Krvavá romance (1): POLIBEK NESMRTELNOSTI - Alice Moon / (RC REVIEW)

1. října 2012 v 13:36 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Alice Moon
> Název CZ: Polibek nesmrtelnosti / Kuss der Unsterblichkeit
> Série: KRVAVÁ ROMANCE
> Díl v sérii: první
> Počet stran: 272
> Vazba: brožovaná
> Vydáno v CZ: duben 2012
> Nakladatelství: Fragment
> Mé hodnocení knihy: 2/5 hvězd

ára se v posledním roce potýká s hodně nehezkými věcmi. Umřel jí otec, pak ta vražda v sousedství. Bylo toho tolik, že se raději s matkou odstěhovala z Chicaga. Už rok žije s matkou v městečku Rapids a chodí na místní střední školu. Teď je tu druhým rokem a kždý by si řekl, že teď přijde stereotip, ale opak je pravdou. Do městečka se přistěhuje tajemný Dustin, který jakoby Sáru nějak učaroval. Sára, která se po smrti otce uzavřela do sebe a má jen jednu dobrou přítelkyni May, se náhle Dustinovi otvírá a snaží se zjistit, jaké tajemství ukrývá on. Ovšem May se jí snaží Dustina zprotivit.

Proč.? Jakou společnou minulost ti dva mají.?nihu jsem si nechala zaslat ze zvědavosti. Četla jsem na ni dost rozpoluplné recenze a mnozí dokonce tvrdili, že neví, co si o knize myslet. Říkala jsem si, že je to blbost, aby někdo nevěděl co si o knize myslet. Ale mýlila jsem se. Kniha je totiž psaná úpně odlišným způsobem než na který jsme zvyklý. Často se v ní setkáme s přeskakováním mezi postavamy, časem nebo sny a realitou.bálku jsem našla původní, německou. Abych řekla pravdu, líbí se mi víc ta naše, ovšem ale ani ta naše není kdovíjak úžasná. Mě se na ní líbí barva a Chicago v pozadí zbytek nic moc.> Sára - Holka uzavřená do sebe, nemá to v životě lehký, prožila si nehezký věci. Ovšem když ji něco nadchne, tak se kompletně mění.

> Dustin - Hlavní mužská postava. Za krásnou tvářičkou, je schovaná úzkost a bolest. Na první pohled si řeknete, že ten kluk je naprosto povrchní, ale až s narůstajícími stránkami zjistíte, že to tak úplně není pravda.

> May - Tak tahle postava mi zůstává záhadou. Ze začátku jsem ji měla ráda, ovšem s postupem času se nám May měnila a to jsem se jí začala téměř štítit.


(Pravděpodobně obsahuje spoilery..)


ned na začátek vás musím poprosit, abyste se nenechali znechutit prvními stránkami. A to asi 50. Ano, kniha je po prvních padesát stránek tak chaotická, neforemná a nudná, že jsem si říkala, že to snad ani dočítat nebudu. Ale jsem ráda, že jsem knihu nakonec dočetla. Protože po těch zmíněných padesáti stránkách se začne děj hýbat a začnete se v knize lépe orientovat.
To neustálé přeskakování, mezi sny, realitou, minulostí, přítomností, Sárou, Dustinem mě totiž zezačátku hodně mátlo. Ale pak se to utlumilo a dala se ta kniha slušně číst.

usím přiznat, že jsem knihu četla neobvykle dlouho. Více než 14 dní, což u mě není běžné. Normálně takovou knihu přečtu za jeden víkend a to se mezitím ještě učím. Ale do téhle knihy jsem se prostě nedokázala nějak začíst.


Alice Moon se narodila v městě Madison, státu Wisconsin.
Několik let se živila tlumočnictvím a také pracovala pro různá nakladatelství a noviny.
Nápad na Krvavou romanci ji vnuknula až procházka oblíbeným wisconsinským lesem.
Dnes ovšem Alice žije v Norimberku, kam se před dvěma lety přestěhovala za přítelem.

Polibek nesmrtelnosti - Krvavá romance #1

Na knize je už od začátku patrné, že je psána jinak.
Mě osobně nesedla, proto hodnoutím jen 2 z 5 hvězd, ale vám třeba sedne.


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment.

Knihu můžete zakoupit na http://www.fragment.cz/ nebo http://www.bux.cz.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama