Noční lovci (1) - NA PŮL CESTY DO HROBU - Jeaniene Frost

1. srpna 2012 v 9:08 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Jeaniene Frost
> Název CZ: Na půl cesty do hrobu
> Název EN: Halfway to the grave
> Série: NOČNÍ LOVCI
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 272
> Vazba: Pevná s přebalem, lesklá
> Vydáno v ČR: duben 2012
> Nakladatelství: Fantom Print

vět je úplně normální, stejně jako já. Ne, tak tohle by hlavní hrdinka Catherine Crawfieldová z úst nevypustila asi nikdy. Už od útlého věku věděla, že je jiná než ostatní. A bylo jen otázkou času, kdy jí matka řekne pravdu o jejím otci.
V šestnácti letech se Cat dozvěděla, že měla pravdu, opravdu není obyčejným člověkem. Díky svému upířímu otci, který před mnoha lety znásilnil její matku, byla Cat poloviční upírka. A ode dne, kdy se dozvěděla pravdu, chodila Cat do barů vyhlížet a zabíjet své nemrtvé oběti. Pokaždé, když některému z těch věcí prohnala kůl srdcem doufala, že příště už to bude její otec, komu bude z hrudi trčet její zbraň.
Roky Cat sama zabíjela upíry, co se chtěli seznámit s její krční tepnou. Až do toho dne, kdy se oběvil upír, který se vymykal jejímu obvyklému plánu a zároveň ji přitahoval tak, jako žádný lidský muž před ním.
Bones, tak znělo jeho jméno. To díky němu se život Cat Crawfieldové změnil. Uzavřeli dohodu o spojenectví, které zahrnovala i podmínku, že ji bude Bones cvičit na lov úpírů. A to také udělal. Avšak, než si Cat mohla pořádně vyzkoušet všechny své nově zlepšené schopnosti, objevil se problém v podobě skupiny krvelačných zabijáků. A jaké to překvapení, že šli zrovna po ní a Bonesovi.
Teď už zbývá jen pár otázek, které se sami zodpoví, při čtení knihy.

Na kterou stranu se Cat přidá.?
A když se jí poštěstí a vybere si tu správnou, přežije vůbec.?> Catherine je krásná poloupíří zrzka, jež zabíjela upíry stylem; pokus × omyl, hnaná za vidinou pomsty. Je to mladá žena, která nedá své srdce jen tak lehce. Je tvrdohlavá, svérázná a nemíní umřít bez boje. Stejně jako Bones.
× Postava Cat mi sedla, krásně se to četlo. Ona je přesně ten (zezačátku) cudný svatoušek, ze kterého se později vyloupne dračice. Stejně jako z většiny z nás. Tedy, jen ne, asi tak akčních.

> Bones je naopak staletý vampýr se skušenostmi mistra. Zabíjí upíry, svůj druh. On je náš druhý hlavní hrdina. Přece jen, za každým problémem musí být i někdo, kdo ho vyření. A jak se říká, za problémy hledej ženu. V našem případě je řešitelem Bones. Svalnatý, dobře stavěný s lehce sexistyckými narážkami. Neznám ženu, která by si ho neoblíbila.
Tahle super kniha napsaná autorkou Jeaniene Frostovou, jež píše stylem, který se nádherně čte. Nestane se vám, že byste se v půlce knížky zasekli a nechtělo se vám číst dál. Ne, tuto knihu hltáte až do posledního písmenka. Otáčíte pořád další a další stránky, až nakonec dojdete na konec. Vím, o čem mluvím, já sama jsem měla problémy, se od knihy odtrhnout, když někdo musel ohřát oběd.
Kniha obsahuje spoustu úžasných hlášek, akčních scén a najdete tu i erotiku. Pokud máte rádi upíry, neváhejte a pusťte se do čtení. Knihu seženete v každém dobrém knihkupectví, nebo přímo u nakladatele Fantom Print (http://fantomprint.cz/). Další pro mnohé z nás důležitou věcí je vazba a taky samotná obálka.
Kniha je v pevné vazbě a s přebalem, což já považuju za dobré. Nemám ráda, když je kniha brožovaná. Už po pár přečtení má ohnuté růžky a celkově nevypadá, až tak dobře jako při koupi. To se nám u této knihy rozhodně nestane.
Obálka je téměř totožná s tou původní, až na lehčí změnu písma. Podle mého je naše obálka hezčí, za čož vděčíme nakladatelství Fantom Print. Když už mluvíme o nakladatelství. Asi víte, že od Jeaniene už dvě knihy ze série Noční lovci vyšli, ale u Baronetu (http://baronet.cz/). Já se na obě knihy teprve chystám, ale věřím, že budou stejně úžasné jako tato.


Na oficiálních stránkách Jeaniene Frost (http://jeanienefrost.com) se můžete dočíst, že knih bude podle předběžného plánu vydáno devět. Normálně by mě ten počet asi odradil, ale u této autorky to jen vítám. Čím víc, tím líp. Navíc budou i nějaké noveli, ale ty si nejsem jistá, zda vůbec vyjdou v knižním podání.

Na další díl z této série Nočních lovců se můžeme těšit už tento měsíc (srpen 2012).
Vyjde pod názvem Jednou nohou v hrobě.


Další knihy od J. Frost: První rudá kapka, Věčný polibek temnot
Obě knihy patří k sérii Noční lovci a vydalo je nakladatelství Baronet,
můžete je zakoupit na http://baronet.cz.

 


Komentáře

1 Nataly ^ ^ | Web | 1. srpna 2012 v 15:41 | Reagovat

Fúha 9 častí? No ak to bude dobré, tak to tiež len a len privítam :) Pretože pri skvelých knihách by som bola najradšej, keby nikdy neskončili ^ ^

2 chuckyna | Web | 1. srpna 2012 v 17:49 | Reagovat

Tady jsem si zatím přečetla jenom anotaci, v blízké době se na to chystám, tak si nechci kazit překvápko :D

3 Wewu>>lína ! | Web | 2. srpna 2012 v 17:32 | Reagovat

Krásně napsané a souhlasím s tvým názorem! Knížka je fakt čtivá a napínavá! těším se až vyjde 2 díl! Hned si ho kupuji! :D A Frost je skvělá spisovatelka, ty první dvě knihy kapku a polibek mám :-D
A taky jsem už četla, že plánuje 9 knih, jsem zvědavá, jak to všechno bude pokračovat, rozhodně se těším! ;-)  :-D  :-D

4 chuckyna | Web | 6. srpna 2012 v 18:57 | Reagovat

Autorka fakt píše božsky. Ty její hlášky mě naprosto dostávaly, nejvíc mi asi v paměti utkvělo: "Ty oslí zadku!" :D
A Bones.. Však znáš ty moje úchylky na knižní kořeny :D
Jenom se bojím, aby se to nakonec nevyklubalo jako Anita Blake.. To byla tak úúžasná série a nakonec se to tak zkazilo, že už to nemůžu číst dál. Někdy je méně více :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama