Percy Jackson (3): PROKLETÍ TITÁNŮ - Rick Riordan / (RC REVIEW)

4. listopadu 2012 v 18:24 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Rick Riordan
> Název CZ: Prokletí Titánů / The Titan's Curse
> Série: PERCY JACKSON
> Kniha v sérii: třetí
> Počet stran: 336
> Vazba: pevná, vázaná s přebalem
> Vydáno v ČR: září 2010
> Nakladatelství: Fragment
> Mé hodnocení knihy: 4/5 hvězd

ick Riordan přichází s dalším dílem z úspěšné série Percyho Jacksona. Tentokrát nese název Prokletí Titánů. Náš mladý hrdina Percy se vydává tajně na výpravu za záchranou bohyně lovu, která se vydala po stopě nějaké nebezpečné příšery. Ale Percy to nebude mít tak snadné, ztratí se totiž více lidí, a někteří budou umírat. A aby toho nebylo málo, tak se Percymu pořád plete pod nohy proroctví Orákula, kvůli kterému se může vše změnit.

Kdo půjde na výpravu s Percym.? Kdo zemře.?
A kdo na sebe nakonec vezme tíhu Orákulova proroctví?ruhý díl téhle série mě lehce zklamal, takže jsem váhala, zda se pustit do třetího.
No nakonec rozhodlo to, že už jsem ho měla doma na recenzi. A jsem ráda, že jsem ho četla, protože si myslím, že je o malinko lepší než první díl. V tomhle díle se pořád něco děje, takže se nudit rozhodně nebudete.

řebal na české obálce je sice k tématu, ale nemůžu si pomoct, mně se prostě nelíbí. Vím, že obrázek bralo nakladatelství z originální obálky, ale stejně se mi nelíbí. Dávám přednost čistě černé obálce, kterou ruší jen bílá písmena s názvem knihy a jménem autora. Originál je v paperbacku a my se můžeme těšit na knihu ve vázané podobě. Kniha vyšla u nakladatelství FRAGMENT, společně s dalšími díly z této série.> Athéna - Tak tahle bohyně mě docela šokovala. Je to sice bohyně moudrosti, ale pravda někdy nebývá hezká. Zvlášť když to znamená zabít nevinné.

> Percy - Už mi nepřijde jako malý kluk. Dokáže věci řešit bez toho, aby měl někoho, kdo by na něj dohlížel.

> Anabeth - V první části knihy jsem se o ní dost bála, ale na konci jsem měla chuť ji uškrtit. To její: " Luke sem, Luke tam. On žije a bla bla bla..." mě dost vytáčelo.

> Zoe Večernice - Zpočátku jsem ji neměla ráda, ale jak stránky ubíhaly, tak jsem si ji zamilovala.


(Může obsahovat spoilery..)

niha začíná tím, že Percy spolu s Anabeth a Thalii jedou pomoci Groverovi přivést do tábora polokrevných dva nové hrdiny. Mají to být sourozenci a vlastně by to nemělo být ani tak těžké, ale měl Percy někdy něco snadné? Ne. A ani tentokrát to nebude jinak. Ukáže se, že po dětech jde mantichora, což je další z řady odporných mýtických oblud, které Percymu a jeho kamarádům budou stěžovat život. Hned na začátku se rozlučte s Anabeth, protože ta spadne z útesu společně s mantichorou a zbytek si asi domyslíte. Jako další přijde na řadu bohyně Artemis, která se vydává po stopě nějaké hrozné bestie. Ovšem Artemis se taky ztratí. Rozjede se tedy výprava na její záchranu a Percy na ni není zván. Ale kdo zná Percyho dobře, tak ví, že to ho nemůže odradit. Spolu s čepicí neviditelnosti se vydává na výpravu také.

knize najdete hodně akce a docela dost nepředvídatelných věcí. Ale v dobrém slova smyslu. Kniha se skvěle čte a rychle ubíhá. Co vás asi zaujme je Bessie, mytologické zvíře. Napůl kráva napůl had. Anebo Pegasové. Což jsou z mého pohledu naprosto úžasná stvoření.
Největším překvapením v celé knize pro mě bylo chování pana D. Dionýsos, bůh vína nemá Percyho ani polokrevné rád, a přesto jim nakonec pomohl. To bylo velice nečekané.Rick Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.

Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.Zloděj blesku - Percy Jackson #1
Moře nestvůr - Percy Jackson #2
Prokletí Titánů - Percy Jackson #3
Bitva o labyrint - Percy Jackson #4
Poslední z bohů - Percy Jackson #5
na Percyho volně navazuje.:
Proroctví - Bohové Olympu #1
Neptunův syn - Bohové Olympu #2
Rudá pyramida - Kronika Cartera Kanea #1
Hněv bohů - Kronika Cartera Kanea #2


Dávám 4 z 5 hvězd. Kniha je velice povedená, čtivá a zaujme Vás.


Za recenzní výtisk knihy děkuji nakladatelství FRAGMENT.

 


Komentáře

1 NathMalorin | Web | 4. listopadu 2012 v 18:52 | Reagovat

No, jednička a trojka, ty asi vyšly nejlépe, a co musím uznat, že tady se to vážně rychle pohybovalo :-D. Souhlasím s tebou takřka ve všem, Rick Riordan má prostě nedocenitelný talent nacpat humor i do těch nejhorších situací. Téměř nedocenitelný 8-O. Chci se zeptat, jak žádáš o recenzní výtisky? Tedy, jak to vlastně chodí? Nic o tom nevím... Díky za odpovědi.  

NathMalorin

2 chuckyna | E-mail | Web | 5. listopadu 2012 v 11:09 | Reagovat

áá, percy jackson moje srdcovka prostě :) Tenhle díl je jeden z mých oblíbených, a musím souhlasit - annabeth je s tim lukem úplně jak pitomá :D

3 Yuki-chan | Web | 5. listopadu 2012 v 14:52 | Reagovat

K tomuto dielu som sa už nedostala, no ak budem mať čas, chcem si to prečítať. :-)

4 NathMalorin | Web | 6. listopadu 2012 v 16:37 | Reagovat

Moc děkuji za všechny odpovědi :-) Asi se nebudu pokoušet o nějaké ty žádosti hned, ještě to chce víc... vyšvihnout než se budu moci pokoušet o něco, jako tu máš třeba ty ( O_O ) :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama