Noční lovci (2): JEDNOU NOHOU V HROBĚ - Jeaniene Frost

31. srpna 2012 v 13:53 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Jeaniene Frost
> Název CZ: Jednou nohou v hrobě / One foot in the grave
> Série: NOČNÍ LOVCI
> Kniha v sérii: druhá
> Počet stran: 240
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: srpen 2012
> Nakladatelství: FANTOM Print
> Moje hodnocení knihy: 3/5 hvězd

pět se setkáváme s poloviční upírkou Cat Crawfieldovou. Ano, je to ta samá poloupírka co před čtyřmi roky opustila Bonese a začala pracovat pro vládu. Pod palcem má celý tým, se kterým loví a zabíjí upíry. Tým, který si sama vybrala a vycvičila. I po letech se stále snaží zabíjet upíry a doufá, že jednou zabije i svého otce. Využívá bojových schopností, jež ji naučil její bývalý, upíří přítel Bones. Když už mluvíme o něm, Cat se nikdy úplně nevyrovnala s tím, že ho musela opustit, i když to bylo pro jeho dobro. Po letech ho však znovu potká. Nečekaně se vřítí do jejího života a ona se nebrání. Ví, že i přesto, že se snažila zapomenout, stačilo jediné setkání a má ho opět pod kůží. Bones jí před lety řekl, že si ji najde, pokud od něj uteče. Dostál svému slovu, našel ji a tentokrát se jí jen tak nevzdá. Nehodlá ji opustit, když se jí snaží někdo zabít. Ať se děje co chce, on ji ochrání, i kdyby měl sám zemřít.

Vrátí se Cat nadobro k Bonesovi.? Přežije vůbec.?
Kdo se ji snaží zabít.? A kdo nakonec zemře.?


ebudu Vám lhát. Čekala jsem víc. Ani nevím, co přesně mě u téhle knihy vadilo, snad to, jak se tam zezačátku nic moc nedělo a konec byl napěchovaný akcí. Navíc tedy mi přišlo, že kniha zabrala hrozně malý časový úsek. Třeba by mi vůbec nevadilo, kdyby z těch 4 let, kdy Cat pracovala pro vládu, tam bylo pár akcí. Jinak ke knize žádné výhrady nemám. Konec se mi vážně líbil. Takže, když to shrnu, tak kniha určitě za přečtení stojí, jen to není podle mě nejlepší kniha od Frostové.

bálku máme totožnou s tou původní. Musím říct, že se mi tyhle obálky moc líbí. Navíc je kniha v pevné vazbě, což je úžasné. Na druhou stranu ještě musím poznamenat, že naše obálky nejsou tak šíleně moc popsané. Takže pokud chcete knihu podle obálky, tak tahle se vám do knihovničky hodit bude.

> Bones - Věčně okouzlující. Ne, příhodnější by bylo: věčně otevřený se sexistickýma řečma. Ale stejně ho všechny milujeme. Je mocný, sexy, zatraceně rychlý a má slabost pro Cat.

> Cat - Naše poloupírka, která zabíje vše čemu netluče srdce. Tedy, kromě Bonese a jeho přátel. Žena, která se nebojí, že si ušpiní ruce a nebojí se někoho nakopnout.

> Tate - Zástupce v jednotce, kterou vede Cat. Je trošku mrzout mi přijde a taky je zabouchnutej do Cat, takže ano, nemám ho moc ráda.

> Juan - Jeden z chlapů z Cathiiny jednotky. On je naprosto úžasnej s tou svojí upřímností.(Pravděpodobně obsahuje spoilery.)

a začátek bych asi řekla, že mě dost překvapilo, že Cat nechala Iana hned na začátku knihy pláchnout. Jako řekněme si narovinu, kdo by zachránil chlapa, jež zabil muže jež milujete. Chápu, že to on ho proměnil, ale stejně mě to trochu zarazilo. A i kdyby, je to upír co zabíjel.
Jako další mám novinku. Upíří a létat.?! Ano. Frost se rozhodla, že když už má jít do extréu, tak pořádně. Ne, jen zvedat auta, ale i létat. To je i na mě docela dost přeplácaný, ale budiš, je to její kniha. Pak bych ráda upozornila na konec knihy. Ten se vám bude líbit, jen ho budete asi muset číst pozorně, aby vám věco neuniklo, hodně se tam toho totiž děje. a teď MEGA SPOILER.!!

at a Bones se vzali, ale jak. Prostě se uprostřed tlupy lidí říznou do ruky a prohlásí: Prohlašuji Tě za svého/svou manžela/manželku. No to pro mě byl docela šok, i když jsem četla první rudou kapku, která toho hodně prozradila. Stejně mě to překvapilo, že tak najednou, z ničeho nic se vzali.
Jeaniene Frost se narodila 13. června 1974 a momentálně žije na Floridě. Patří mezi nejlépe se prodávající autory podle New York Times a USA Today díky své sérii Night Huntress a novelám, které na tuto sérii navazují. Práva na její knížky zakoupilo 14 zemí.
Frost žije na Floridě se svým manželem Matthewem. Kromě psaní má rada čtení, poezii, dívání se na filmy s mnaželem, prozkoumávání starých hřbitovů, speleologii a ježdění autem.Na půl cesty do hrobu - Noční lovci #1
Jednou nohou v hrobě - Noční lovci #2
První rudá kapka - Svět nočních lovců #1
Poliběk věčnosti - Svět nočních lovců #2


Jak už jsem psala, tak má kniha své pro i proti.
Proto dávám tři hvězdy z pěti.


Knihu lze zakoupit u nakladatelství FANTOM Print nebo na http://fantomprint.cz/.
 


Komentáře

1 Nataly ^ ^ | Web | 31. srpna 2012 v 22:35 | Reagovat

Mne sa toto stalo s 3. pokračovaním série kníh Padlí anjeli.. Tiež som čakala niečo viac..a nič.. Proste nič..
No jo..stáva sa, ale nie že by sa to nedalo čítať :D To nie.. Ale tak..ak si autor v 1. diely nasadí laťku vysoko..a potom pod ňu skĺzne.. čitateľa to trochu..zarazí..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama