Cherub (1): NOVÁČEK - Robert Muchamore

23. září 2012 v 11:02 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Robert Muchamore
> Název CZ: Nováček / The Recruit
> Série: CHERUB
> Díl v sérii: první
> Počet stran: 304
> Vazba: Pevná s přebalem
> Vydáno v CZ: srpen 2007
> Nakladatelství: BB/art
> Mé hodnocení knihy: 4/5 hvězd

oho by napadlo, že vláda najímá na špionáž děti.? Děti jsou přece malé nevinné stvoření, které nejsou moc chytré. Ale opak je pravdou, tajná vládní organizace vystupující pod názvem CHERUB takové děti cvičí. Z dětí se po výcviku stávají právoplatní agenti v utajení.
V téhle knize se děj točí kolem Jamese, kterému umřela maminka, otce nikdy nepoznal a čas od času je navštěvoval jeho nevlastní otec. James má sestru, která po smrti matky připadne svému otci, který ale Jamese nechce, a tak jde James do dětského domova. V dětském domově se zaplétá do problémů, prostě průšvih za průšvihem. Než ho objeví agenti CHERUB a nabídnou mu, aby se k nim přidal. A on přijme. V CHERUB ho čeká těžký výcvik.

Zvládne ho.? Bude to mít lehké.? Najde si kamarády.?

*DOPORUČUJI NEČÍST KLASICKÉ ANOTACE u této knihy,
PROTOŽE VÁM KNIHU V PODSTATĚ NASPOILERUJÍ.
knihu jsem zavadila, už před půl rokem, ale postupem času jsem vůbec zapomněla, že nějaká je. Vzpomněla jsem si na ni, až jsem v knihkupectví o jednu zavadila, neodolala a koupila. A, že je to dobrá investice, jsem se přesvědčila už po pár stránkách. Ano, v knize se neubráníte nudnému úvodu a seznamování s okolím, ale nebojte, je to jen pár stránek, a pak vás to chytne a nepustí. Já mám knihu velice ráda. Sice bych ji doporučila spíše mladším, tak v rozmezí 10-15let, ale ani ti starší ji nepohrdnou. No, kdo z nás se jako malý nechtěl stát agentem v utajení.?

dybych měla sáhodlouze mluvit o obálce, tak bych se rozplývala nad tou českou, protože BB/art zase zabodoval. Původní obálka mě nijak nenadchla. Je jednotvárná a v podstatě vás neupoutá, zato česká, ta mlátí do očí. I jedna moje kamarádka, která příliš nečte, se u knihy zastavila a prohlédla si ji. (Následně neodolala a koupila si ji také.) A tak je to s celou sérií CHERUB. České obálky jsou prostě lepší.


> James - Z počátku jsem byla přesvědčená, že je to takový ten chudinka, co se o sebe nedokáže postarat, což taky byl. Ale nebyl zlý. Jen ho výcvik v CHERUB zocelil.

> Lauren - Mladší nevlastní sestra Jamese. Ani nevím, co o ní říct. Na začátku je to taková netykavka a až později se z ní stává správná holka.

> Bruse - Jeho bojové umění bych mohla vychvalovat do nebes. On je můj novodobý Jackey Chan.

> Amy - Tahle holka mi hodně přirostla k srdci, byla na Jamese od začátku milá. A tak celkově, je to osoba, se kterou bych dokázala žít. Mít ji za kamarádku by bylo fajn. (viz. Obrázek)
(..Pravděpodobně obsahuje spoilery..)


niha mě zezačátku dost nadchla, byla taková tajemná a dobrodružná. Tedy pokud smím použít slovo dobrodružná u takové knihy. Prostě jsem hltala každé písmenko, abych se konečně dozvěděla, jak to všechno bude. Nápad, dát děti do špionážní služby a napsat i o výcviku se mi hodně líbil, jak už jsem říkala: "Kdo nechtěl být špión, když byl malý.?" Já tedy ano. Ale hodně rychle vás ty myšlenky přejdou. Zvlášť, když jste v pasážích, kde je popsán výcvik, tak si řeknete: "Bože jsem rád, že jsem doma a v teple." Asi vám už nic víc nepovím, nechci vám zbytečně prozrazovat děj.

obře, přemluvili jste mě. James přes všechny útrapy nakonec výcvik dokončí. A jako překvapení ho čeká v kampusu CHERUB i jeho nevlastní sestra Lauren, která je z této organizace unešená. Vzhlíží ke svému staršímu bratrovi a bude se snažit být určitě stejně úspěšná jako on. Ale zpět k Jamesovi. Jeho první mise je s Amy. Má hrát jejího mladšího bratra, mají se infiltrovat mezi skupinu hippies a ochránit ropné magnáty.

Robert Muchamore se narodil v roce 1972 v Londýně a třináct let pracoval jako soukromý vyšetřovatel. Nováček je jeho první román z oblíbené serie CHERUB, která získala četná ocenění, včetně ceny RED HOUSE CHILDREN'S BOOK 2005, a setkala se s velkým čtenářským ohlasem.
Nováček - CHERUB #1
Třída A - CHERUB #2
Vězení - CHERUB #3
Pravda - CHERUB #4
Šílenství - CHERUB #5
Zvíře - CHERUB #6
Pád - CHERUB #7
Grangy - CHERUB #8
Náměsíčník - CHERUB #9
Generál - CHERUB #10
Motorkáři - CHERUB #11


Rozhodně si ji přečtěte, pokud vás láká špionáž a jiné adrenalinové věci.
Dávám 4 z 5.
 


Komentáře

1 Yuki-chan | E-mail | Web | 23. září 2012 v 20:02 | Reagovat

Vyzerá to celkom zaujímavo. :-)

2 chuckyna | E-mail | Web | 24. září 2012 v 18:56 | Reagovat

To už jsem kdysi dávno četla a líbilo se mi to.. Teď už si vůbec nepamatuju, kolik dílů jsem celkem četla, ale je to fajn.. Trochu mi to připomínalo Stormbreakera, což je ještě mnohem lepší :))

3 Nataly ^ ^ | Web | 29. září 2012 v 18:25 | Reagovat

Myslím si, že táto téma môže byť dobrá.. i keď nikdy som nebola nejako veľmi na agentov a podobne :D Ale toto znie fajn :)

4 Aryju | 18. října 2013 v 22:36 | Reagovat

Tahle kniha je úžasná :D rizhodně si ji přečtěte.

5 MaikelJ | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:09 | Reagovat

I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama