BEZCHYBNÁ - Lara Chapmanová

10. listopadu 2012 v 8:53 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Lara Chapmanová
> Název CZ: Bezchybná / Flawless
> Série: - - - -
> Díl v sérii: - - - -
> Počet stran: 200
> Vazba: vázaná
> Vydáno v CZ: srpen 2011
> Nakladatelství: CooBoo
> Mé hodnocení knihy: 3/5 hvězd

niha Bezchybná vypráví o dvou nejlepších, a na první pohled nerozlučných, kamarádkách, které čeká poslední ročník střední školy. O krásce Kristen a Sarah, která je tak trochu knihomol. Obě by pro sebe udělali cokoli, takže když na školu přijde nový žák, Rock, kterému rázem patří obě srdce kamarádek, není divu, že Sarah couvne. Kristen se totiž vysloví jako první, tak Sarah jen tiše přihlíží. Ale co teprve, když ji Kristen požádá, aby jí pomohla v honbě za Rockovým srdcem? To už Sarah přímo trpí. A aby dokázala, že je dobrá kamarádka, tak Kristen vyhoví a pomůže jí. Píše za ni zamilované emaily Rockovi a, i když ji to uvnitř sžírá, nedává navenek nic znát.

Jak se celá toto situace vyvine? Získá Kristen Rocka? A co Sarah?
a knihu jsem narazila v knihovně a její krásná obálka mě upoutala. Později jsem zjistila, že už jsem z edice NO BOYZZZ! jednu knihu četla.
Kniha je romantické dívčí čtení, což pro mě byla po té tuně fantasy knih zaručeně dobrá změna. U knihy jsem se uvolnila a zase se na chvíli zaobírala dívčími problémy.

ak už jsem zmínila, česká obálka je krásná. Světle žlutá barva dominuje celé knize a stoh knih a žluté Porsches dívkou zase skvěle zapadají do děje knihy.
Narozdíl od originálu knihy, který je v paperbacku a navíc ta obálka není zrovna kdovíjak úžasná. Mě osobně se více líbí ta česká.> Kristen - Trochu povrchní kráska, která je ale dobrou kamarádkou. Od doby, co se Sarah s matkou přistěhovala, se jí Kristen ujala a jsou nejlepší kamarádky.

> Sarah - Není přímo ošklivá, ale myslí si to o sobě kvůli velkému nosu. Je to zodpovědná a chytrá holka, která se snaží dostat stipendium.

> Rock - Mladý, chytrý a velice pohledný mladík, do kterého by se zamilovala kdejaká dívka. Zpočátku nabudete dojmu, že jde o frajera, ale až později zjistíte, že Rock je vlastně docela fajn kluk.

> Jenny - Na první pohled velice milá osoba. Jenny nastoupí do práce, kde pracuje máma Sarah. A než se nadějete, tak se z milé a přátelské Jenny stane mrcha.

(Může obsahovat spoilery..)

niha se mi velice líbila. Bylo to sice už stokrát ohrané téma, ale když čte člověk pořád dokola jen fantasy, tak je rád za každou změnu.
Bezchybná mě donutila se zamyslet nad sebou samou. Sarah v knize pořád dokola omílá svůj velký nos, dokonce myslím, že z toho má komplex, ale to jsou jen spekulace. Každopádně sama hlavní hrdinka se potýká s mnoha problémy a ocitá se v nelehkých situacích. Jedna taková situace nastane, když na školu přijde Rock a ona i Kristen se do něj zamilují. Ovšem Kristen se vysloví dříve a požádá Sarah o pomoc. A ta se pak zmítá mezi city ke klukovi, který by mohl být ten pravý a mezi věrností a oddaností ke kamarádce. A jako správná kamarádka se Sarah rozhodne Kristen pomoci. Právě v té chvíli nastává problém. Nejenom, že svým jednáním dělají z Rocka blbce, ale ubližují i sobě navzájem. Nejvíce trpí Sarah, která si každý den nasazuje masku šťastné holky, i když se pod povrchem schovává tolik bolesti a lásky.
Ale nebojte se, vše vyplave na povrch, takže o komplikace nebude nouze.


> Česká anotace: Sarah má před sebou poslední ročník střední školy. A i když je trochu knihomol a chce se dostat na prestižní univerzitu, aby mohla studovat žurnalistiku, doufá, že by třeba mohla potkat také svou první velkou lásku. A pak přijde do třídy Rock Conway, a jako by se sny staly skutečností. Ovšem má to dvě drobné vady na kráse. Jednou z nich je její neúměrně velký a nepřehlédnutelný nos a druhou fakt, že se do Rocka zamiluje také její nejlepší kamarádka - bezchybná Kristen. Sarah se tak stává novodobým Cyranem.

3 z 5 hvězd 


Komentáře

1 chuckyna | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 9:58 | Reagovat

Už je to dlouho, co jsem četla nějakou vyloženě holčičí knihu, tak je asi na čase to změnit :D
Ale musím nesouhlasit, podle mě je česká obálka hrozná :D Líbí se mi ta originální :)

2 Christine | Web | 13. listopadu 2012 v 17:48 | Reagovat

O knize jsem už slyšela, ale dívčí romány mě zrovna moc neberou ;)

[1]: Souhlasím, na české obálce je toho zbytečně moc. V jednoduchosti je krása, mně se více líbí originální obálka :))

3 chuckyna | E-mail | Web | 14. listopadu 2012 v 16:58 | Reagovat

[2]: Hlavně ty barvy jsou strašný :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama