Virus - Kathy Reichs

1. srpna 2012 v 11:41 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Název CZ: Virus
> Název EN: Virals
> Série: Virus
> Autor: Kathy Reichs
> Počet stran: 280
> Vazba: Pevná s přebalem lesklá
> Nakladatelství: BB/art

ladá neteř slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové, čtrnáctiletá Tory se po nehodě, kde její matka zahynula, stěhuje k otci. A to na ostrov Morris, který je dost skromně obydlený. A aby toho nebylo málo, otec o ní celých čtrnáct let nevěděl. Teď, když se měl o Tory starat, z toho byl lehce vyveden z míry. Ale stejně jako pro Kita - jejího otce - to ani pro ni nebylo nejsnazší. Zvyknout si na nové prostředí, na jiný život. Alespoň si tu, ale našla partu kluků, stejně zapálených do vědy, jako byla ona.
Společně se svojí novou partou podnikala Tory výzkumné výlety na ostrov Loggerhead. Na ostrově Loggerhead se nachází výzkumný ústav, kde pracuje jako vědec její otec.
Všechno jde dobře, Tory si začíná na nový život zvykat, ale jen do chvíle, kdy se ve výzkumném centru začnou dít neobvyklé věci.
Spolu se svými přáteli se Tory vloupá do výzkumného ústavu, kde najdou štěně vlčáka zavřené v kleci. Osvobodí ho a starají se o něj ve svém bunkru. Už od začátku je jasné, že se zvíře něčím nakazilo a je jen pramalá šance, že přežije. Co se ale stalo pak, bylo horší. U všech jejích kamarádů i u ní se začali objevovat zvláštní symptomy.
Po pár dnech bylo jasno. Nakazili se od vlčáka, a ne, jen tak něčím, ale vzácným kmenem psího patoviru. Už nebyli jen obyčejní lidé, ale viráti, smečka. Ten virus jim zmutoval DNA. Díki němu se jim mohli zlepšit smysly.

Podaří se jim s nově zlepšenými smysly vyřešit dávnou vraždu.?
Stihnou to vůbec, než zemřou.? Kdo ví, kolik mají času..> Tory je na svých čtrnáct let, chytrá a bystrá dívka. I přes nechuť všech, se kamarádí s partou kluků.
Nemá holčičí kamarádky a nevadí jí to.
I přes to, že otce dříve neznala, se s ním snaží vycházet. On si našel přítelkyni, která ji neustále tlačí do společenských aktivit s děvčaty, nadýchanými šaty a lodičkami, a ona stále odolává.

> Dalšími hlavními postavami jsou kluci z party. Jsou rozdílní, jak vzhledem, tak i povahou. Ale dvě věci mají společné: Zbožňují vědu a věří Tory natolik, aby jí svěřili své životy.
Knihu napsala autorka Kathy Reichs, jež píše
spíše detektivky, např. série Bones podle níž byl natočen seriál Zběratelé kostí. Kniha je poutavá. Zezačátku jsem se bála odborných názvů, ale není čeho se bát. V knize vás všechny důležité nazvy Tory nebo její kamarádi objasní. V knize najdete chvilky, u nichž budete zadržovat dech, ale i komické chvilky, u nichž se zasmějete.
Co se týká obálky a vazby, tak se opět musím radovat, protože kniha je vázaná a s přebalem. Navíc, můj názor je, že máme lepší obálku, než je ta původní. Sice z obálky koukají dva obří nadpisy, ale pořád je skousnu víc, než ten výrazný u originálu. Takže velké díky nakladatelství BB/art.Na další knihu ze série Virus se můžeme těšit letos v listopadu. Originální nazev zní Seizure, takže předpokládám, že český název bude znít asi Dopadení, ale to jsou jen dohady.
 


Komentáře

1 Nataly ^ ^ | Web | 1. srpna 2012 v 15:37 | Reagovat

pááni.. tá recenzia ma zaujala :) Vyzerá to na zaujímavú knihu.
Takéto čítanie ja rada.. ^ ^

2 chuckyna | Web | 1. srpna 2012 v 17:47 | Reagovat

Nemůžu si pomoct, ale zase mi to připadá jako Správná pětka nebo tak něco.. Tohle je poprvý, co můžu říct - tohle si nejspíš nepřidám do to-read :D
Dobře, kecam.. musim si to přečíst už jenom proto, že se mi to tak nezdá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama