Září 2012

Členové a členky..

26. září 2012 v 13:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
× Hello..!! Dnes po škole odjíždím na slovensko. Taková opožděná rodinná dovolená. Z čehož plyne, že tu od 27.9 - 1.10 nebudu. Z toho důvodu jsem se rozhodla sem dát tento článek. Asi všichni jste si všimli, že mám oblíbené blogy. Rozhodla jsem se je rozšířit. Ze seznamu členů si vyberu ty, co mě nejvíce zaujmou.

× Rád/a čteš moje recenze a celkově tento blog.? (Platí i pro současné oblíbené blogy) Super, to jsem ráda. Rozhodla jsem se sepsat seznam čtenářů. Takže pokud chceš můžeš k nim patřit i ty.
Stačí napsat přezdívku a blog, dolů do komentářů.

× Chci abyste věděli, že se po vás nebude chtít vůbec nic. Tím, že se napíšete akorát oznamujete, že tenhle blog čtete. Nic víc. Tk a teď tedy souhrn.:

Od 27.9 - 1.10 HIATUS


Jsi čtenář blogu.? Fajn..:) Napiš se a dej mi vědět, že moje snažení má smysl.
1) Přezdívka
2) Blog pokud máš


Knižní komando útočí..

25. září 2012 v 20:45 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
> Ahojda. Dneska jsem byla s kamoškou venku (stejný knižní maniak jako já) v Brně a zašli jsme do pár knihkupectví. Asi čtyř pokud vás to zajímá.. Já si koupila jen malý kapesní slovníček CZ × EN a Peťa si koupila rozkošnej kalendář s Londýnem a Sukubu od R. Mead.
A jak jsme se tak potulovali po knihkupectvých, tak jsme si zase o něco rozšířili read list. A protože já se ráda nechávám inspirovat, tak bych uvítala, kdybyste mi třeba pod článek napsaly nějakou knihu, která se třeba líbila vám a kterou byste mi doporučili. (Prosím uvádějte celé jméno autora a název knihy popř. série) Pomozte mi rozšířit můj read list.

> Mimochodem chystám měsíční chvástačku tj. přehled knih, které jsem si v uplynulém měsíci pořídila nebo dostala. A že jich na mě není málo.
Divergence (2): REZISTENCE - Veronica Roth
DRAKIE - Sophie Jordanová
Láska nezná čas (1): RUDÁ JAKO RUBÍN - Kerstin Gier

Cherub (1): NOVÁČEK - Robert Muchamore

23. září 2012 v 11:02 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Robert Muchamore
> Název CZ: Nováček / The Recruit
> Série: CHERUB
> Díl v sérii: první
> Počet stran: 304
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: srpen 2007
> Nakladatelství: BB/art
> Mé hodnocení knihy: 4/5 hvězd

oho by napadlo, že vláda najímá na špionáž děti.? Děti jsou přece malé nevinné stvoření, které nejsou moc chytré. Ale opak je pravdou, tajná vládní organizace vystupující pod názvem CHERUB takové děti cvičí. Z dětí se po výcviku stávají právoplatní agenti v utajení.
V téhle knize se děj točí kolem Jamese, kterému umřela maminka, otce nikdy nepoznal a čas od času je navštěvoval jeho nevlastní otec. James má sestru, která po smrti matky připadne svému otci, který ale Jamese nechce, a tak jde James do dětského domova. V dětském domově se zaplétá do problémů, prostě průšvih za průšvihem. Než ho objeví agenti CHERUB a nabídnou mu, aby se k nim přidal. A on přijme. V CHERUB ho čeká těžký výcvik.

Zvládne ho.? Bude to mít lehké.? Najde si kamarády.?

*DOPORUČUJI NEČÍST KLASICKÉ ANOTACE u této knihy,
PROTOŽE VÁM KNIHU V PODSTATĚ NASPOILERUJÍ.Trocha písmenek..poprvé..

22. září 2012 v 21:31 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
rásný večer všem. Ted' jsem nějaká moc "načtená", takže se mi moc číst nechce a knihy se mi válí doma. Každopádně jsem si řekla, proč ale nenapsat něco mimo knihy a přesto něco, co se týká aspoň částečně nás všech. Docela by mě zajímalo, kolik z nás ještě věří na štěstí, na zázraky. Na to, že si jednou splní své sny. Vím, většina z vás si teď říká něco jako: Ale úspěch přece závisí na člověku a dovednostech a ne na štěstí…Ale koukněte se na to i z druhé strany. Kdysi jsme všichni byly malé děti. Koukali jsme na pohádky v televizi, nebo četli pohádkové knížky. Tehdy si řada z nás jistě představovala, jak jednou dobude svět, jak holky najdou své prince a kluci jak z nich budou neporazitelní a slavní rytíři. Ano, asi se najdou i tací, co si to odmítnou přiznat, ale všichni známe pravdu.

yní, už jsme trochu starší, na štěstí už se nespoléhá a světu vládnou úplatky a podlézání. Lidé se pořád za něco schovávají a snaží se začlenit, splynout s davem. A proč.?! Nikdo přesně neví. Někdo tvrdí, že proto, abychom na sebe neupozorňovali a společnost nás neodsoudila a jiní zase tvrdí, že se lidstvo bojí změn, že se bojí osamostatnit. Ale myslím, že v každém je trocha pravdy, i když sama se pozastavuji nad tím, jak se lidstvo může bát se osamostatnit, když všude kam se podíváme, hraje každý za sebe. Přesto, spousta lidí má své sny, ale příliš se bojí, že jsou jejich sny nesplnitelné, že se je nakonec ani nesnaží uskutečnit. Nebudu tady lhát a suveréne tvrdit, že já nejsem zbabělec a ve všem mám pravdu, protože to rozhodně nemám, ale jednou se pokusím aspoň některé sny uskutečnit. A né, nemyslím TO jednou, které nahrazuje slovo NIKDY..

pět k nám. Když se rozhlédneme, tak uvidíme, že svět není v pořádku. Procházíme krizemi, umírají lidé, spousta lidí se uchýlí k takovým věcem, jako jsou drogy, alkohol nebo cigarety a pak těžce hledají cestu zpět do reality. Ale nadrbou stranu, kdo by se jim divil.?! Svět není růžový a snad ani nikdy nebyl.

řežívámě, žijeme si jednotlivě relativně dobře, tedy já určitě. Rodiče pro mě udělají první poslední a já se mnohdy stydím, jak hrozná dcera jsem, ale to už je jiný příběh. Psala jsem o utíkání z reality, ale zapomněla jsem se zmínit, že i já ráda utíkám od reality. Ráda si najdu tichý kout a čtu si. Miluju, když se můžu ponořit do děje a zapomenout na vše, co mě trápí a co mi komplikuje život. Mnozí čtenáři to asi znají. Otevřou knihu, přelouskají počáteční nudné, úvodní stánky a pak si ani neuvědomí, když je kniha pohltí a oni se stávají postavami, nebo pozorovateli v jiném světě. Je toho pravdu spousta co bych mohla napsat, ale nějak se mi teď nedaří si utřídit myšlenky a soustředit se na jedno jediné téma, čehož jste si asi při čtení všimli. Tak trochu jsem přeskakovala od jedné věci ke druhé, ale snad mi to prominete. A pamatujte, že já.:

Koukám na svět trochu jiným, divnějším způsobem.

Zdroj obrázků: http://weheartit.com/

} Nápověda

22. září 2012 v 13:06 | Admin(ka) - Mizuru Kia

} NÁPOVĚDA

(..Nápověda aneb co bys měl/a vědět, než sem vlezeš..)

× Adminka je studentkou SŠ, proto je často časově omezena v aktivitě na blogu. Z čehož plyne, že:

a) Přes týden na blog moc článků nepřidává, ale snaží se.
b) Přes týden je aktivní na facebook stránce blogu, kterou najdete tady.
c) O víkendu se snažím vám vynahradit svoji nevelkou aktivitu na blogu a přidávám články a navštěvuji svoje "oblíbené blogy".

.............................................................................................................

× Po útrapách s pomalým internetem na internátu, kde je přes týden adminka ubytovaná, dospěla k závěru, že na vaše komentáře bude reagovat přímo pod ně. Nikoli složitě najíždět na váš blog a dvě hodiny čekat, než se jí to načte. Takže:

a) Přes týden odpovídám na komentáře přímo na svůj blog pod váš komentář. Proto vám doporučuji si zapnout reakce. (návod)
b) O víkendu, když si najdu čas nakouknu k těm nejaktivnějším "komentátorům" a pořádně prošmějdím jejich blog. A samozřejmě napíši komentáře k danému tématu článku.

Natáčení druhého dílu Hunger Games zahájeno!

22. září 2012 v 10:42 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  KNIŽNÍ NOVINKY
Praha, 21. září 2012 - Všem fanouškům knižní trilogie Hunger Games přinášíme skvělou zprávu ‒ 10. září padla první klapka a odstartovalo natáčení druhého dílu. Po uvedení filmového zpracování prvního dílu Hunger Games (vyšlo v Nakladatelství Fragment pod názvem Aréna smrti) se celá trilogie stala doslova světovým hitem. Nyní přislíbili filmoví tvůrci premiéru filmového zpracování druhého dílu Catching Fire (v českém překladu vyšlo jako Vražedná pomsta) na listopad 2013!

Pokračování osudu šestnáctileté Katniss, která se jako první člověk dokázala vzepřít mocným představitelům vládnoucího kraje, vyšlo v českém překladu pod názvem Vražedná pomsta. Kniha nás znovu zavádí do postapokalyptické budoucnosti, na americký kontinent, kde bylo vytvořeno dvanáct krajů. Ty jsou v područí třináctého kraje - hlavního města Panem. Všichni jsou nuceni žít podle přísných pravidel a poslouchat rozkazy. Kdo se vzepře, toho čeká trest.


O přípravě druhého dílu informovali filmoví tvůrci již při uvedení prvního filmu Hunger Games do kin (premiéra se v ČR uskutečnila 22. března 2012). Natáčení pokračování bylo zahájeno 10. září v okolí Atlanty, poté se štáb přesune na Havaj, kde bude v džungli točit zbývající scény. Do prosince by měl být natočen veškerý materiál. Režie se tentokrát ujal Francis Lawrence, na scénáři opět spolupracovala autorka knižní předlohy Suzanne Collinsová. Obsazení hlavních rolí zůstalo zachováno.


Čekání na filmovou premiéru si můžete zkrátit čtením knižního bestselleru - trilogie Hunger Games. Více informací o sérii naleznete na www.hunger-games.cz!Student Knihomol /3

22. září 2012 v 9:52 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Student Knihomol
> Student Knihomol..

Student Knihomol je týdenní meme určeno pro studenty. Pořádané mnou Mizuru Kia. Každou (pokud možno) sobotunapiš seznam knih co jsi přečetl/a za uplynulý týden(obsah článku je na tobě, musí ale obsahovat název knihy a jmého autora) a další týden seznam zkopíruj a přidej k němu své další přečtené knihy. Knihy počítej ale až od 3.září 2012. Meme trvá do 28.června 2013.


Percy Jackson (1) - ZLODĚJ BLESKU - Rick Riordan / 400 stran /RECENZE
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kroniky železného druida (1) - PROKLATÝ - Kevin Hearne / 272 stran /RECENZE
Mayské proroctví (1) - ZÁPAS O OSUD LIDSTVA - Christy Raedeke / 320 stran /RECENZE
Polibek pro Annu - Stephanie Perkinsová / 336 stran /bez recenze
Maximum Ride (1) - MANGA - James Patterson / 248 stran /bez recenze
Maximum Ride (2) - MANGA - James Patterson / 256 stran /bez recenze

- Tento týden jsem bohužel kvůli škole a nákupům
do tanečních a doktorům přečíst více než jednu knihu nestihla.
Dost mě to mrzí, ale škola má hold přednost.

Percy Jackson (1): ZLODĚJ BLESKU - Rick Riordan / (RC REVIEW)

18. září 2012 v 19:31 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Rick Riordan
> Název CZ: Zloděj blesku / The Lightning Thief
> Série: PERCY JACKSON
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 400
> Vazba: pevná, vázaná s přebalem
> Vydáno v ČR: září 2009
> Nakladatelství: Fragment
> Mé hodnocení knihy: 4/5 hvězd

niha začíná životem Percyho Jacksona, který je na další z mnoha internátních škol. Percymu je dvanáct, ale nenechte se zmást. I dvanáctiletý Percy je nucen urychleně chytit rozum do hrsti a poprat se, se vším, co mu osud a bohové nadělí. Nejen, že ho vyloučí ze školy (opět), ale z jeho protivné učitelky matematiky se vyklube ošklivá příšera a z jeho nejlepšího přítele satyr. A tak to pokračuje, Percy zjistí, že na celém světě se to hemží bytostmi ze starých řeckých bájí, které vždy za báje považoval. Ovšem teď nemá jinou možnost, než se srovnat s tím, že báje nejsou báje a jeho otec je bůh z Olympu. K tomu byl ukraden mistrovský blesk boha Dia a všichni jsou přesvědčeni, že jej odcizil právě Percy. Mezi bohy se pomalu schyluje k bitvě a jen Percy ji může odvrátit tím, že do slunovratu najde pravého zloděje a navrátí ukradený blesk. A tak se Percy se dvěma přáteli vydává na výpravu za nalezením blesku.

Najde Percy zloděje.? A kdo je onen zloděj.?
Kdo chce válku mezi bohy.?

L.J.Smith - ŘÍŠE TEMNOT 1: TAJEMSTVÍ UPÍRŮ

18. září 2012 v 17:16 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Tajemství upírů
Série: ŘÍŠE TEMNOT
Díl: První
Autor: L.J.Smith
Překlad: Milena Hordinová
Počet stran: 240
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: Fragment
Vychází: 19.9.2012

Anotace: Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem?


UPOZORNĚNÍ..

18. září 2012 v 16:54 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
Prosím všechny, aby při psaní komentáře na můj blog dali ODESÍLAT REAKCE NA EMAIL.
z důvodu pomalého internetu na intru totiž odpovídám přímo pod komentář, který napíšete.


Gabriella Poole - TEMNÁ AKADEMIE 2: SPOUTANÍ

16. září 2012 v 12:13 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Spoutaní
Série: TEMNÁ AKADEMIE
Díl: Druhý
Autor: Gabriella Poole
Překlad: Čeněk Matocha
Počet stran: 272
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: Fragment
Vychází: 17.9.2012

Anotace: Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnostmi. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Cassie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..
Druhý díl napínavé tajemné série.


Co tě nezabije, to tě posílí. → Za chvíli ze mě bude terminátor..

15. září 2012 v 17:52 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
dravím..přeju hezký večer. Tohle bude jeden z mála osobních článků. Nadpis mi docela sedl a je lehce čórnutý od NaTaly, tak snad mě nerozcupuje..xD A rovnou začnu větou, která mi teď hraje v hlavě pořád dokola, jako stará zaseknutá gramofonová deska, a to: "Já jsem tak blbá.!!". Nechápu se, vážně se nechápu. Těm MÝM to vysvětlím, a tomu zbytku to asi nemá cenu vysvětlovat, protože je to hodně osobní. Ale pro vás je důležité to, že "JSEM BLBÁ".

inak osobních článku trošku ubude, protože vlastně ani není co psát. Začala škola a já mám pořád ty samé stereotipní dny. Škola, intr, kniha. Ale abych vám to trochu zpestřila, tak se musím pochlubit, že jsem dnes byla s rodinou na hrnčířských trzích a od kamarádky/spolužačky (teda její rodiny) jsem si koupila krásnou vázu. Je středně velká a keramická a líbí se mi. A aby nebyla prázdná, tak jsem si do ní pořídila kytici chryzantém. Áno, vím, že je to..ehm..*drbe se na hlavě a vymýšlí co nejslušnější slovo* ..ehm..smutný, že si sama kupuju kytku, ale kdo jinej by mi ji koupil.?! Kamoši by koupili, kdybych něco naznačila, ale to by mi přišlo moc..ehm..blbý. A jinak mi kytku kupujou rodiče na narozky. Ehm..myslím..xD A k mojí smůle, polní kytky už odkvetly. :( Ale přestaňme řešit tuhle trapnou drobnost a zaměřme se na něco hezčího. Jó, a kdo ppoznal, že už si zase stěžuju.? xD Zjišťuju, že to dělám častěji, než je zdrávo. Mimochodem, tohle není "stížnost" spíš bych to brala jako náhled do mého mozku.

řeskládala jsem si poličky, aby měla váza s kytkou víc místa. A po přeskládání mám i víc místa na knížky. Mám teď na poličce kopírku, vázu s kytkou a svíčku. Takové to intimko, jen já a mlj výkres..xD Mimochodem čtu teď mezi rýsováním Percyho Jacksona - Zloděje blesku a jsem nadšená, kdysi jsem viděla film, ale to už je dávno. Už se těším, až knihu dočtu a budu moct napsat recenzi. Áno, knihy jsou láskou mého života. A ne, nějaký zas*aný sliby z lítosti. Ale to už zase odbočuju. Takže zpět na START. Je mi zima a jsem sama, poslouchám MP3 a z nějakého neznámého důvodu mi to nevadí (teda ta zima jo). Je na čase přestat se fixovat na..samostatně fungující okolnosti (lidi) a fixovat se na něco, co nás dokáže uchránít před realitou. KNIHY. Ano, sice za vás nevydělají peníze, nezaplatí nájem a nenajíte se z nich, ale vaše psychika bude jásat. Začtěte se, když je vám smutno, nebo jste smutní. Vplujte do děje, do jiné sféry a jste za vodou.

apomněla jsem se podělit, ještě o něco. Zatímco já si užívám ve své knižní sféře, bez televize a novinek, tak se v CŘ dějou hrozný zvraty. Teprve v pátek jsem zjistila, že už umřelo 18 lidí a haffo jich osleplo z alkoholu. Jako úplně jsem čučela. Člověk chvíli (asi 4 měsíce) nekouká na TV a co se mezitím stane.?! Jako až dneska v albertu, když jsem viděla ty rázdné police, kde býval chlast mi došlo, že se to asi bere fakt vážně. Teda neberte mě tak, že bych smrt 18 lidí nebrala vážně, to né. Beru, ale prostě mi to nedošlo, až dnes.

O MÝCH AFFS/SB/OBLÍBENÝCH BLOZÍCH


A teď chci odbočit a mluvit o svých AFFS/SB/OBLÍBENÝCH BLOZÍCH. Vzhledem k tomu, že jsem na internátu, kde je internet tak pomalý a nespolehlivý asi jako úroda posledních pár let, tak vám chci říct, že vás budu navštěvovat nejspíše jen o víkendech. Dále bych chtěla říct, že blog.cz zavedl tzv. Upozornění na reakci k vašemu komentáři. A já to hodlám využít, takže bych byla ráda, kdybyste si to zapnuly, když budete psát nějaký komentář k tématu článku, protože vám s největší pravděpodobností odpovím hned pod váš komentář, abych nemusela načítat novou stránku (kvůli internetu na intru). Pokud jste si tohoto políčka u psaní komentářů nevšimli, nebo nevíte co myslím, tak se ozvěte. ;) Jinak bych ráda, aby se mi všechny AFFS/SB/OBLÍBENÉ BLOGY ozvali pod tenhle článek. Berte to jako kontrolu.


Bojím se spát,
děsivou měla jsem noční můru
zas a znova si to prožívám.
Že jsem sama proti všem,
že jsem pořád vzhůru.
Zas se hrůzou ošívám.

(Část textu převzata z písně.Ovšem vystihuje to haffo.)


Student Knihomol /1+2

15. září 2012 v 14:27 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Student Knihomol
> Student Knihomol..

Student Knihomol je týdenní meme určeno pro studenty. Pořádané mnou Mizuru Kia. Každou (pokud možno) sobotu napiš seznam knih co jsi přečetl/a za uplynulý týden (obsah článku je na tobě, musí ale obsahovat název knihy a jmého autora) a další týden seznam zkopíruj a přidej k němu své další přečtené knihy. Knihy počítej ale až od 3.září 2012. Meme trvá do 28.června 2013.


Od 3.září do 14.září

Kroniky železného druida (1) - PROKLATÝ - Kevin Hearne / 272 stran /RECENZE
Mayské proroctví (1) - ZÁPAS O OSUD LIDSTVA - Christy Raedeke / 320 stran /RECENZE
Polibek pro Annu - Stephanie Perkinsová / 336 stran /bez recenze
Maximum Ride (1) - MANGA - James Patterson / 248 stran /bez recenze
Maximum Ride (2) - MANGA - James Patterson / 256 stran /bez recenze

Waiting on Wednesday /4

12. září 2012 v 14:24 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Waiting on Wednesday
> Waiting on Wednesday..

Waiting on Wednesday je týdenní meme pořádané http://www.breakingthespine.blogspot.com/.
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.
A jak napovídá název, meme se zveřejňuje pokud možno ve středu.
KNIHA VYŠLA DNES 12.9 !!

Dotkni se temnoty
Cassandra Palmer
Karen Chance
Díl: 1

Anotace:Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy - což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi povídají... pořád.
Zato nemrtví, to je jiná kapitola.
Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží upírům vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassii znovu našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů.
Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo - a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským mistrem - a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit...

Student Knihomol - Co a jak.?

10. září 2012 v 17:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Student Knihomol
> Student Knihomol..

Student Knihomol je meme určeno pro nás studenty, kteří se ještě plácají ve školách. Mělo to být původně meme na jeden školní rok rozdělené na měsíce, ale protože já si po měsíci většinou nevzpomenu na všechny knihy, tak jsem si řekla, že to bude lepší psát po týdnech. (větší obrázek)

Takže každou (pokud možno) sobotu napiš seznam knih co jsi přečetl/a za uplynulý týden (obsah článku je na tobě, musí ale obsahovat název knihy a jmého autora) a další týden seznam zkopíruj a přidej k němu své další přečtené knihy. Knihy počítej ale až od 3.září 2012. Meme trvá do 28.června 2013.

Na konci (tj.28.června nebo po jednotlivých měsících) můžete knihy třeba sečíst a pochlubit se počtem knih, které jste přečetli. Autorem meme jsem já Mizuru Kia. Nevím, zda se někdo zapojí, ale pokud ano budu ráda a klidně mi sem hod'te odkaz na svůj seznam knih, at' můžu sledovat, jak jste na tom vy..;)


The Last Sentence /1

10. září 2012 v 15:26 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  The Last Sentence
> The Last Sentence..

The Last Sentence je týdenní meme pořádané WeEee.
Jde o to, že si (pokud možno) každé pondělí vezmete knihu, kterou zrovna čtete a napíšete z ní poslední větu, kterou jste přečetli.
Přidám vždy i název knihy a jméno autora.


Alice Moon
Polibek nesmrtelnosti
Krvavá romance
Díl: 1.

Má poslední věta: Byl to jejich poslední společný výlet.

Anotace: Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?

The Last Sentence - Co a jak.?

10. září 2012 v 15:15 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  The Last Sentence
> The Last Sentence..

The Last Sentence je týdenní meme pořádané WeEee.
Jde o to, že si (pokud možno) každé pondělí vezmete knihu, kterou zrovna čtete a napíšete z ní poslední větu, kterou jste přečetli.
Přidám vždy i název knihy a jméno autora.


Mayské proroctví (1): ZÁPAS O OSUD LIDSTVA - Christy Raedeke / (RC REVIEW)

9. září 2012 v 15:38 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Christy Raedeke
> Název CZ: Zápas o osud lidstva / The Daykeeper's Grimoire
> Série: MAYSKÉ PROROCTVÍ
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 320
> Vazba: brožovaná
> Vydáno v CZ: srpen 2012
> Nakladatelství: Fragment
> Moje hodnocení knihy: 4/5 hvězd

aity je šestnáctiletá dívka, které je vlastně obyčejná. Chodí do snobské školy mezi děti bohatých lidí. Její nejlepší kamarádkou je Justine. Obě dříve bydlely v San Francisku, ale pak Caitininému otci odkázal strýček skotský hrad na ostrově Huracan a všechno se změnilo. Od doby, kdy na hrad Caity s rodiči přijela, se kolem ní vynořují záhady. Jednou takovou záhadou je i zeď za jejím pokojem, kde jsou vyřezány jakési znaky. Caity musí znaky rozšifrovat a přijít na to, co ukrývají. Když se jí podaří zjistit, že jde o znaky, které zahrnují i mayské proroctví a samotnou Caity, tak přijde okamžik, kdy se ona sama musí rozhodnout.

Přijme svůj osud, nebo se k němu otočí zády.?
A pokud ano, zvládne to.?

Kroniky železného druida (1): PROHNANÝ - Kevin Hearne

7. září 2012 v 19:26 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Kevin Hearne
> Název CZ: Prohnaný / Hounded
> Série: Kroniky železného druida
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 272
> Vazba: brožovaná
> Vydáno v CZ: červen 2012
> Nakladatelství: Laser
> Moje hodnocení knihy: 3/5 hvězd

tticus O'Sullivan žije v Tempe v Arizoně. Lidé ho považují za jednadvacetiletého muže, který vede okultní knihkupectví. Nic ovšem není takové, jaké se to jeví. Ani Attik, který je ve skutečnosti starý jednadvacet století a není to nikdo jiný než druid. Stovky let už prchá před keltským bohem lásky, který by rád dostal meč zvaný Fragarach, který Attik vlastní už od dob Čingischána. Teď už však Attik odmítá utíkat. Má své knihkupectví, psa a domov, ze kterého se mu nechce odcházet. Už ne. Vše se ale čím dál více komplikuje. Attikovi se do cesty staví více a více překážek, proto bude potřebovat pomoc. Pomůžou mu jak jeho právní zástupci, tj. upír, vlkodlak a celá smečka, ale i sexy, tajemná barmanka a bohyně smrti.

Ale i tak, kdo ví, zda to bude stačit.?
Podaří se Attikovi porazit bohy.?

Nejlepší chvilky s přítelem..

6. září 2012 v 19:38 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
hayo..Vzhledem k tomu, že se mi život teď tak dobře vyvíjí, tak jsem si řekla, proč trochu nepopíchnout tetičku štěstěnu a po pár ehm..měsících své drahé polovičce konečně prozradit link na tenhle blog. Ano, asi se to neobejde bez menších problémů, určitě ne všechno co jsem kdy napsala skousne, ale slíbil, že nebude číst články starší 5 dnů a já mu věřím, tak snad to dodrží. Jinak nadpis má na svědomí on. Ovšem do obsahu článku si vážně kecat nenechám, a že toho mám dnes hodně co říct. Jo a můj přítel a knihy.? Ne, to nejde dohromady. Moc písmenek, a co kdyby ho náhodou kously do zadku.

ačnu od knih, jak jinak. I když je tenhle blog z velké většiny knižní, tak se tu objevují i články obsahující střípky mého nezajímavého života. Knižní nadšenci tyto články budou ingnorovat a ti, kteří si rádi přečtou mé trampoty, je jistě ocení.

ále bych asi navázala na školu. Nečekala jsem, že pro mě už začátek září bude tak..náročný. Asi se trochu posunou některé recenze, ale neděste se, pořád něco čtu, jen mě díky starostem opustila psací můza. Jsem docela nervní, protože mám do konce září nakreslit barák na kladivák aji na pauzák a totálně nevím, jak to stihnu a to ani nemluvím o té tuně "opakovacích" testů. Ale do konce září se můžete těšit na spoustu recenzí, jen doufám, že je všechny stihnu napsat, kdyžtak budu psát na konci září v autě, cestou na slovensko..:D Teď čtu Noční záři jsem asi v 1/6 knížky a už teď vám mlžu říct, že kniha je zezačátku zamotaná, ale postupně ji pochopíte a už se vezete. Já osobně jsem zvědavá, jak se to vyvine.

nadpisu. Nejlepší chvíle. No, mohla bych vám říct, že si pamatuju nejlepší den, který pro mě byl docela důležítý ve více směrech. Ale nejlepší chvíle, to se těžko určuje. Jen málo lidí by v téhle spojitosti nenapadlo něco ve spojitosti se sexem, ale já chci spíš psát o tom, ehm psychickým. A to jsou asi ty chvíle, kdy spolu mluvíme, tím mám na mysli když se nehádáme nebo neprobíráme něco u čeho je nabručenej jako medvěd a nebo na mě dělá ty svoje ublížený očička. No prostě těch chvilek je až překvapivě málo. Ale né, jsou i jiný super chvilky. Ale o těch se mi fakt nechce rozepisovat tady, ne, že bych byla nějaká upejpavá, ale sdílím názor, že jsou věci, které bysme si měly nechat pro sebe. Jakože přišlo by mi divný psát vám, jak se mi líbí jeho oči, ruce atd atd (věřte, že o jednotlivých částech těla bych dokázala napsat romány) Trochu jsem se rozepsala, tak to omluvte..a čekejte v nejbliších dnech (týdnech) nové recenze a novinky z kniho světa.

DŮLEŽITÁ NOVINKA PRO OBLÍBENÉ BLOGY..!!
Díky tomu, že internet na intru není nic moc a věčně padá,
tak se nenačítají vaše blogy, tudíš budu na komentáře odpovídat o víkendech.


Bylo nebylo /3

6. září 2012 v 18:11 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Bylo nebylo
> Bylo nebylo..

Bylo nebylo je týdenní meme pořádané Kath.
Jde o to, že si (pokud možno) každý čtvrtek vezmete knihu, kterou zrovna čtete a napíšete z ní první větu.
Přidám vždy i název knihy a jméno autora.
Tanja Heitmann
Noční záře

První věta: Doteď tu byla jen prázdnota.

Anotace: Další romantická fantasy na knižním trhu. Román je protkaný romantickými scénami, ale také je plný magie a démonů a velkou tragickou láskou. Hlavní hrdina Adam, člověk, do jehož nitra vstoupil démon a který se tak stal nesmrtelnou bytostí. Zároveň získal vynikající lovecké vlohy a velmi jemné smyslové vnímání. Jako nesmrtelný putuje časem v podobě krásného mladíka, přináší krvavé oběti démonovi, ale v šedesátých letech minulého století se jeho život mění. Je povolán do Los Angeles, aby vyslídil pachatele krutých obětních obřadů, jimiž někdo ohrožuje nenápadnou existenci ostatních bytostí podobných Adamovi, kteří žijí mezi lidmi. Netuší však, že je to pouze záminka. Ve skutečnosti má vystopovat monstrum, které zabíjí tvory ovládané démony a okrádá je o ně. Při plnění svého obtížného úkolu se Adam nečekaně zamiluje do smrtelnice Esther a prožije velkou a tragickou lásku...

To co je..

5. září 2012 v 20:24 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
Ahoj všichni. Tak nám začal nový školní rok. Ve školách na nás hrnou tuny informací a nám nezbývá nic, než jen kulit oči. Znám to, zrovna to prožívám. Hned 4.září jsme měli do půl 5. Čtete dobře, žádný překlep. Do půl páté. Profesoři do nás hustili, jak si napíšeme "opakovací" testíky. Už se nemůžu dočkat :(

Jinak dočetla jsem první díl KRONIK ŽELEZNÉHO DRUIDA. Napsala bych recenzi, ale dnes na to vážně nemám mozek. Ale přece jen bych vám o knize mohla něco říct.
Kniha je vyprávěná mužem, takže pro mnohé je to změna (třeba pro mě byla), protože chlapy myslí trošku jinak, než ženy. Přirovnala bych to asi k Eragonovi. Kniha se mi líbila, je plná keltské mytologie. Navíc kniha o druidovi mi přijde jako dobrý a originální nápad. Děj taky ujde. No suma sumáru, dle mého stojí za přečtení. Na recenzi ode mně si ale budete muset počkat, pokud se vůbec dočkáte.

A nezlobte se, že jsem tu v úterý nebyla, ale jak mnozí z vás ví, jsem na internátu a internet tady není zrovna 100%..takže se musím spokojit s tím co je.
A co vy.? C váš první školní týden.?

Waiting on Wednesday /3

5. září 2012 v 19:51 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Waiting on Wednesday
> Waiting on Wednesday..
Waiting on Wednesday je týdenní meme pořádané http://www.breakingthespine.blogspot.com/.
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.
A jak napovídá název, meme se zveřejňuje pokud možno ve středu.

Čarodějky z East Endu
Melisa de la Cruz
Čarodějky z East Endu
Díl: 1

Anotace: Smyčka temných sil a nečestných úmyslů se utahuje…
V North Hamptonu, městečku v nejvýchodnějším výběžku Long Islandu, žijí tři ženy Beauchampovy - matka Joanna s dcerami Freyou a Ingrid. Zdá se, že tohle malebné městečko, věčně zahalené v mlžném oparu, uvízlo v čase, a všechny tři ženy zde žijí zdánlivě poklidným, jednotvárným životem. Všechny tři ale ukrývají velké tajemství. Jsou to mocné čarodějky, které však mají zakázáno své magické schopnosti využívat. Joanna dokáže oživovat mrtvé a léčit i ta nejhorší zranění. Její dcera Ingrid umí předpovídat budoucnost a vázat uzlíky, které dokážou vyléčit vše, počínaje neplodností a nevěrou konče. A Freya, divoká a nespoutaná, dokáže svými kouzly a elixíry vyléčit každé zlomené srdce. Celá staletí byly všechny tři nuceny ukrývat své schopnosti. Pak ale Freya, která má před svatbou s bohatým a tajemným Branem Gardinerem, zjistí, že je pro ni stále obtížnější skrývat své tajemství, a brzy řeší podobné dilema i Ingrid a Joanna. Vytáhnou své hůlky a začnou pomocí čar a zaklínadel pomáhat obyvatelům městečka. Přestože je magie, kterou používají, dobře míněná a neškodná, začnou se v městečku dít nevysvětlitelné, zlé věci. Když pak při oslavách Dne nezávislosti zmizí mladá dívka a záhadné události pokračují, nálada v městečku se obrací a někdejší příznivci se začínají stavět proti nim. Kromě boje s temnými silami a nespravedlivými nařčeními musí všechny tři vyřešit běžné pozemské problémy týkající se osobních vztahů.
Podaří se jim zachránit sebe sama i životy svých přátel, zatímco se smyčka temných sil a nekalých úmyslů neustále stahuje? A poznají vůbec, co je zlo a co je dobro?

Prázdniny končí..

2. září 2012 v 11:45 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
dravím lidi. Asi už jsme si dnes museli všichni přiznat, že prázdniny končí. Mnozí z nás si balí kufry a odjíždí na internáty, což je i můj případ. V pokoji mám příšerný nepořádek, všude se válí kousky oblečení, kosmetika a tak podobně. Ve 4 odjíždím, takže na mě už to dopadlo. Snažím se v tom chaosu, co tu vládne najít věci co potřebuju a naházet je do kufru.

inak na blog jsem přidala knihy, které vyjdou v září. Ještě teda nejsou všechny, ale věřím, že i mezi těmi co jsem přidala najdete nějakou, co se vám zalíbí.

aky jsem vám slíbila, že vám vyfotím tu kosmetiku, kterou jsem si pořídila. Takže to je ona. Je to americká značka Mary Kay a docela drahá. Ale pro krásu se trpí..;)


řeji vám do nového školního roku mnoho úspěchů a ať si čas od času vzpomenete na tenhle knihomolův koutek..:) Aktivní budu pravděpodobně až v úterý, ale třeba se zadaří a zavítám sem dřív..:)


Veronika Rothová - DIVERGENCE 2: REZISTENCE

1. září 2012 v 16:17 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Rezistence
Název EN: Insurgent
Autor: Veronica Rothová
Překlad: --
Počet stran: --
Vazba: vázaná
Nakladatelství: CooBoo
Vychází: 24.9.2012

Anotace: Žádná volba není bez následků.
Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se všemi následky?


Charlaine Harris - PRAVÁ KREV 12: MRTVÝ BOD

1. září 2012 v 16:05 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Mrtvý bod
Název EN: Deadlocked
Autor: Charlaine Harris
Překlad: Tomáš a Ludmila Havlíkovi
Počet stran: 328
Vazba: vázaná
Nakladatelství: Baronet
Vychází: 12.9.2012

Anotace: Sookie Stackhouseová je nadaná telepatickými schopnostmi, které jí od dětství komplikovaly život. A jako dospělá si stále častěji uvědomuje, že jisté věci by nejraději vůbec neviděla - například svého přítele Erica ve společnosti jiné ženy. Mladší. Musí však mlčet, protože do Lousiany přijíždí upíří král Felipe de Castro, který vládne i Arkansasu a Nevadě. A právě v tuto nejméně vhodnou dobu se na Ericově pozemku objeví lidské tělo, které navíc patří ženě, jejíž krev předtím pil. Řešení vraždy spočívá v rukou Sookie a jejího bývalého přítele Billa, oficiálního vyšetřovatele upířího pátého okrsku. Sookie brzy zjistí, že proti ní stojí mnohem nebezpečnější nepřítel, než očekávala - nepřítel, který si umínil, že zničí celý její svět.


Karen Chance - CASSANDRA PALMER 1: DOTKNI SE TEMNOTY

1. září 2012 v 15:57 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Dotkni se temnoty
Název EN: Touch the Dark
Autor: Karen Chance
Překlad: Martin König
Počet stran: 352
Vazba: vázaná
Nakladatelství: Baronet
Vychází: 12.9.2012

Anotace: Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy - což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi povídají... pořád.
Zato nemrtví, to je jiná kapitola.
Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží upírům vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassii znovu našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů.
Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo - a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským mistrem - a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit...


Kathy Reichs - VIRUS 2: POKLAD

1. září 2012 v 15:43 | Admin(ka) - Mizuru Kia
Název CZ: Poklad
Název EN: Seizure
Autor: Kathy Reichs
Překlad: Kristýna Kučerová
Počet stran: --
Vazba: vázaná
Nakladatelství: BB/art
Vychází: 17.10.2012

Anotace: Tory Brennanová se vrací v poutavém pokračování románu Virus.
Tory a její přátelé narazí v Charlestonu na stopu po dávném pirátském pokladu. Viráti se ocitají na nebezpečné cestě plné zákeřných pastí, bezhlavých mrtvol a tunelů zalitých vodou. Poklad ale nehledají jen kvůli dobrodružství… v sázce je osud ostrova Loggerhead.
Jejich nadpřirozené vlčí schopnosti mohou být jedinou šancí, jak překonat všechny nástrahy. Po pokladu totiž pátrá i někdo další…
Zároveň se nepříjemně blíží i Toryino uvedení do charlestonské společnosti. Napětí mezi Tory a otcovou přítelkyní Whitney stále stoupá a Tory se musí ovládat, aby nevybuchla.
Ale mnohem důležitější je udržet smečku pohromadě. Tory a její přátelé se musí spojit, aby zachránili svůj ostrov, práci svých rodičů i svou budoucnost.


Katie Price - ANGEL SUMMEROVÁ 3: SLADKÝ ŽIVOT

1. září 2012 v 15:22 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Sladký život
Název EN: Paradise
Autor: Katie Price
Překlad: Jana Kordíková
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Nakladatelství: BB/art
Vychází: 26.9.2012

Anotace: Angel Summerová, fotomodelka, jejíž život se změnil díky manželově nevěře, hledá daleko od rodné Anglie štěstí v novém vztahu s hráčem baseballu Ethanem Taylorem. Hluboko v sobě však nese břímě mnohých tajemství i touhu, kterou světu nemůže ukázat.
Za oceánem pokračuje ve slibné kariéře, a i když se jí často zasteskne po rodném Brightonu, rodičích i přátelích, jež tam zanechala, nové zážitky, úžasná slunná Kalifornie, luxus, kterým je obklopena, a především malá dcerka, s níž v Ethanově domě žije, jí dávají na minulost postupně zapomenout. Prvotní zamilovanost se pozvolna mění v hlubší vztah a Angel je čím dál jasnější, že je třeba udělat za minulostí tlustou čáru.
Tlustou čáru - tak trochu přes rozpočet - jí však nachystá i osud a svede ji po klikatých cestách tam, kam už nechtěla vkročit. Cal, Gemma, Jez, Rufus, Tony, Loretta, Simone, Benny a mnozí další, to všechno jsou figurky na šachovnici jejího soukromého i profesního života v partii, která málem skončila patem.

Tento třetí díl série, první dva díly jsou Angel, a Čekání na lásku je zábavný a čtivý příběh, plný vášně a zrádných úskalí lásky.


Melisa de la Cruz - ČARODĚJKY EAST ENDU 1: ČARODĚJKY EAST ENDU

1. září 2012 v 15:11 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Čarodějky z East Endu
Název EN: Witches of East End
Autor: Melisa de la Cruz
Překlad: Alexandra Kolašínová
Počet stran: 264
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: BB/art
Vychází: 19.9.2012

Anotace: Smyčka temných sil a nečestných úmyslů se utahuje…
V North Hamptonu, městečku v nejvýchodnějším výběžku Long Islandu, žijí tři ženy Beauchampovy - matka Joanna s dcerami Freyou a Ingrid. Zdá se, že tohle malebné městečko, věčně zahalené v mlžném oparu, uvízlo v čase, a všechny tři ženy zde žijí zdánlivě poklidným, jednotvárným životem. Všechny tři ale ukrývají velké tajemství. Jsou to mocné čarodějky, které však mají zakázáno své magické schopnosti využívat. Joanna dokáže oživovat mrtvé a léčit i ta nejhorší zranění. Její dcera Ingrid umí předpovídat budoucnost a vázat uzlíky, které dokážou vyléčit vše, počínaje neplodností a nevěrou konče. A Freya, divoká a nespoutaná, dokáže svými kouzly a elixíry vyléčit každé zlomené srdce. Celá staletí byly všechny tři nuceny ukrývat své schopnosti. Pak ale Freya, která má před svatbou s bohatým a tajemným Branem Gardinerem, zjistí, že je pro ni stále obtížnější skrývat své tajemství, a brzy řeší podobné dilema i Ingrid a Joanna. Vytáhnou své hůlky a začnou pomocí čar a zaklínadel pomáhat obyvatelům městečka. Přestože je magie, kterou používají, dobře míněná a neškodná, začnou se v městečku dít nevysvětlitelné, zlé věci. Když pak při oslavách Dne nezávislosti zmizí mladá dívka a záhadné události pokračují, nálada v městečku se obrací a někdejší příznivci se začínají stavět proti nim. Kromě boje s temnými silami a nespravedlivými nařčeními musí všechny tři vyřešit běžné pozemské problémy týkající se osobních vztahů.
Podaří se jim zachránit sebe sama i životy svých přátel, zatímco se smyčka temných sil a nekalých úmyslů neustále stahuje? A poznají vůbec, co je zlo a co je dobro?


Sara Shepardová - HRA LŽÍ

1. září 2012 v 15:03 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  VYJDE a VYŠLO
Název CZ: Hra lží
Název EN: The Lying Game
Autor: Sara Shepardová
Překlad: Michaela Krýslová
Počet stran: 224
Vazba: vázaná
Nakladatelství: BB/art
Vychází: 5.9.2012

Anotace: Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla - nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra…

Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá - představení na přidanou - a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít.
Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou - vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?