Kroniky železného druida (1): PROHNANÝ - Kevin Hearne

7. září 2012 v 19:26 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Kevin Hearne
> Název CZ: Prohnaný / Hounded
> Série: Kroniky železného druida
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 272
> Vazba: brožovaná
> Vydáno v CZ: červen 2012
> Nakladatelství: Laser
> Moje hodnocení knihy: 3/5 hvězd

tticus O'Sullivan žije v Tempe v Arizoně. Lidé ho považují za jednadvacetiletého muže, který vede okultní knihkupectví. Nic ovšem není takové, jaké se to jeví. Ani Attik, který je ve skutečnosti starý jednadvacet století a není to nikdo jiný než druid. Stovky let už prchá před keltským bohem lásky, který by rád dostal meč zvaný Fragarach, který Attik vlastní už od dob Čingischána. Teď už však Attik odmítá utíkat. Má své knihkupectví, psa a domov, ze kterého se mu nechce odcházet. Už ne. Vše se ale čím dál více komplikuje. Attikovi se do cesty staví více a více překážek, proto bude potřebovat pomoc. Pomůžou mu jak jeho právní zástupci, tj. upír, vlkodlak a celá smečka, ale i sexy, tajemná barmanka a bohyně smrti.

Ale i tak, kdo ví, zda to bude stačit.?
Podaří se Attikovi porazit bohy.?


niha je určitě originální. V dnešní době se to všude hemží upíry, vlkodlaky a jinou havětí. Tahle kniha obsahuje spoustu keltské mytologie a navíc hlavní postavou je druid. Dle mého názoru originální. Celé je to psané tak, aby se to dobře četlo a nemuseli jste moc namáhat hlavu. Jak je napsáno na zadní straně knihy: Svižná a zábavná městská fantasy. A já musím jen souhlasit. Možná někomu chvíli potrvá, než si zvykne na to, že je kniha psaná z pohledu muže, jako tomu bylo například u Eragona a navíc se v knize objevují i nespisovné výrazy. Podle mého to na škodu rozhodně není, člověk mého věku (17) to spíše uvítá a lépe se do knihy ponoří. Já osobně mám keltskou mytologii ráda, fascinuje mě, vlastně proto jsem si knihu i vybrala, tedy krom krásného chlapa na obálce samozřejmě.

bálka se mi tentokrát hodnotí špatně. Obrázky jsou totožné, ale originální je světlejší a to se týká i písma a celkově působí originální obálka světleji. Ovšem myslím, že ani ta naše není špatná. Třeba musím říct, že máme lepší hlavní nápis, tj. název knihy.> Attik - Z knihy a mých představ vyplyne jako dobře stavěný, pohledný chlap, co by stál za hřích. Je chytrý, hezký a pohotový.
> Mórrígan - Je bohyně smrti, která je občas děsivá, ale jindy se jeví, jako sexy svůdkyně.

> Granuaile - krásná barmanka, ve které se něco skrývá. Mě osobně přijde sympatická a tuším, že v dalších dílech se s ní ještě nemálo nasměju.

> Oberon - To teda není přímo postava, ale Attikův pes. A já ho zbožňuji. Pokaždé když z něj něco vyleze, tak se směju nebo alespoň culím.(Pravděpodobně obsahuje spoilery.)

říběh vás zaujme, o tom žádná, jenom bych asi upozornila na to, jak se jednadvacet staletí starý druid zná s tolika bohy. Ale i kdybychom přehlédli tohle, tak jak je možné, že je schopen je zabít.? Dobře, má božský meč, ale i tak. Chvílemi jsem jen nadzvedávala obočí.
Jinak ale knize nic vytknout nemohu. Je to první díl ze série, tuším šesti titulů, takže když to sečteme a podtrhneme, tak se nám tu rodí velice dobrá série. Kniha vám bude doslova téct před očima. Uvidíte děj a záživné momenty a hlavně ty komické. Taky hlášek je v knize nepočitatelně. A mezi námi, ta barmanka v sobě něco má, něco co nám zajistí spoustu zábavy a napětí v příštích dílech.

niha za koupi stojí, teda alespoň podle mě. A tajně doufám, že Granuaile a Attik budou spolu, ale něco mi říká, že tak snadné to nebude. No co dodat, těším se na další díly.Americký spisovatel fantasy, narozen 9. prosince 1970 v arizonském Flagstaffu. Už odmala ho zajímaly superhrdinské komiksy a své sehrály i Hvězdné války, na střední k tomu přibyla ještě rocková muzika, což vytvořilo smrtící kombinaci. Během studií pedagogiky pracoval ve vysokoškolských novinách a začal se věnovat psaní, i když tehdy rozepsaný román zůstal jako několik následujících nedokončen. Po studiích se řadu let věnoval výuce středoškolské angličtiny, krátce v Kalifornii a po celých patnáct let i po návratu do Arizony. Dnes žije v arizonském Tempe a dál sbírá komiksy.

Prohnaný - Kroniky železného druida #1


Kniha je originální, je i dobře čtivá, ale jak už jsem psala,
jsou tam věci, které u mě trochu kulhaly.
Takže 3/5 hvězd.Knihu můžete zakoupit na http://www.kosmas.cz nebo http://www.bux.cz a taky na http://www.laser-books.cz/

 


Komentáře

1 Nataly ^ ^ | Web | 7. září 2012 v 19:55 | Reagovat

Znie to zaujímavo.. A originálne, ako si už spomenula. V súčasnej dobe je hádam umenie prísť s niečím novým :)

2 Lucy / L. | Web | 7. září 2012 v 21:56 | Reagovat

toto vyzerááá fajn :D :D uz som dlho nic necitala naposledy plamene inkvizicie :D

3 chuckyna | Web | 9. září 2012 v 11:52 | Reagovat

Rozhodně to-read :D O druidech jsem zatím nečetla.. A navíc na tý obálce je fakt kořen :D

4 Alka&Sisi | Web | 13. září 2012 v 18:38 | Reagovat

Zajímavý blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama