Hex Hall (1): ČARODĚJNICE Z HEX HALL - Rachel Hawkins

23. srpna 2012 v 16:37 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Rachel Hawkins
> Název CZ: Čarodějnice z Hex Hall / Hex Hall
> Série: Hex Hall
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 240
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: listopad 2011
> Nakladatelství: Knižní Klub
> Mé hodnocení knihy: 4/5 hvězd

ned na začátku se hlavní hrdinka Sophie Mercerová, která zdědila moc po svém otci, dopustí pár nepovedených kouzel. Tedy ne, nepovedených, nýbrž zbabraných. Její kouzla se vždy vymknou a skončí nějakými problémy. Po posledním takovém kousku, který se odehrál na školním plese je Sophie poslána na Hex Hell aneb "polepšovnu pro zrůdičky" jako je i ona. Jakmile dorazí i s matkou jako doprovodem, do Hecate Hell, což je podle letáčku elitní nápravné zařízení pro všemožné nadpřirozené bytůstky je poněkud vyděšená. Jenom co vstoupila na pozemky školy, se jí podařilo naštvat lykantropa a nechat se zachránit krásným čarodějem, který ji sice šíleně štve, ale i tak ji přitahuje. A aby toho nebylo málo, je Sophiinou spolubydlící jediná upírka na škole. Navíc po tom, co odmítne přijetí do covenu, místních tří čarodějnic se stane jejich oblíbenou obětí posměchu. A co je nejděsivější, ve škole se objevilo něco, co si mladé čarodějky vybírá jako své objeti...

Kdo, nebo co si zahrává se životy mladých čarodějnic.?
Podlehne i Sophie.?


niha se bude dobře číst především holkám, co mají rády trochu problémů s láskou a mají rády tajemství, protože těmi se v knize nešetří. Sophie se neustále dovídá další a další věci, ať už o své rodině, nebo o ní samotné a jejích spolužácích. Myslím, že na to, co všechno se dozvídá, to bere docela dobře. Mně by stačila čtvrtina informací a byla bych silně, opravdu silně rozrušená a rozzuřená. Není nic horšího, než když vám vaši blízcí něco tajili. Na druhou stranu se ale ukazuje, že vše zlé je k něčemu dobré. Například pasáž téměř na konci knihy ve sklepě. Nebudu prozrazovat co, leda ve spoileroidní části dole.

akonec obálka. Musím říct, že tato, i další knihy z této série mají velice poutavou obálku. Takovou barevnou, pozitivní a originální. Myslím, že když jdete kolem, tak se určitě hodně lidí zastaví a alespoň si knihu prohlédne. Obálky byly ponechány originální, což si myslím, že je skvělé.


> Sophie - Ona je ten druh hlavní hrdinky, co se, jak to říct no, snaží proplout mezi davem. Otce nikdy neviděla. A má zvláštní schopnost. No co vám budu vykládat, já už bych se z toho asi zbláznila. Ona to bere docela v klidu, když pominete fakt, že ji poslali na internátní školu pro příšerky.

> Archer Cross - Kapitola sama o sobě. Mladý pohledný kouzelník. (ta fotka vedle..tak nějak si ho přectavuju *hihi*) Prostě přitažlivý mladý muž.;)

> Jenna - Zezačátku jsem se děsila, co to bude za fiflenu, ale nakonec se ukázalo, že je vážně bezva. Když pominete fakt, že po nocích pije krev. A ta záliba v růžové je poněkud divná, když vezmu v potaz, že je upírka.


(..pravděpodobně obsahuje spoilery..)

nihu jsem četla na doporučení kamarádky. A musím uznat, že ji budu i nadále poslouchat, protože vybírá dobře. Ale zpět ke knize. Je sice "malá" a nemám na mysli formát, ale tloušťku. Měla jsem obavy, že v ní bude všechno uspěchané, jak to obvykle bývá. Ale není, pořád se tam něco děje, ale nepřeskakují se roky, ani kniha nezachází dál od děje.

o, nebo spíše kdo mě zaujal, byl Cross. Dost mě překvapily jeho změny názorů na Elodie. A hlavně jsem ho nechápala, když se s Shophií líbali a ona našla to znamení. Někde v té části jsem knihu musela odložit a jít spát, ale vážně se mi nechtělo ji odkládat. Navíc, usínala jsem s myšlenkou na to, že mě v noci navštíví nějaký sexy chlápek a pokusí se mě zabít. To bylo vážně super..:)


Rachel Hawkinsová vystudovala angličtinu na Auburn University a pracovala jako učitelka, dokud se nestala spisovatelkou na plný úvazek. Je autorkou trilogie Hex Hall( Hex Hall,Demonglass a Spellbound). Rachel žije v Alabamě s manželem a dvěma dětmi.

Čarodějnice z Hex Hall - Hex Hall #1
Démon z Hex Hall - Hex Hall #2

Jak jsem řekla, i když je kniha tenká, tak jí to neubírá na kvalitě.
Knihu bych vám určitě doporučila.
Dávám jí 4 z 5 hvězdiček, přece jen bych možná našla něco co mi až tak nesedělo.

Knihu lze zakoupit u Knižního klubu a na http://www.bux.cz.
 


Komentáře

1 Petik | Web | 23. srpna 2012 v 17:02 | Reagovat

Ty jo, jak si to teď tak čtu, tak než začnu číst Démona, tak se budu muset mrknout na konec Čarodějnice :-D Některý věci se mi vůbec nevybavujou :-D
Ale knížka je to opravdu dobrá, to si pamatuju :-D

2 Yuki-chan | Web | 23. srpna 2012 v 20:11 | Reagovat

Aha... no čo ja viem. :D Ja čítam aj tak najradšej také reálnejšie veci. ;-) I keď fakt dobré fantasy si rada prečítam. :-)

3 Nataly ^ ^ | Web | 24. srpna 2012 v 18:37 | Reagovat

Ja tvoje recenzie zbožňujem! Sú absolútne skvelé ^ ^..

4 chuckyna | Web | 26. srpna 2012 v 1:31 | Reagovat

Hex Hall se mi hodně líbilo, i když musím uznat, že dvojka u mě zabodovala víc :)
Každopádně se musím vyjádřit ke kořenovi, co ti připomíná Archera :D JE TO FAKT MEGA KOŘEN  :DDD Tak :D

5 Lena | Web | 27. srpna 2012 v 13:08 | Reagovat

To vypadá hodně zajímavě :) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama