Smečka (1): SMEČKA - Andrea R. Cremer

18. srpna 2012 v 10:22 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Andrea Cremer
> Název CZ: Smečka / Nightshade
> Série: SMEČKA
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 400
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: březen 2011
> Nakladatelství: Knižní Klub
> Moje hodnocení knihy: 3/5 hvězd

měr života hlavní hrdinky Cally Torové se změní o sto osmdesát stupňů, když v lese zachrání mladíka, asi stejně starého, jako je ona, před medvědem. Ve vlčí formě zažene medvěda, a poté, už jako člověk dá Shayovi napít své krve a odnese ho do jeho auta s tím, že mladík nabude dojmu, že se mu to vše zdálo.
Vyskytne se ale problém. Shay nastoupí na její školu a pozná ji. Od té chvíle jde všechno z kopce, celý její život se mění. Začíná pochybovat o všem, co znala. Celý svůj dosavadní život se řídila rozkazy Strážců. Podle nichž by se měla ona, vůdkyně Nightshadeů provdat za současného vůdce mladých Baneů a budoucího vůdce jejich smečky Rena, který je pohledný a přitažlivý, ale ji přesto něco táhne k Shayovi.

Co zjistí Call a Shay.? Je všechno takové, jak se zdá.?
Co když je nakonec celý její život postavený na špatném rozhodnutí.?
usím přiznat, že zezačátku jsem nad knihou skřípala zuby. Nemohla jsem se pořádně ponořit do děje a celkově typ psaní mi neseděl. Postupně se však začaly dít věci. Děj knihy dostal spád a já se ani nenadála a knihu už jsem hltala do posledního písmenka. Když začnete číst, tak vám chvíli trvá, než se zorientujete. Nebo aspoň mě, to chvilku trvalo. Než mi došlo, oč se jedná, tak jsem byla v půlce knihy. Taky jsem nečetla anotaci, ale knihu jsem si vybrala kvůli obálce. Tedy původně, což už bude skoro rok, pak jsem na knihu zapomněla a vrátila se k ní až teď, když mi o ní kamarádka referovala jaká je to úžasná kniha. Ona má sice rozdílný názor na hrdiny knihy, ale i tak se nám kniha oběma líbila.

bálky. No, tak to je téma. V originále existují dvě verze. Jedna je totožná s tou naší, až na nápisy. A ta druhá (ta co je u tohohle odstavce) je úplně jiná. A musím říct, že se nemůžu rozhodnout, které obálky se mi líbí víc.
> Shay - Už od první zmínky se mi zalíbil. Nevím, něčím mě přitahoval. Zezačátku to sice bylo takové kostrbaté, ale jak se pokoušel dostat pod kůži Calle, tak se dostalo i pod moji. To jak v knize bojuje o Callinu pozornost je prostě kouzelný. Každý druhý by to vzdal, když by byl jeho sokem Ren, ale on se nevzdává a bojuje o ni dál.

> Calla - Naše cudná panna. Nemá to zrovna snadný. Když se začne něco dít, tak pomalu ani neví na koho se obrátit a komu věřit. Musí se tím vším prokousávat téměř sama. Na druhou stranu je to vůdkyně budoucí smečky a vede si dobře. V knize jsem narazila na pasáže, kde figuruje s Renem nebo Shayem v dost žhavých chvilkách a musím přiznat, že já bych to asi nevydržela a podvolila se. Její sebeovládání vážně obdivuji.

> Ren - On je dost zajímavá osůbka. Kdyby se v knize nevyskytovali pasáže, kdy bylo mezi Callou a jím takové sexuální napětí, tak bych ho klidně řadila jako Callinina nejlepšího přítele, ale což. Ty pasáže v knize prostě jsou. Popravdě jsem nevěděla, co si o něm mám myslet. Je to očividný sukničkář a provokatér. Může si dovolit spoustu věcí a nic se mu nestane. Za což u mě získal mínusové body. Zatím co on prohání beztrestně sukně, tak Calla sedí doma a chrání si svůj věneček. Fakt nefér.


(!!..Pravděpodobně obsahuje spoilery..!!)

šichni knihu chválili, tak jsem si řekla, proč ji konečně nepřečíst. A musím říct, že kniha je to dobra, ale na takovou Mercy Thompson podle mého fakt nemá. Ale děj je dobrej, jakmile se do toho vžijete, tak hltáte a hltáte. Nejvíc se mě asi dostalo to, jak Ren po Call pořád jede a ona musí odolávat. I když, ne. Byly tam i lepší pasáže. jak se choval Ren, tak nějak bez zábran, to bylo docela kruté k ní. A pak ta pasáž, kde je na záchodech načapá ta zdravotnice. Děsný, já bych byla rudá až na zadku.

ejlepší ale byli pasáže s Call a Shayem. Úplně jsem očina hltala to napětí a tu přitažlivost mezi nima. A nejvíc mě asi překvapila pasáž v jeskyni. Né, nebudu vám říkat co se tam stalo, protože to už by bylo moc spoilerů najednou.

Andrea Cremer prožila své dětství sněním v lesích a při jezerech severního Wisconsinu. Nyní žije v Minnesotě, ale spíše považuje za svůj domov "kanadský štít ", než Středozápad.
Andrea vždy milovala psaní a nikdy nepřestala psát, ale až nedávno se do literární tvorby pustila profesionálně. Když nepíše, učí historii na vysoké škole svobodných umění v St Paul.
Její debut román, Nightshade, první z řady YA fantasy, byl zveřejněny na podzim 2010 ve vydavatelství Penguin (Philomel).Smečka - Smečka #1
Vzpoura - Smečka #2
Oběť - Smečka #3
Temné dny - Smečka #0,5 (novela)


Kniha se četla zezačátku dost obtížně, až později jsem si na to zvykla.
Myslím si, že děj je suprově promyšlenej, ale jak říkám, zezačátku vyprávění pokulhávalo.
Dávám 3 z 5 hvězdiček.


Knihu lze zakoupit u nakladatelství Knižní klub na Buxu (http://www.bux.cz)

 


Komentáře

1 ČiČi x) (Limited Panda Edition) | Web | 18. srpna 2012 v 11:50 | Reagovat

Ta knížka sa mi celkom páčila :) ... prečítala som síce iba prvú časť ... :) Smečka (?!) no u nás je to nočný tieň :D ... Ách ja jednoducho zbožňujem prepisy názvov do slovenčiny :D :D :D

2 Dom Mí | Web | 18. srpna 2012 v 11:56 | Reagovat

Né to neni moc daleko to je maximálně 10 km :D Ty si přesně odkud?

3 Yuki-chan | Web | 18. srpna 2012 v 20:05 | Reagovat

Túto knihu som nečítala. Ale vyzerá to celkom v pohode. :-)

4 Yuki-chan | Web | 18. srpna 2012 v 20:17 | Reagovat

Uff, to máš blbé. -_- Ja neznášam nočné mory, vôbec sa nevyspím. -_-"
Inak, neviem, či si ma pamätáš, ale my sme už SB boli, len ja som zrušila predošlý blog. Nechcela by si byť opäť SB? ;-)

5 Yuki-chan | Web | 18. srpna 2012 v 20:24 | Reagovat

Hej hej, o anime. :D No, ja chodím na tvoj blog rada. :-) Tak si ťa teda aj ja pridám. ;-)

6 Houp | Web | 19. srpna 2012 v 17:47 | Reagovat

Pro mě jedna z nejlepších knížek a sérií co jsem kdy četla! Skvěle napsané, úžasné a snad u všech třech jsem promáčela kapesníky. Hlavní tři postavy jsem si nijak moc neoblíbila, ale milovala jsem snad úplně všechny vedlejší postavy.... A nejlepší na té knížce je, že je tam válka, kde umírají. Sice jsem u toho prořvala hodiny, ale myslím, že válka bez obětí není válka! Prostě dokonalost a můžu jenom doporučit! ;-) Ale jak koukám tak mi chybí si přečíst novelku... to budu muset napravit. :-)

7 chuckyna | Web | 21. srpna 2012 v 20:14 | Reagovat

Tahle knížka mě tak neskutečně srala - promiň mi ten výraz, ale je to tak.. Nenávidim, když si někdo jen tak nechá diktovat, co má dělat, i když to vlastně nesnáší.. Asi mam na to moc vzpurnou povahu, ale chytala jsem u toho takový nervový záchvaty, že už asi nikdy nebudu mít sílu to dočíst :D
A Rena naprosto a z celýho srdce nesnášim :D Tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama