Svět nočních lovců (1): PRVNÍ RUDÁ KAPKA - Jeaniene Frost

4. srpna 2012 v 14:21 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Jeaniene Frost
> Název CZ: První rudá kapka / First Drop Of Crimson
> Série: SVĚT NOČNÍCH LOVCŮ
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 368
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: září 2011
> Nakladatelství: Baronet
> Moje hodnocení knihy: 4/5 hvězd

!!..Děj se odehrává někdy mezi 4. a 5. dílem serie Noční lovci..!!

enise MacGregorová už nějakou dobu ví, že na světě žijí i jiné (ne)živé bytosti, než lidé. Od doby, kdy ji napadl hladový upír, se spřátelila s poloupírkou, jež ji z jeho spárů zachránila. Díky poloupírce Cat se Denise setkala s mnoha nemrtvými, jako byli upíři, ghůlové nebo vampýři. Avšak po tom silvestru, který trávila se svým manželem a partou nemrtvých, kde jejího manžela zabili, se Denise snažila světu nadpřirozena vyhýbat. Ale nevydrželo jí to dlouho. Jen do doby, kdy začali její příbuzní záhadně umírat na infarkt a jejich poslední slova byla: "Mám pocit, že mě někdo mě sleduje."
Denise začínala být vyděšená, bylo jí jasné, že to nemůže být náhoda. A otázkou bylo: Kdo bude další? Ona? Nebo snad její zbylá rodina? Všechno se jí hroutilo pod rukama, zabili jí manžela, pravděpodobně zavraždili i její příbuzné a teď ji ještě ďábel jménem Raum poctil svoji návštěvou. Aby toho nebylo málo, dostala od Rauma na výběr, buď najde svého předka, jež mu upral duši, nebo zabije každého z její pokrevní linie, včetně jí. A tak Denise hledá pomoc, kde se dá, tedy kromě Cat a jejího manžela Bonese, ty by z toho ráda vynechala. Volá tedy Spadovi, staletému upířímu mistrovi, jehož potkala na oslavě u Cat a doufá, že jí zrovna Spade pomůže.

Pomůže jí nakonec Spade.?
Když ano, přežijí to oba.? A co, když ne.? Co bude sama Denise dělat.?
Podaří se jí najít svého předka dřív, než se s ní stane něco hrozného.?
Nebo než Raum zabije i zbytek její rodiny.?


elkově je kniha velmi čtivá. Abych pravdu řekla, do čtení této knihy už jsem šla s jistou představou, jelikož jsem už jednu knihu od Frostové četla. Ale že to bude až takové čtení, jsem tedy nečekala.
Kniha má spád, pořád se tam něco děje, ať už jsem o bitky, sex, nebo extra nadávací scéna napěchovaná napětím. Těchhle věcí je tam vážně dost, čtenář se u knihy stoprocentně nenudí. Nenajdete tu pasáže, jež byste nejraději přeskočili, nic takového.
Jeaniene ví, co píše. A také ví, jak čtenáře dostat do svých spárů. Její knihy jsou naprosto fenomenální. Jenom je nedoporučuji mladší generaci. Obzvláště ne, tuhle. Z některých pasáží i mě rudly tváře. Jindy jsem měla chuť Denise trochu profackovat, za její chování, ale to se prostě stává. Vžijete se do příběhu a zapomínáte na realitu.

šimla jsem si taky, že obrázky na obálkách jsou přehozené. Na originálu se dočkáte téhle obálky už u prvního dílu, ovšem u českého vydání je tahle obálka až u druhého dílu s názvem Polibek věčnosti. Osobně si myslím, že máme obálku na obou knihách lepší, jsem ráda, že ji Baronet vyměnil za tu, co máme.


> Denise na mě zapůsobila, už v prvním okamžiku. V celé knize je popsána jako hodná a mírumilovná osoba. Přiznávám, že mezi hordou upírů a kdoví, jakých potvor to působí trochu zvláštně, ale ke knize a Denise to opravdu patří. Neustále mě překvapovalo to, jak si vážila peněz a nechtěla být nikomu nic dlužná.
Zezačátku je Denise jako hromádka neštěstí, ale je statečná a nakonec se dokáže postavit problémům čelem.

> Cat s Bonesem jsou tady bráni jako manželé, ale to jim vůbec neubírá, naopak bych řekla, že spíš přidává. Musím říct, že mě Cat zaujala stejně jako Denise. Obě jsou to velice silné ženy.

> Co se týká mužských postav, tak o ty v knize není nouze. V knize je pár takových, do kterých byste se s radostí zakousli.


(!!...Pravděpodobně obsahuje spoilery...!!)

elá kniha byla naprosto famózní. Ať už se jednalo o samotnou Denise, nebo o pasáže, kdy mezi ní a stovky let starým upírem probíhalo jiskření, které by snad dokázalo zapálit les. Opravdu jsem nečekala, že kniha bude tak..ani nevím jak to popsat. Prostě a jednoduše nesmí chybět v knihovně žádného čtenáře milujícího fantasy spojené s erotikou. Jenom bych vás ještě moc ráda upozornila na Iana a potom taky na sprchovací scénu..Ty jsou vážně super..


Jeaniene Frost se narodila 13. června 1974 a momentálně žije na Floridě. Patří mezi nejlépe se prodávající autory podle New York Times a USA Today díky své sérii Night Huntress a novelám, které na tuto sérii navazují.
Frost žije na Floridě se svým manželem Matthewem. Kromě psaní má rada čtení, poezii, dívání se na filmy s mnaželem, prozkoumávání starých hřbitovů, speleologii a ježdění autem.
V českém jazyce byly zatím vydány tři knihy ze série Noční lovci.


První rudá kapka - Night Huntress World #1
Věčný polibek temnot - Night Huntress World #2
Na půl cesty do hrobu - Night Huntress (Noční lovci) #1

Velice příjemné čtení. Doporučuji.
Dávám 4 z 5 hvězdiček, protože kniha má děj a úžasně se čte.Knihu lze zakoupit u nakladatelství Baronet (http://baronet.cz/)
 


Komentáře

1 chuckyna | Web | 6. srpna 2012 v 18:28 | Reagovat

četla jsem jenom anotaci :D
Frostová je suprová autorka, nedávno jsem dočetla Na půl cesty do hrobu a fakt mě to chytlo..
I když jsem teď z toho taková mimo - tahle kniha se odehrává hned po Na půl cesty do hrobu, nebo až později? nechci to začít číst a vyspoilerovat si něco z dalších dílů o Cat a Bonesovi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama