Smečka (3): OBĚŤ - Andrea R. Cremer

21. srpna 2012 v 19:55 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Andrea Cremer
> Název CZ: Oběť / Bloodrose
> Série: SMEČKA
> Kniha v sérii: třetí
> Počet stran: 384
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: březen 2012
> Nakladatelství: Knižní Klub
> Moje hodnocení knihy: 4/5 hvězd

nižní série Smečka pokračuje. V tomto, závěrečném díle zachrání Calla Rena a převede ho na stranu Hledačů, čímž se ovšem dostává do ošemetné situace. Kde proti sobě stojí dva mladí alfové Shay a Ren a oba chtějí Callu jako družku. Calla se ovšem nemůže rozhodnou. Nejenom, že si není jistá svými city, ale navíc to, koho si vybere ovlivní i její smečku a průběh a výsledek téhle války mezi Hledači a Strážci. Díky Scionovi mají Hledači v této bitvě alespoň nějakou šanci, ale k tomu, aby mohli opravdu vyhrát budou potřebovat čtyři části elementárního kříže, který Shayovi umožní porazit Bosquea Mara a zabít přízraky. Naproti tomu Ren je rozený alfa, s jeho pomocí mají šanci útočné týmy uspět.

Tak koho si Calla nakonec vybere.? Jak dopadne válka.?
Kdo zemře a kdo naopak přežije.?usím říct, že trojka je podle mě nejlepší a nejakčnější kniha této série. Tedy ne, že by předchozí díly nebyly akční, to byly, ale až ve trojce je samotná válka. Ale na druhou stranu je tu zase spousta obětí. Hodně lidí tu zemře. Ale co je nejdůležitější, konečně se dostáváme k jádru věci ohledně Rena, Cally a Shaye. Jejich milostný trojúhelník, smím-li to tak nazvat je vskutku k popukání. Když se navzájem trhají pohledy, atmosféra houstne a Call pořád neví kterého si vybrat.

bálky jsou naprosto úžasné u všech dílů této série. Nakonec jsem přišla na to, že české obálky jsou krásné, ale na originál v tomto případě nemají. Kdybych měla hodnotit obálky k této sérii, nebo přímo k tomuhle dílu, tak BLOODROSE by měla plný počet. Je v ní něco hříšně úžasného.> Ansel - Je to mladší bráška Cally, takže ho musím mít ráda. Ale i tak, i když mu vzali vlka a přes to všechno mi přijde jako uplakánek.

> Calla - Naše vůdkyně má trochu dilema. Nemůže se rozhodnout, jestli dát přednost Renovi, s nímž sdílí minulost, nebo Shayovi, který jí změnil život.

> Ren a Shay - Dva rivalové. Oba jsou super. Jen škoda, že to pro jednoho z nich skončí tak jak to skončí.

> Sabine - Tak tuhle osobu jsem zrovna v lásce neměla, ale potom, co se stane a co udělá v tomhle díle..no, nejde ji nemít rád.

> Musím zmínit i Connora, Ethan a spol. jsou to úžasní lidi.


(!!..Pravděpodobně obsahuje spoilery..!!)

lastně vám toho moc prozrazovat nechci. Protože, kdybych vám něco prozradila, tak už byste si knihu tolik neužili. Možná bych vám mohla prozradit, že při výpravách za již zmíněným křížem, který je vlastně meč se stane spousta věcí. Co když vlčí Ochránci nejsou jedinými Ochránci.? Co se nakonec vyklube z Logana a Sabine.? Dá se jim vůbec věřit.? Ano, jsem si vědoma toho, že jsem vás zavalila spoustou otázek, ale věřím, že si k nim v knize rádi najdete odpovědi.

ejlepší pasáž z knihy ani nedokážu určit. Možná když se Ren a Call potkali v šatně. To byla supr hot chvilka. A nebo Call a Shay v zahradě.? Nevím, nemůžu se rozhodnout.
Andrea Cremer prožila své dětství sněním v lesích a při jezerech severního Wisconsinu. Nyní žije v Minnesotě, ale spíše považuje za svůj domov "kanadský štít ", než Středozápad.
Andrea vždy milovala psaní a nikdy nepřestala psát, ale až nedávno se do literární tvorby pustila profesionálně. Když nepíše, učí historii na vysoké škole svobodných umění v St Paul.
Její debut román, Nightshade, první z řady YA fantasy, byl zveřejněny na podzim 2010 ve vydavatelství Penguin (Philomel).


Smečka - Smečka #1
Vzpoura - Smečka #2
Oběť - Smečka #3
Temné dny - Smečka #0,5 (novela)

Kniha se dobře četla, měla spád a děj vás nenechal ani na vteřinku se nadechnout.
Já hodnotím knihu jako velice dobrou. Dávám 4 z 5 hvězdiček.


Knihu lze zakoupit u nakladatelství Knižní klub na Buxu (http://www.bux.cz)

 


Komentáře

1 Verča | Web | 22. srpna 2012 v 16:32 | Reagovat

Pěkný blog.

2 Nataly ^ ^ | Web | 24. srpna 2012 v 19:03 | Reagovat

Túto sériu absolútne milujem ♥ Všetky tie knihy mám doma..a ten príbeh je proste skvelý ^ ^

3 AErrodeErype | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 16:53 | Reagovat

By dealing together, two of you can address problems of self-esteem and mutual trust.  Once you discover the most effective natural remedies, you'll be able to once again have full charge of your sexual pleasures.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama