rachel Hawkins
Série: Hex Hall
Díl: 2

Anotace: Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského - a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?
 
 

Bylo nebylo - Co a jak.?

22. srpna 2012 v 20:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Bylo nebylo
> Bylo nebylo..

Bylo nebylo je týdenní meme pořádané Kath.
Jde o to, že si (pokud možno) každý čtvrtek vezmete knihu, kterou zrovna čtete a napíšete z ní první větu.
Přidám vždy i název knihy a jméno autora.


Waiting on Wednesday - Co a jak.?

22. srpna 2012 v 19:54 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Waiting on Wednesday
> Waiting on Wednesday..

Waiting on Wednesday je týdenní meme pořádané http://www.breakingthespine.blogspot.com/.
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.
A jak napovídá název, meme se zveřejňuje pokud možno ve středu.


Smečka (3): OBĚŤ - Andrea R. Cremer

21. srpna 2012 v 19:55 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Andrea Cremer
> Název CZ: Oběť / Bloodrose
> Série: SMEČKA
> Kniha v sérii: třetí
> Počet stran: 384
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: březen 2012
> Nakladatelství: Knižní Klub
> Moje hodnocení knihy: 4/5 hvězd

nižní série Smečka pokračuje. V tomto, závěrečném díle zachrání Calla Rena a převede ho na stranu Hledačů, čímž se ovšem dostává do ošemetné situace. Kde proti sobě stojí dva mladí alfové Shay a Ren a oba chtějí Callu jako družku. Calla se ovšem nemůže rozhodnou. Nejenom, že si není jistá svými city, ale navíc to, koho si vybere ovlivní i její smečku a průběh a výsledek téhle války mezi Hledači a Strážci. Díky Scionovi mají Hledači v této bitvě alespoň nějakou šanci, ale k tomu, aby mohli opravdu vyhrát budou potřebovat čtyři části elementárního kříže, který Shayovi umožní porazit Bosquea Mara a zabít přízraky. Naproti tomu Ren je rozený alfa, s jeho pomocí mají šanci útočné týmy uspět.

Tak koho si Calla nakonec vybere.? Jak dopadne válka.?
Kdo zemře a kdo naopak přežije.?

Hola hola..

21. srpna 2012 v 10:53 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
řeji krásné dobré ráno. [Mizuru-chan před 10 minutami vztávala..] Včera jsem na facebooku zhruba nastínila, jak bude tvořený dnešní přidávání článků.

aky na mě padl těžký úděl. Připomenout Vám, že za cca 14 dnů začíná škola, takže užívejte každý den, dokud to jde a nemusíte do hlavy šrotit spousty informací. Jinak slíbené články určitě přidám během dne, ale už pár dnů mám v pokoji bordel. Ano jinak se to říct nedá. Takže ho dneska uklidím. Pravděpodobně si vydrhnu i pravítka do školy a zjistím stav papírů na rýsování. Achiiiich..Prázdniny jsou bezva.

oho by zajímal můj život, tak vám můžu říct, že je v současných chvílích bezva. Nakoupila jsem si nové věci.. ( v CC fotky) Přítel je zlatíčko. A začala jsem jezdit na motorce jako spolujezdec. A asi si plánuju koupit helmu na motorku. Dál bych asi zmínila můj dnešní sen. Který byl moje noční můra a to ne z důvodu, že by byl hororovej..ty zvládám, ale tenhle byl takovej, že jsem se líbala (fakt vášnivě) s jedním ženatým chlapem (znám ho). Teda on mě políbil v nestřežené chvíli a já se nebránila, ba naopak. Takže myslím, že mé podvědomí dává najevo to, čeho se bojím. Že když po mě někdo vyjede, tak že nebudu protestovat ( tím nemyslím přímo ehm..to..stačí líbání a osahávání..) → budu svému současnému příteli nevěrná. Což vážně nechci. Takže ano. Bojím se a docela dost. Mlžu jen doufat v to, že mám pevnou vůli a nic takového se nestane.


2/2 2012 - VYJDE a VYŠLO

20. srpna 2012 v 16:03 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
..Tak jsem se rozhodla, dávat sem seznam knih co mě nějak zaujaly. Ať už obálkou nebo anotací.
Doufám, že to alespoň někomu přijde vhod..:)

ÚDAJE BUDU UPŘESŇOVAT POSTUPNĚ, TAKŽE SLEDUJTE..

ZÁŘÍ
Sara Shepardová - HRA LŽÍ / BBart / 5.9.2012
Richelle Mead - SUKUBA 4: ŽÁR / 5.9.2012
Karen Chance - CASSANDRA PALMER 1: DOTKNI SE TEMNOTY / Baronet / 12.9.2012
Charlaine Harris - PRAVÁ KREV 12: MRTVÝ BOD / Baronet / 12.9.2012
Gabriella Poole - TEMNÁ AKADEMIE 2: SPOUTANÍ / Fragment / 17.9.2012
Meg Cabot - PODSVĚTÍ 1: MEZI LÁSKOU A SMRTÍ / 18.9.2012
Melisa de la Cruz - ČARODĚJKY EAST ENDU 1: ČARODĚJKY EAST ENDU / BBart / 19.9.2012
Rachel Hawkins - HEX HALL 3: BITVA O HEX HALL / Knižní Klub / 21.9.2012
Cynthia Handová - NADPOZEMSKÁ 1: NADPOZEMSKÁ / CooBoo / 24.9.2012
Veronika Rothová - DIVERGENCE 2: REZISTENCE / CooBoo / 24.9.2012
Katie Price - ANGEL SUMMEROVÁ 3: SLADKÝ ŽIVOT / BBart / 26.9.2012

ŘÍJEN
Meg Cabot - NENASYTNÁ 2: PŘÍLIŠ VELKÉ SOUSTO / 10.2012
Laurell K. Hamilton - MEREDITH GENTRYOVÁ 1: POLIBEK STÍNŮ / 10.2012
Ally Condieová - DOKONALÝ PÁR 2: V NESNÁZÍCH / 10.2012
Collen Houcková - TYGŘÍ SÁGA 2: TYGROVA STEZKA / CooBoo / 10.2012
Alice Moss - SMRTÍCÍ POLIBEK 2 / Levné knihy / 1.10.2012
Kristina Springerová - EXPRESSOLOGIE / CooBoo / 1.10.2012
Sara Shepardová - ROZTOMILÉ MALÉ LHÁŘKY 4: NEUVĚŘITELNÉ / BBart / 3.10.2012
Amanda Quick - KLÍČ K TAJEMSTVÍ / Baronet / 10.10.2012
Kathy Reichs - VIRUS 2: POKLAD / Baronet / 17.10.2012

LISTOPAD
Kevin Hearne - KRONIKY ŽELEZNÉHO DRUIDA 2: PROKLATÝ
Julie Kagawa - ŽELEZNÁ VÍLA 2: DCERA ŽELEZNÉHO KRÁLE / Knižní Klub / 11.2012
Karen Chance - CASSANDRA PALMER 2: UNESENÁ STÍNEM / Baronet / 7.11.2012
Charlaine Harris - MRÁZ ZE ZÁHROBÍ / Baronet / 14.11.2012
C.C. Hunter - ÚDOLÍ STÍNŮ 3: PROMĚNĚNÁ ZA SOUMRAKU / Baronet / 28.11.2012

PROSINEC
Sarah Rees Brennanová - UNSPOKEN / Levné knihy / 1.12.2012
J.R. Ward - PADLÍ ANDĚLÉ 3: ZÁVIST/ Baronet / 5.12.2012
Kresley Cole - ZABÍT NEBO MILOVAT / Baronet / 5.12.2012
Lili St. Crow - ANDĚLÉ NOCI 2: PRORADNOST / 5.12.2012

NEUPŘESNĚNO
Patricia Briggs - ALFA A OMEGA 2: LOVIŠTĚ / FANTOM Print
Ilona Andrews - KATE DANIELS 4: MAGIC BLEEDS / FANTOM Print
Ilona Andrews - KATE DANIELS 5: MAGIC SLAYS / FANTOM Print
Jeaniene Frost - NOČNÍ LOVCI 3: At Grave's End

Který podle Vás.?

19. srpna 2012 v 22:15 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
..Ohayo. Během dneška jsem udělala a už skoro donastavila (chyby drobnosti v menu) nový design. A zajímá mě, jaký názor na něj máte vy. Je lepší, horší nebo nastejno jak ten minulý.?


STARÝ ↑ NEBO NOVÝ ↓


} Hlavní menu

19. srpna 2012 v 17:54 | Admin(ka) - Mizuru Kia
NÁPOVĚDA | aneb co bys měl/a vědět, než sem vlezeš. Užitečné info.

BLOG A ADMIN(KA)
> Mluvící Oběžník | Píšu co mě napadne, informační všeho chut' a deníček.
> Návštěvnost | Údaje z TOPlistu, aneb statistika návštěvnosti.

KNIHY
> Odložené knihy | Knihy, které jsem četla, ale z nějakého důvodu odložila.
> Seznam knih | Knihy, které jsem četla. Některé i s recenzemi.
> Knižní bazar | Moje knihy na prodej, slevněné.
> Recenze | Přečetla jsem a píšu.
> Vyšlo a vyjde | Seznam knih co vyjdou, nebo už vyšly a zaujaly mě.
> Reading list | Chystám se číst. Doporučte mi něco.

MÓDA
> Komplety/Outfity | Šaty, boty náramky. Všechno v jednom podle mě.

OSTATNÍ
> Povídky | Píšu příběhy a krátké povídky.
> Grafika | Tvořím v Photofilteru.

} Oblíbené blogy

19. srpna 2012 v 17:39 | Admin(ka) - Mizuru Kia

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
16) Orvokki - http://miklasova.eu/ (SK)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

> Seznam průběžně rozšiřuji a obměňuji. Pokud v seznamu jste znamená to, že si mě váš blog a vaše psaní něčím získalo. Pokud v seznamu nejste nezoufejte. Napište pod článek do komentářů. Když hledám nové blogery, tak se tam vždy dívám..:)

..Bylo, nebylo..

18. srpna 2012 v 21:07 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
rásný dobrý večer. Blíží se nástup mnohých z nás do školy. Na který se většina z nás netěší, ale vyhnout se mu prostě nedá. Budeme více zaneprázdněni a asi nebudeme tak aktivní na blog.cz, ale to se podá.

ám na vás dnes prosbičku. Nedávno jsem založila pro blog FB STRÁNKU na kterou dávám různé aktuality a otázky. Moc bych ocenila, kdybyste zavítali a vyjádřili svůj názor. Zde: https://www.facebook.com/MizuruKia

ředem díky..:) A doufám, že vás vyjádří názor co nejvíce. Pomohlo by mi to třeba hned v tý nejaktuálnější otázce co tam je.


EDIT 15:44/19.8.2012
Jak jste mohli číst už po obědě na facebooku. Hodlám trochu změnit design..Takže to tady bude možná krapet chaotické asi celé odpoledne. Ale do večera by mělo být vše ok..;)

Smečka (1): SMEČKA - Andrea R. Cremer

18. srpna 2012 v 10:22 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Andrea Cremer
> Název CZ: Smečka / Nightshade
> Série: SMEČKA
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 400
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: březen 2011
> Nakladatelství: Knižní Klub
> Moje hodnocení knihy: 3/5 hvězd

měr života hlavní hrdinky Cally Torové se změní o sto osmdesát stupňů, když v lese zachrání mladíka, asi stejně starého, jako je ona, před medvědem. Ve vlčí formě zažene medvěda, a poté, už jako člověk dá Shayovi napít své krve a odnese ho do jeho auta s tím, že mladík nabude dojmu, že se mu to vše zdálo.
Vyskytne se ale problém. Shay nastoupí na její školu a pozná ji. Od té chvíle jde všechno z kopce, celý její život se mění. Začíná pochybovat o všem, co znala. Celý svůj dosavadní život se řídila rozkazy Strážců. Podle nichž by se měla ona, vůdkyně Nightshadeů provdat za současného vůdce mladých Baneů a budoucího vůdce jejich smečky Rena, který je pohledný a přitažlivý, ale ji přesto něco táhne k Shayovi.

Co zjistí Call a Shay.? Je všechno takové, jak se zdá.?
Co když je nakonec celý její život postavený na špatném rozhodnutí.?


..BaFF..

17. srpna 2012 v 20:14 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
ase já. Slíbila jsem vám, že vám povím co se dělo včera a samozřejmě i dnes. Takže začnu, ať tu nejsme do vánoc. [Hm..k vánocům chci čtečku..]

ákže. Včera byl čtvrtek a já jela s mamkou a sestrou do Olomouce na Flóru. [Výstava kytek..pro ty co to neví..:D ] Jó, asi vím, co si říkáte, Mizuru-chan a kytky.?! Ale ano, jela jsem. Kytky byli nuda, ale pak si tam sestra vybrala kvalitni kožený boty, dala za ně asi tisícovku, ale jsou kvalitní, tak snad jí vydrží. Já si vybrala gumičky do vlasů. Celý balení. [Mizuru-chan nemá nikdy dost..Cha cha..] No a pak jsme se šli hromadně najíst, já pocestě ještě vymetla kde jaké knihkupectví, abych následně zjistila, že tam mají velký ho*no. Ano ano, Mizuru-chan je silně znechucena z nedostatečného sortimentu tamních knihkupectví. no což. Tak jsme se nadlábly. A šli jen tak po obchodech. Koupila jsem si napůl krajkové kalhotky s tím, že udělám příteli radost. Taky jsem neodolala bílím slunečním brýlím a kabelce a stavila jsem se i pro silonový ponožky. A po cestě vlakem domů jsem téměř přečetla cleou Vzpouru (Smečka 2).

neska jsem si hověla dost dlouho v posteli.vylízala jsem někdy kolem třetí až. [Áno, velice se stydím.] A to jen proto, že jsem měla jít v půl čtvrté na autobus. Jela jsem do města na pizzu s kamarádkou. No neobešlo se to bez nákupů. Aspoň malých. Dovezla jsem si černé, samodržící silonové punčochy a žůžo pásek. Nejlepší bylo asi to, když jsme si po půl sedmé objednali další pizzu. A ve třičtvrtě jse zístili, že to nestihnem sněst, že nám ujede bus. No, tak jsme si to naposlední chvíli nechali zabalit. Teprve to sundávali z pánve, takže to nebyl problém. No zaplatili jsme, zbalili pizzu a trtali na bus. No jako vzrůšo. Nakonec jsme ho teda stihli.

Fotky věcí, pokud budete chtít dodám zítra. Dnes by z nich asi moc nebylo.


Bré ráno..:D

17. srpna 2012 v 13:55 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
hayo..:) Včera jsem tu nebyla..ale to víte, ale budu tu večer kolem osmé..Teď jdu vylézt konečně z postele a jdu se oblíct, namalovat a podobný věci. Za hodinku jedu totiž do města za kamarádkou..

oufám, že se mi podaří sehnat co sháním pro mou dusící pomstu.. No tohle všechno vám vysvtlím večer. Taky se podělím o novinky ze včerejška...

oc tu nezlobte..;) a připomínám, že prodávám pár knih, http://between-heaven-and-hell.blog.cz/1207/knizni-bazar ideální by bylo kdybyste byli z jihomoravského kraje. Abych to nemusela posílat poštou a připočítávat poštovný. Dotazy pište buď sem do komentářů, nebo na Mizuru.Kia@gmail.com


#0.076 Andrea Cremer - Vzpoura /Smečka 2

17. srpna 2012 v 10:36 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Název CZ: vzpoura
> Série:Smečka
> Autor: Andrea Cremer
> Počet stran: 352
> Vazba: Pevná s přebalem
> Nakladatelství: Knižní Klub

> Anotace: Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí… Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná… Druhý díl celosvětově úspěšné akční, romantické fantasy trilogie Smečka.

#0.075 Andrea Cremer - Smečka /Smečka 1

17. srpna 2012 v 10:32 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Název CZ: Smečka
> Série: Smečka
> Autor: Andrea Cremer
> Počet stran: 400
> Vazba: Pevná s přebalem
> Nakladatelství: Knižní Klub

> Anotace: Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno - včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série..

#0.074 Ilona Andrews - Magie útočí /Kate Daniels 3

17. srpna 2012 v 10:27 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Název CZ: Magie útočí
> Série: Kate Daniels
> Autor: ilona Andrews
> Počet stran: 272
> Vazba: Pevná s přebalem
> Nakladatelství: Fantom Print

> Anotace: Od chvíle, kdy začala Kate Danielsová pracovat pro Řád rytířů milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranormálními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá. Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtvý, Kate zjišťuje, že stojí proti dosud největší výzvě své kariéry. Její vyšetřování ji totiž zavede k Půlnočním hrám. Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná omezení ani pravidla. Jí a Curranovi, Pánovi šelem, se podaří odhalit temné plány, jež by mohly navždy změnit osudy všech atlantských kožoměnců...

#0.073 Ilona Andrews - Magie spaluje /Kate Daniels 2

17. srpna 2012 v 10:24 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Název CZ: Magie spaluje
> Série: Kate Daniels
> Autor: Ilona Andrews
> Počet stran: 256
> Vazba: Pevná s přebalem
> Nakladatelství: Fantom Print

> Anotace: Jelikož se Kate Danielsová živí odstraňováním nepořádku, který s sebou přináší magie, má docela přehled o rizicích vlastního povolání. Vlny paranormální energie obvykle zaplavují město a zase ustupují, podobné mořskému příboji. Ale jednou za sedm let nastane čas erupce, kdy se magie utrhne ze řetězu. A tentokrát se Kate bude muset poprat s problémem nevídaných rozměrů. Doslova božských.

#0.072 Ilona Andrews - Magie mrtvých /Kate Daniels 1

17. srpna 2012 v 10:20 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Název CZ: Magie mrtvých
> Série: Kate Daniels
> Autor: ilona Andrews
> Počet stran: 256
> Vazba: Pevná s přebalem
> Nakladatelství: Fantom print

> Anotace: Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla, zatímco se pistole zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd - a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout...

Otázka na Vás..

15. srpna 2012 v 16:12 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
+ Jak víte, přečetla jsem nedávno zatím vydané tři díly ze série Kate Daniels. A zajímá mě, jestli mám dělat recenzi na každou knihu zvlášť, nebo je mám hodit do jedné (spojleroidní) recenze.
+ Hlasovat můžete tady: https://www.facebook.com/MizuruKia


#0.039 Komplet / Outfit

15. srpna 2012 v 16:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Komplety (Sety)

Něco velice výrazného. Kanárkově žlutá vždy přitáhne pozornost.
Krásné, černé, kulaté naušnice a ladící černý náhrdelník.
Líbí.?

32/2012 - (6.8. 2012 - 12.8. 2012)

15. srpna 2012 v 15:47 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Návštěvnost
Pondeli: 48
Utery: 27
Streda: 50
Ctvrtek: 46
Patek: 28
Sobota: 27
Nedele: 24

Celkem: 250

Hezké, kulaté číslo..Děkuju..:)

Víkend..a další dny..

13. srpna 2012 v 21:55 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
ny bez blogu jsem si patřičně užila. Ano, zbožňuji to tady, ale realita, je hold realita. Poslední čtyři dny jsem prožila se svou "sestrou" tzn. má nejlepší kamarádka už od školky. Mezi tím se mihnul i můj přítel. Takže super..:)

rochu jsem vás zanedbala, ale věřím, že vám to zas tak moc nevadí. Jen mě dnes opravdu dostala tabulka statistiky. 13 lidí.?! Ou..Nečekala jsem, že se dva-tři dny neozvu a tolik klesne návštěvnost. Ale tak co nadělám. Blog není můj život. A nemůžu a ani nechci, tu být stále. Tak to snad omluvíte. Žádné další objednávky na outfity/komplety nikdo nepsal, takže se tu dnes objevil jen ten červeno-černý.

očítám třetí knihu ze série Kate Daniels. Je to úžasná série, tak doufám, že pak zvládnu napsat odpovídající recenzi.

Co vy.? Jak jste prožili víkend a následné dny.?