ORIGINÁLNÍ UPÍŘÍ DENÍKY - Hrabě Dracula / (RC REVIEW)

1. prosince 2012 v 21:44 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Hrabě Dracula
> Název CZ: Originální upíří deníky / The original vampire diaries
> Série: ---
> Díl v sérii: ---
> Počet stran: 165
> Vazba: vázaná
> Vydáno v CZ: říjen 2012
> Nakladatelství: Mladá Fronta
> Mé hodnocení knihy: 2/5 hvězd

dyž můžete žít navěky, tak proč si nevézt deník? Hrabě Vlad Dracula už má plné tesáky toho, jak se světem šíří jako lavina díla podřadných smrtelníků, kteří jen vydělávají na jeho pověsti. Rozhodne se proto vydat deník, který obsahuje mnoho popisků z jeho života. Vítají vás Originální upíří deníky Hraběte Draculi.

Nakolik vám obávaný Hrabě Dracula dovolí nahlédnout do jeho soukromí? Co se dozvíte?eník zachycuje asi rok Vladova života s tím, že ne každý den psal Dracula zápisky. Vlad si zapisuje různé poznatky ze svého života, které občas doplní nějakým tím obrázkem, výstřižkem z novin či jinou drobností. Opakovaně se rozčiluje nad smrtelnou populací lidstva a tím, jak mu všichni kradou jeho slávu tím, že píší knihy o napodobeninách upírů a točí filmy, které ho mají napodobit. Vlad proto konečně bere rozum do hrsti a zkouší různě prorazit světem. Vymýšlí dárkové předměty se svou podobiznou, rakve nebo třeba celý systém ukládání věcí do skříní. Navíc se ve své laboratoři pokouší přemoci sílu krucifixu nebo třeba svěcené vody. Do toho všeho se navíc rozhodne, že se musí naučit ovládat svoji žízeň.

niha je vtipně napsána, i když musím poznamenat, že některé zápisky v deníku spíše překáží a nudí, než aby čtenáře zaujaly. Přesto se najdou takové, které jsou dobré, přesto nedotažené a spíše než smích se na tváři čtenáře objeví znuděný výraz. Kniha se může pyšnit tím, že vychází z klasiky. Neobjevíte tu žádné vymodelované upíry. Jen noční krvesaje s krvavě rudýma očima a touhou po krvi.

elý deník jsou vlastně Vladovi poznámky, které vás buď pobaví a zaujmou svojí jednoduchostí, nebo knihu zavřete hned po několika stránkách. Já jsem se do tří čtvrtin knihy docela bavila hláškami ve stylu: česnek alias podzemní sabotér, a žasla nad tím, kolika různými věcmi se dá upír prošpikovat jako jehelníček. Částečně je deník převlečená příručka o tom, jak se stát Vladem Dráculou. Doteď si nejsem jistá, zda byla kniha záměrně psaná tak, aby klasický Vlad Drácula vypadal jako potrhlý upír s divnými myšlenkovými pochody nebo jsem to jen já špatně pochopila.edinou postavou, kterou vám mohu přiblížit, je Hrabě Vladimir Tepeš Nosferatu Báthory Dracula, který tento deník píše. Je to horkokrevný venkovský šlechtic, trochu spisovatel, módní návrhář a svůdník. Má až chorobnou závislost na počítání jakýchkoli věcí a trápí ho, že ho všichni imitují.× Deník má krásnou obálku a pevné laminované listy, ze kterých se při umělém osvětlení bohužel velice špatně čte. A celý je psán rukopisem, takže u některých písmenek budete luštit, co to vlastně je.

× Mě kniha nesedla, ale třeba sedne vám. Knize dávám dvě hvězdy.

Za recenzní výtisk děkuji knihkupectví KNIHCENTRUM.
Zdroje.:
Obrázky: http://google.com
Podklady k recnezi: http://www.bux.cz, http://www.cbdb.cz/

 


Komentáře

1 nel-ly | Web | 1. prosince 2012 v 21:57 | Reagovat

Kdysi jsem četla Drakulu od Stokera a myslím, že ten mi úpně stačil...
Kniha má vážně nádhernou obálku, ale myslím, že číst ji nemusím.

2 chuckyna | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 10:34 | Reagovat

Jo, tak tohle nebude můj šálek kávy.. popravdě řečeno mě nudil už Dracula od Stokera :D

3 Yuki-chan | Web | 2. prosince 2012 v 16:57 | Reagovat

Hehe... upíri sú best. :D Vyzerá to fajn. :-)

4 Makýsek* | Web | 27. ledna 2013 v 15:54 | Reagovat

Mě knížka hodně zaujala. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama