Temné vize (2): POSEDLOST - L. J. Smith / (RC REVIEW)

24. října 2012 v 17:20 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: L. J. Smith
> Název CZ: Posedlost / The Possessed
> Série: TEMNÉ VIZE
> Díl v sérii: druhý
> Počet stran: 248
> Vazba: měkká, paperback
> Vydáno v CZ: duben 2012
> Nakladatelství: FRAGMENT
> Mé hodnocení knihy: 2,5/5 hvězd

minulém díle této série se naši hlavní hrdinové dozvěděli, že se z nich výzkumný tým chystal udělat psychické zbraně. Nyní utíkají před panem Zetesem, který výzkum vedl. Při útěku se upínají k jediné naději, a to najít dům ze svých snů. Bílý dům, který vykukuje mezi stromy. Ale to ovšem není jediné, co musí řešit. Při jejich pátrání se vztahy mezi hlavními hrdiny mění. A Gabriel se chová divněji než obvykle. Změnil se a jediný koho k sobě alespoň trochu pustí je Kaitlyn, která využije příležitosti a pokusí se mu pomoci se všemi jeho problémy. A aby toho nebylo málo, tak se je někdo pokouší zabít. Někdo, kdo vládne podobnými schopnostmi jako oni, ale s mnohem větší silou.

Jaké tajemství Gabriel skrývá.? Kdo se je pokouší zabít.?
A budou mít vůbec možnost najít onen záhadný bílý dům.?


ž když jsem četla první knihy z této série, tak mi bylo jasné, že je to spíše odpočinková četba, u které nebudu muset moc namáhat hlavu. A tato kniha mě v tomto jen utvrdila. Stejně jako v prvním díle se můžeme těšit na milostný trojúhelník.

bálka je totožná s tou u předchozího dílu, pozměněna je jen barva textu a levého dolního rohu. Tahle česká obálka se mi líbí, ostatně to už jsem zmínila i u té předchozí. Všimněte si ale, jak hezký má kniha hřbet. Většina lidí si hřbetu moc nevšímá a zajímá je jen vazba knihy, ale když se podíváte pozorněji na hřbet tak vám dojde, že písmo krásně kontrastuje s pozadím, takže se vám kniha bude v knihovně vyjímat. Jen bych doplnila, že ta originální obálka na mě kdoví jak dobře nepůsobí.

> Rob - Věčně usměvavý, milý a zdvořilý člověk. S postupem času se z něj stává vůdce skupiny. Tedy pokud nepočítáme Kaitlyn.

> Kaitlyn - Uváděla jsem ji jako dívku v milostném trojúhelníku, dívku, která si neuměla vybrat. To se ale změnilo. Vybrala si.

> Anna - V této knize mnohem více vynikne její schopnost komunikovat se zvířaty. A hlavně se ocitneme blízko jejího bydliště.

> Gabriel - I pod maskou drsného tvrďáka se skrývá malý chlapec. Nenechte se zmást jeho odmítavým a útočným jednáním. Není takový, jaký se zdá být. Doslova.

(na obrázku je Lydie, jak ale do příběhu zapádá, vám nepovím)


(Může obsahovat spoilery)

niha plynně navazuje rovnou tam, kde skončila ta předchozí. Tím, že se naše parta teenagerů snaží uprchnout z Institutu. Hned na odchodu ale narazí na pana Zetese, který rozhodně nemá v úmyslu je jen tak nechat odejít. Kaitlyn a jejím kamarádům se ale podaří uprchnout a vydávají se hledat pomoc. Pan Zetes má kontakty všude, to věděli a právě proto pro ně bylo obtížné vymyslet, kam se vydají a kde přespí. Nakonec se jim ale pár řešení naskytne a oni se s cizí pomocí vydávají hledat onen dům, kde podle nich bydlí lidé, kteří jim dokážou pomoci. Oni jsou totiž jejich jediná naděje.

ebudu vám lhát. Můj osobní názor je, že kniha je takovým mostkem spojující první čili úvodní knihu a tu třetí závěrečnou. A to nemyslím tak, že by se jim obsahově vyrovnala, to vůbec ne. Tedy alespoň prvnímu dílu ne. Knihu jsem přečetla celou a během dvou dní. Četla se sice lehce a nemusela jsem u ní moc přemýšlet, ale obsah nestál za moc. Celá kniha vlastně popisuje cestu našich hlavních hrdinů s psychickými schopnostmi k bílému domu. Cestou je potká pár příhody, ale myslím, že jsou tam snad jen dvě, které mě vážně zaujaly. A samozřejmě zápletka s Gabrielem a jeho tajemstvím, o které se později bude dělit s Kaitlyn. Jinak ale nic moc.

le mého tu knihu musíte brát jako stupínek, přes který se prokousáváte k další knize, která vám nabídne víc. Já jsem usoudila, že autorka záměrně snížila kvalitu knihy, aby se nám o to víc zalíbila ta závěrečná kniha. Ale to jsou jen mé dohady, kdo ví čeho se v závěrečné knize dočkáme.L. J. SMITH (Lisa Jane Smithová nebo) je americká autorka žijící v Bay Area v Kalifornii. Říká, že nejšťastnější je ve svém srubu v blízkosti národního parku Point Reyes. Píše od roku 1987 do roku 1998, kdy s psaním přestala a znovu začala až v roce 2008. Tuto pauza si Ljane udělala z mnoha různých osobních důvodů ( rakovina v rodině a následná ztráta matky ) Její knihy jsou kombinací stylů pro mladé i dospělé čtenáře. Věnuje se velkému množství žánrů, které se nebojí kombinovat, včetně hororu, sci-fi/fantasy a romantiky. Jejím nejúspěšnějším dílem jsou série Night World a Vampire Diaries.

Napsala tři trilogie, dvě série a dva společenské romány. Dohromady více než dvě desítky knihy pro mladé a dospělé. Její knihy jsou charakteristicky plné krásných postav, lidí a nadpřirozených bytostí, většina z nich jsou mladí lidé, nebo se alespoň mladí v knize objeví. V jejích knihách můžeme obvykle najít boj temnoty a světla, zla a dobra, který se točí kolem hlavních postav, snaží se svést hrdinu na stranu temna, nakonec se hrdina znovu vzchopí a vrátí se na tu správnou stranu a stane se dobrým. Někdy je scénář knihy převrácen naruby, nebo jinak zamotaný různými variacemi s příběhem a tématem.

Série
UPÍŘÍ DENÍKY (12 knih)
STEFANOVY DENÍKY (4 knihy)
TAJNÝ KRUH (3 knihy)
TEMNÉ VIZE (3 knihy)

Kniha mě nezaujala, ale ani se mi nezprotivila.
Je to poklidná uspávací četba, u které nehrozí, že o ní budete dlouho uvažovat.
Dávám 2 a půl hvězdičky z 5.


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství FRAGMENT.

 


Komentáře

1 chuckyna | E-mail | Web | 24. října 2012 v 17:32 | Reagovat

Tak na tohle se těšim :) A Gabriel mě fakt bere :D

2 E_V_E | E-mail | Web | 24. října 2012 v 19:51 | Reagovat

Táto časť sa mi páčila najmenej z celej série, bola som z toho sklamaná, ale 3. diel je skoro perfektný 8) ten sa mi veľmi páčil 8)

3 Nath | Web | 26. října 2012 v 16:46 | Reagovat

Koukám po něčem na co bych skočila, no což, mohla bych zkusit i tohle. Tak mě napadá, když máš knižní blog, nechtěla by ses přidat do projektu Jednou větou k poznání? Můžeš si o tom tady (http://likeabooks.blog.cz/1210/jednou-vetou-k-poznani-o-cem-vlastne-je)něco přečíst. Jinak pěkný design. Určitě si to tady ještě projedu, abych tak nějak měla co číst :-D  :-D

4 nel-ly | Web | 29. listopadu 2012 v 2:44 | Reagovat

Já mám třetí díl doma... a za boha jsem si nemohla vzpomenout, co se valstně dělo v druhém (který má teď pujčený kamarádka), což je problém, když to zase nevazuje.
Možná proto, že v dvojce se skoro nic neděje a i kdyby...
vidim hodnzho kluka Rob(Stefan), holku Kaitlyn(Elena) a toho zlýho, kterýho máme milovat Gabriel(Damon)
Tak je asij edno, že si nepamatuju předchozí děj...

5 Mizuru Kia | E-mail | Web | 29. listopadu 2012 v 10:04 | Reagovat

[4]: Taky ho mám doma..:) Už se na něj chystám..tedy..je v pořádí..:D

A co se týče hlavních postav..Ano, je vidět, že si to všichni škatulkujeme stejně. Taky jsem u recenze prvního dílů zmínila, že mi to prijde jak druhý upíří deníky..pořád ta samá trojice..

6 MichaylErrofsfup | E-mail | Web | 5. září 2017 v 23:57 | Reagovat
7 MichlEtepe | E-mail | Web | 6. září 2017 v 13:44 | Reagovat

Best prices.<a href=http://wmplati.com/itm/grand-theft-auto-v-gta-5-pc-onlajn-garantija/1847398>Buy GTA 5</a> - http://wmplati.com Minecraft, Uplay, Steam, Origin.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama