Alfa a Omega (2): LOVIŠTĚ - Patricia Briggs

18. prosince 2012 v 19:35 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Patricia Briggs
> Název CZ: Loviště / Hunting Ground
> Série: ALFA A OMEGA
> Díl v sérii: druhý
> Počet stran: 256
> Vazba: vázaná s přebalem
> Vydáno v CZ: říjen 2012
> Nakladatelství: FANTOM Print

nna Cornicková je družka Charlese - syna a vymahače maroka vlkodlaků severní Ameriky. Bran se rozhodne vystoupit s některými vlkodlaky na veřejnost. Nastal čas, kdy se má setkat s evropskými alfy, aby jim své rozhodnutí objasnil a vyjednal s nimi některé ústupky. Z Charlesova popudu Bran na setkání neodjede a místo něj jede Anna s Charlesem. Od začátku je jasné, že schůze alfů nebude jednoduchá, natož, když je nejsilnější evropský alfa proti nim. A k všemožným problémům se připojí i skupina upírů, kteří napadnou Annu a její nové přátele. Záleží jen na Anně a Charlesovi jak si se situací poradí. Buď to ji zvládnou, nebo mohou přijít i jeden o druhého.

Jaké další komplikace se Anně a Charlesovi připletou do cesty.?
A jak se bude jejich vztah vyvíjet s ohledem na Anninu minulost.?nna Lathamová - Cornicková se stala vlkodlakem nedobrovolně. Vlkodlak, který ji proměnil, byl z větší části šílený a její násilnou proměnu si užíval, i když neměl. Anna je Omega, což znamená, že dominantní vlci mají větší nutkání ji ochraňovat a za normálních okolností by jí neublížili. Během začátků svého vlkodlačího života si toho v bývalé smečce hodně zažila. Týrali ji - jak fyzicky tak psychicky - a málem ji zlomili. Pak jí ale Bran na pomoc poslal Charlese, který se do ní spolu s bratrem vlkem zamiloval a pojal ji za svou družku. Nyní žije Anna s Charlesem Cornikem - Branovým synem a vymahačem - v jeho domě v Aspen Creeku.


astal čas, kdy se Bran a marok vlkodlaků severní Ameriky rozhodl vyjít s existencí vlkodlaků na veřejnost. Vydírání a zastrašování ho už totiž nebaví, takže se chce po vzoru fae odhalit lidem, což ovšem není po chuti všem vlkodlakům. Charles s Annou se místo Brana vydávají na schůzi evropských alfů, aby jim Branovým jménem nabídli jisté výhody a přednesli tam plné znění toho, co má marok v plánu. Už od začátku ale celou schůzi provází řada nepříjemných událostí. Nejsilnější evropský vlkodlak je proti Branovu rozhodnutí a snaží se ovlivnit i ostatní alfy.


ruhý díl ze série Alfa a Omega - Loviště - je napínavá kniha plná akčních scén a spousty zvratů. Mimo jiné napěchovaná dominancí, majetnictvím a pár vraždami. Anna s Charlesem do poslední chvíle nevědí, na čem vlastně jsou. Kniha je psaná obvyklým stylem patřícímu k autorce P.Briggs a vlkodlačím příběhům. Během chvíle se vžijete do Anny nebo Charlese a už se vezete na vlně fantasie.

nna Cornicková je omega, která neměla hezkou ani lehkou minulost. I přesto, že ji fyzicky i psychicky týrali, se nenechala zlomit a přežila, ovšem následky si s sebou nese dodnes. Anna se ale snaží vrátit do normálu a stejně tak se jí její druh Charles Cornick snaží přizpůsobit. Charles se nachází v postavení, kdy si nechce pouštět nikoho příliš blízko, aby byl vždy připraven být kdykoli otcovým vymahačem a popravčím. Přesto chce být ale Anně dobrým druhem a manželem, stejně jako bratr vlk.


merická spisovatelka píše od roku 1990. První román, Masques, jí vyšel v roce 1993. Kniha neuspěla a autorčina sotva nastartovaná kariéra málem skončila dříve, než začala. Druhý román, Steal the Dragon (Riallina hra), se naštěstí prodával mnohem lépe a získal příznivé ohlasy i u kritiky. Kariéra autorky se tak pomalu rozbíhala a s každým dalším titulem stoupal prodej i počet fanoušků.

Rostoucí popularita knih Briggsové, spolu se schopností tvořit živé, přesvědčivé postavy, inspirovala nakladatele k tomu, aby autorku požádal, zda by nezkusila napsat moderní městskou fantasy. Briggsová výzvu přijala a podepsala smlouvu na knihy, jejichž hlavní hrdinkou se stala Mercy Thompsonová.


elou knihu jsem si užila a skvěle jsem se u ní bavila, i když jsem občas žasla nad tím, jak to, že se Anna chová tak, jak se chová. Není mi jasné, zda je tam někde časová mezera nebo je Anna rychle se regenerující jedinec po psychické stránce, nicméně jsem se nad tím pozastavila. Anna je omega a je fascinující, jak úžasně dokáže ovládnout sílu okamžiku.

Kniha je velice poutavě a čtivě napsaná a i když vypráví jen o krátkém časovém úseku, tak je v ní spousta děje. Je až k nevíře, kolik se toho dá za tak krátkou dobu stihnout. Jediné co mě na knize trochu zarazilo, bylo to, že autorka zabrousila do anglické historie v podobě krále Artuše, Excalibru a pár dalších maličkostí. Přišlo mi, že to lehce kazí nádech fantasy. Přece jen mají legendy o králi Artušovy nějaký historický základ. Nezapadalo mi to do děje. Ovšem musím zmínit pasáž, kde Charles zjistí, že po jeho družce jde upírka v růzových lodičkách velikosti 6, která už asi nikam nepůjde. Z tohoto detailního popisu pachatelky jsem byla chvíli trochu unešená. Řekněte, který zloduch nosí růžové lodičky?!

> Moje hodnocení obálky:
> Moje hodnocení knihy:

> Česká anotace: Anna Lathamová netušila, jak složitý může být život, dokud ji neproměnili ve vlkodlaka. A jak nebezpečný, což zjistila, když se stala družkou Charlese Cornicka, syna - a vymahače - Brana, vůdce severoamerických vlkodlaků…
Anna a Charles právě dostali za úkol zúčastnit se konference, na které má být předložen Branův kontroverzní návrh na to, aby se vlkodlaci konečně odhalili lidem. Nejnebezpečnější alfa v Evropě je však zásadně proti - a zdá se, že s Branovým plánem nesouhlasí i někdo další. Když Annu napadnou upíři a použijí přitom magii smečky, moc, již by měli ovládat jen vlkodlaci, musí Charles s Annou spojit síly a odhalit toho, kdo za vším stojí - anebo riskovat, že ztratí vše…


> Knihu lze koupit: v eshopu FANTOM Print

> Čerpala jsem z: bux.cz; databazeknih.cz; google.cz; a z knihy.
 


Komentáře

1 chuckyna | E-mail | Web | 18. prosince 2012 v 19:45 | Reagovat

četla jsem jenom anotaci a jsem na to zvědavá.. V Mercy se o tom tolik nemluví, rovnou je to tam řečeno jako hotová věc, tak jsem zvědavá, co se za tím skrývalo :)

2 nel-ly | 19. prosince 2012 v 9:06 | Reagovat

Mně se právě ta zapracovanost anglických legend líbila... je to zase jiný pohled na něco, co každý zná.
Už první díl jsem si zamilovala, ale tohle... ach ano ano ano, líbí se mi to popravdě víc než Mercy (a ta přitom měla legendy ve třetím díle a vůbec všechno, co se týká fae je tím obestřeno)

myslím, že asi překlep :) érie Alda a Omega

3 Mizuru-chan | E-mail | Web | 19. prosince 2012 v 9:52 | Reagovat

[2]: Díky..:) Ano, byl to překlep..:D  Jinak Mě se legendy v Mercy líbili, ale v téhle sérii už mě spíše odrazují.. Asi jde ale o to, že Artuš je hodně rozšířené téma..Každopádně s tebou souhlasím, kniha je dobré čtivo.

4 Yuki-chan | Web | 25. prosince 2012 v 10:54 | Reagovat

Prajem krásne Vianoce! :-)

5 Mája | E-mail | 17. ledna 2013 v 21:06 | Reagovat

Chci se zeptat, jestli nevíš, kde by se takle knížka dala stahnout, nebo přečíst online ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama