Hororland (1): PROCITNUTÍ - Petr Kopl / (RC REVIEW)

3. listopadu 2012 v 13:45 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Petr Kopl
> Název CZ: Procitnutí
> Série: HORORLAND
> Díl v sérii: první
> Počet stran: 128
> Vazba: měkká
> Vydáno v CZ: srpen 2012
> Nakladatelství: FRAGMENT
> Mé hodnocení knihy: 3/5 hvězd
nozí z vás komiksy nečtou, já je také běžně nečtu. Mnohem raději mám mangu, ale řekla jsem si, že když už je to od českého autora, tak bych měla zjistit, jak se manga liší od našich komiksů. A až na zjevný rozdíl kresby a čtení odpředu dozadu, se zase tak moc neliší. Ve zkratce to znamená, že v obojím najdete text a spousty obrázků.

bálka se jednoznačně povedla. Je tmavá s bílým textem, což v konečné fázi vypadá moc hezky a navíc si myslím, že ta tmavá se hodí k příběhu.

utor má velice rád cartooning, což je kresba karikatur, takže není žádným překvapením, že je komiks kreslen tak trochu podle toho. Celkově si v komiksu povšimnete poněkud hranatých a neobvykle tvarovaných věcí. Kresba mi připomínala zhrublé, vybarvené náčrty. Některé obrázky se mi velice líbili (například ten vlevo na fotce, který by se hodil jako záložka do knihy) a jiné už tolik ne. U mě šlo o to, že na tento druh kresby nejsem zvyklá, ale vám to pravděpodobně bude připadat naprosto běžné. Ráda bych grafickou stránku okomentovala více, ale v tomto ohledu mám velice mizivé znalosti.


říběh je zařazen do dnešní doby a dokonce i do České republiky, přesněji do Jihlavy a Prahy. Někteří to ocení, jiný ne. Ale to mluvím jen o prostředí, mnohem důležitější je děj a zápletka, která se mě osobně velice líbila. Přišla mi originální. Možná to není nejoriginálnější nápad, ale rozhodně je to podané velmi neotřele.
ladý hlavní hrdina Martin Lafetka není zrovna oblíbený. Je to kluk ze střední vrstvy, nezajímavý a neoceňovaný. Jak rád by byl zajímavý, ale není. Jednou, když rozpoutá potyčku s místní partou, nevyvázne z ní živý. Probudí se v marnici s cedulkou na palci a zvláštním tetováním. Tetování věčnosti, které si ponese na hrudi až dokud...těžko říci, asi věčně. Od toho dne je Martinův život cokoli, jen ne normální a nezajímavý. Ono vidět duchy vám přece jen trochu zamezí vést normální život.


Autorem tohoto komiksu je Petr Kopl, který se narodil v Třebíči, kde vystudoval obchodní školu. Jeho láskou byl odjakživa komiks specifického stylu, zvaný cartooning. Jeho kresby a ilustrace byli vydány i v USA, Finsku a Koreji. Ilustroval celou řadu knih.
Petr Kopl se nevěnuje jen ilustrování, je také hercem ve dvou divadelních spolcích. Se skupinou De Facto Mimo procestoval téměř celý svět. Pracuje také v prestižní reklamní agentuře a stále studuje...Wetemaa, Pes Baskervillský, Procitnutí, Údolí stínů, Dracula, Král Artuš, Husité, Rudolf II.,


3 z 5 hvězd.


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství FRAGMENT.

Zdroj: http://www.bux.cz/, http://www.fragment.cz/, a samotný komiks.
 


Komentáře

1 chuckyna | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 16:22 | Reagovat

Já si komix přečtu vždycky ráda a fakt obdivuju lidi, co tohle dokážou :) Tohle vypadá fakt dobře ..

2 gabala | 20. listopadu 2012 v 23:33 | Reagovat

Taky je! Už jsem to četla a atmosféra temnoty z toho jen sálá. A je to jen začátek! Na webu Petra Kopla už je ukázka z druhého dílu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama