Divergence (1): DIVERGENCE - Veronica Roth

28. srpna 2012 v 22:20 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Veronica Rothová
> Název CZ: Divergence / Divergent
> Série: DIVERGENCE
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 344
> Vazba: Pevná s laminovaným potahem
> Vydáno v CZ: květen 2012
> Nakladatelství: CooBoo
> Moje hodnocení knihy: 4/5 hvězd

vět se změnil, je jiný než jsme ho znali. Už nejsou války. Lidé se rozdělili podle vlastností do pěti frakcí: Neohroženost, Odevzdanost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Jakmile dovršíte šestnácti let, musíte se rozhodnout, kde strávíte zbytek života. Ať už je to ve frakci, ve které jste vyrůstaly, nebo opustíte rodinu a změníte frakci. Existuje talentová zkouška, která má všem šestnáctiletým pomoci s vybráním té správné frakce. Ovšem jsou i výjimky, kterým talentová zkouška neurčí jen jednu frakci a těm se říká Divergentní. A věřte nebo ne, v životě to nemají snadné.
My se zaměříme na hlavní hrdinku Beatrice (Tris), která stojí před rozhodnutím, zda zůstat se svojí rodinou ve frakci Odevzdaných, kde vyrostla, nebo přejít do jiné frakce a opustit rodinu.

Jak se nakonec rozhodne.? Zůstat či odejít.?d knihy jsem už od začátku hodně očekávala, ale zase jsem se snažila krotit, protože spousta blogerů psala, že je to něco na způsob HUNGER GAMES. Nakonec můžu s čistým svědomím prohlásit, že kniha je úžasná. Nepostrádá akci a ani citově při jejím čtení nezamrznete. Budou chvilky, kdy budete společně s Tris jistě netrpělivě čekat výsledky jejích tréninků, také se budete příšerně usmívat, když někomu nakope zadek. A budete se rozplývat u pasáží, jež zahrnují nějaké ty láskyplné city. Když to shrnu, tak na své si určitě přijde každý milovník dystopií a napínavé četby.

bálka je jednoduchá, ale myslím, že právě to na ní budou mít čtenáři mého věku (17) nějraději. Přestože jsou milovníci knih ochotni zajít hodně daleko a klidně jít přes město s knihou, která vypadá jako omalovánky pro děti, přesto se každému uleví, když zjistí, že nic takového ho s touto knihou nečeká. Navíc si myslím, že je jen dobře, že CooBoo ponechalo původní obálku.> Caleb (Beatrisin starší bratr) - Podle mě je samé překvápko.
Vůbec jsem netušila, že udělá to, co udělal. Ale stejně se mi docela líbí, až na to, že Tris pořád napomíná. Za to bych trhala končetiny. (Na obrázku, jak si ho já přectavuji.)

> Beatrice (Tris) - Hlavní hrdinka a podle mě i výjimečně silná dívka. To co přežila ona a to jak se ze vším postupně srovnává je úžasné.

> Čtyřka - Mladík se spoustou tajemství, které Tris postupně odhaluje. Mezi nimi i to, proč se mu říká Čtyřka. On je tady za klaďase, ale v některých pasážích jsem měla nutkavou potřebu mu vyškubat vlasy.
(Pravděpodobně obsahuje spoilery.)


ladá Tris se nakonec rozhodne opustit rodnou frakci a přejde k Neohroženým. Výcvik a život v této frakci není vůbec snadný. Tris a ostatní nováčci si prochází tvrdým výcvikem. Je sice tvrdý, ale znalosti z něj se jí budou ještě určitě hodit. Někoho totiž už mír nebaví, a tak se snaží rozpoutat válku mezi frakcemi. Nikdo neví jak tomu zabránit ani jak to skončí. Ale abych nepsala jen o tom špatném, tak se v knize vyskytuje i mladík s přezdívkou Čtyřka. Je to pohledný kluk s mnoha tajemstvími. Má jednu zvláštnost, a to, že není tak krutý jako ostatní Neohrožení. A to se Tris líbí a mě vlastně taky.

niha rozhodně stojí za přečtení. Jen asi malé upozornění a to, že po dočtení tohohle dílu bude bezprostřední reakce něco jako: Kdy, že vychází další díl.??
Veronica se narodila a bydlí v Chicagu. Je jí teprve 23 let, ale psaní se věnuje již od svých dvanácti. Studovala tvůrčí psaní na Northwestern University a nyní pracuje na plný úvazek jako spisovatelka. Jak sama o sobě ráda tvrdí, je šest stop vysoký sci-fi nerd, který oblečený ve svém oblíbeném pyžamu projíždí ve volném čase dlouhé hodiny Wikipedii a který má neskutečné množství různých fobií.

Děj své prvotiny Divergence, jež je zároveň počátečním dílem stejnojmenné trilogie, umístila do Chicaga, které tak dobře zná a miluje. Už její první kniha zaznamenala velký úspěch, když ji prestižní deník The New York Times zařadil na šesté místo v seznamu bestselerů.

Divergence - Divergence #1


Knihu hodnotím velice kladně a podle mě by do ní měl každý,
kdo čte distopie alespoň nakouknout, protože ho určitě zaujme.
Dávám 4 z 5 hvězdiček. Kniha je to úžasná, ale ne dokonalá.


Knihu lze zakoupit u nakladatelství CooBoo a to na http://www.cooboo.cz/.

 


Komentáře

1 Petik | Web | 29. srpna 2012 v 13:44 | Reagovat

Divergence je super. Hunger Games se sice nevyrovná a celkově bych ty série ani moc nesrovnávala. Ale je to hodně dobrá knížka. Navíc s opravdu nádhernou obálkou...

2 www.book-musings.blogspot.cz | 4. února 2013 v 16:27 | Reagovat

Musím jen souhlasit se vším co jsi zde napsala ... Já jsem se od knihy nemohla odtrhnout až dokud jsem nepřejela pohledem poslední stránku.Spousta lidí nemá Tris rádo,ale já ano...Říkají,že je moc tvrdohlavá a lehkomyslná...Možná jsem si Beatrice oblíbila právě kvůli tomu,že jsem si sní velice podobná :-D

Jiank máš moc pěkný blog!
www.book-musings.blogspot.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama