Mayské proroctví (1): ZÁPAS O OSUD LIDSTVA - Christy Raedeke / (RC REVIEW)

9. září 2012 v 15:38 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Christy Raedeke
> Název CZ: Zápas o osud lidstva / The Daykeeper's Grimoire
> Série: MAYSKÉ PROROCTVÍ
> Kniha v sérii: první
> Počet stran: 320
> Vazba: brožovaná
> Vydáno v CZ: srpen 2012
> Nakladatelství: Fragment
> Moje hodnocení knihy: 4/5 hvězd

aity je šestnáctiletá dívka, které je vlastně obyčejná. Chodí do snobské školy mezi děti bohatých lidí. Její nejlepší kamarádkou je Justine. Obě dříve bydlely v San Francisku, ale pak Caitininému otci odkázal strýček skotský hrad na ostrově Huracan a všechno se změnilo. Od doby, kdy na hrad Caity s rodiči přijela, se kolem ní vynořují záhady. Jednou takovou záhadou je i zeď za jejím pokojem, kde jsou vyřezány jakési znaky. Caity musí znaky rozšifrovat a přijít na to, co ukrývají. Když se jí podaří zjistit, že jde o znaky, které zahrnují i mayské proroctví a samotnou Caity, tak přijde okamžik, kdy se ona sama musí rozhodnout.

Přijme svůj osud, nebo se k němu otočí zády.?
A pokud ano, zvládne to.?


a knize se mi líbilo, že jsem nemusela číst úvodních 30 stránek, jako tomu bývá u jiných knih, ale celý předchozí život shrnula autorka do tuším 5 stran. Navíc, blíží se konec roku 2012 a mayské proroctví, jak asi všichni víme, zahrnuje 21. prosinec jako důležitý den, takže mi nápad napsat na toto téma knihu přijde velice dobrý. Jak říkám, kniha je podle mě originální a obsahuje hodně zajímavých věcí o mayské kultuře a vesmíru. Velice mě bavila a byla čtivá. Jen škoda, že se z takových knížek neučíme ve škole, to bych prospívala na jedničku.

bálku máme od Fragmentu úžasnou. Sice ta původní působí víc tajemně, řekla bych, ale to písmo mi u ní nesedí. Takže hlasuji pro tu naši. Z obálky poznáte na první pohled, že se jedná o mayskou kulturu a celkově na vás obálka zapůsobí. Mně se líbí, jak je tmavá a svítí tam to světlé písmo.


> Alex (jeho babička pracuje na hradě jako kuchařka) - Je to pohledný mladý kluk. Který je nejen krásny, ale i chytrý, nad jeho znalostmi matematiky jsem kroutila hlavou. On je prostě genius.

> Pan papírek - Je opice a to hodně stará. U knihy jsem žasla nad tím, co dokáže. A je rozkošnej.

> Caity - Taková praštěná puberťačka. Líbí se mi, jak kouká na svět. Má své sny a své myšlenky. Obdivuju ji za to, že se sice bála, ale do všeho šla se vším, co měla.

> Fiona a Angus (rodiče Caity) - To jsou teprve machři. Když jsem v knize četla, jak jsou zapálení do každé hádanky, tak jsem poulila oči. Jsou úžasní.


(Pravděpodobně obsahuje spoilery.)

niha byla úžasná, neměla jsem, co bych jí vytkla. Tedy až na ty pasáže s panem Papírkem. U těch jsem poulila oči. Jak je možné, že tohle všechno ta opice umí a jak to, že toho tolik ví. Později je to v knize vysvětleno, ale stejně se mi to zdá lehce přemrštěné. Jinak kniha, jak jsem později zjistila, patří do série a zatím je první. Původně jsem si myslela, že je to samostatná kniha, až po přečtení jsem zjistila, že je k tomu plánované pokračování.

elikonoční ostrovy, pyramidy a další místa, kniha vás prostě uchvátí. Zvláště tedy moje vrstevníky co mají rádi záhady. A jak už jsem řekla, tak se mi líbí ten nápad, zpracovat knižně určitou myšlenku spojenou s mayským proroctvím.

usím se přiznat, že jsem od knihy moc neočekávala, spíše jsem ji četla ze zvědavosti. A taky kvůli kamarádce, kterou zajímalo, jestli stojí za to ji číst. A jsem ráda, že můžu s čistým svědomím říct, že ano. Určitě stojí za přečtení.


Láska Christy Raedekeové k mysticismu a její hlad po starověkých učeních ji vedly kolem světa - putovala v Himálaji, plula po Ganze, prošla evropské katedrály, studovala feng-šuej v Kuala Lumpuru, pobývala mezi mnichy v klášteře v horách Sierra Nevada a pátrala po šamanismu v mayských troskách Yucatanu a Chiapas. V současnosti žije s manželem a dětmi v Oregonu.

Zápas o osud lidstva - Mayské proroctví #1


Všechny plusy i mínusy už jsem jmenovala, takže to jen shrnu.
Kniha je dobrodružná a čtivá, myslím, že jí nepohrdne nikdo.
Navíc má zajímavý děj a námět.
Takže 4 z 5 hvězd.

Za recenzní výtisk bych tímto chtěla poděkovat nakladatelství Fragment.

Knihu lze zakoupit na http://www.fragment.cz nebo http://www.bux.cz/


 


Komentáře

1 Petik | Web | 9. září 2012 v 17:02 | Reagovat

Sice jsem recenzi nečetla celou,abych neměla knížku naspoilerovanou, kdybych se ji rozhodla číst, ale vypadá to dobře :-) A má moc pěknou obálku...

2 Lucy / L. | Web | 10. září 2012 v 15:22 | Reagovat

fuuu vyzera to dost dobre uz dlho chcem daco citat len si neviem vybrat :D

3 chuckyna | Web | 10. září 2012 v 16:11 | Reagovat

Moje milovaný téma.. chci ebook!!!! :D

4 Nataly ^ ^ | Web | 14. září 2012 v 20:46 | Reagovat

Páči sa mi ten príbeh..už len ten názov ma zaujal :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama