Leden 2013

Do nového..s vámi..:)

21. ledna 2013 v 12:12 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
A je to tu..Pololetní známky jsou téměř uzavřeny a já jsem zpět. Ovšem ne jen tak. Začínám hned ve velkém. Stěhování na blogspot. Dlouho jsem o stěhování uvažovala. Blog.cz prostě není to pravé. A díky vám a vašim přízpěvkům vyhrál blogspot. Doufám, že se společně se mnou přesunete i vy.

http://mezi-nebem-a-peklem.blogspot.cz/

Blog na nové doméně..Podpořte mě, navštivte blog, zanechte komentář a třeba se přidejte i do seznamu čtenářů. Každá podpora se počítá.


..Malé informační psaní..

12. ledna 2013 v 23:18 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník
> Dobrý večer, ráno nebo kdy tohle vlastně budete číst. Jak se dalo očekávat přišel leden a s ním i pololetní frmol ve škole. Téměř všichni nevědí kam dřív skočit a já jak by smet. Navíc, jak asi víte, často ve škole chybím, takže mám málo známek a ta absence taky není zrovna dobrá, takže to teď doháním na poslendí chvíli.

> Je sobota večer, já dřepím doma. Už mi třeští hlava z přebytku informací co jsem do ní naházela a pořád mám pocit, že jsem se všeho všudy vůbec nic nenaučila a ještě mi toho spousta chybí. Výkres jsem dorýsovala už odpoledne, ale učení je stále dost a dost. Amen.

> Ale zpět k tématu. Chtěla jsem vám říct, že se nemusíte bát, že bych na vás zapomněla. To vážně ne. Tomuhle blogu jsem dala kus sebe, mám ráda lidi co sem chodí, knížky a prostě všechno kolem, takže NE, vážně neodcházím, nebojte. Jenom si dávám takovou lehčí pauzu, která by měla trvat jen asi do půlky posledního týdne v lednu.

> Přišla jsem na to, že bych se měla malinko víc věnovat škole, a že mi blog žere až krutě moc času. Takže pokud nebudete nic namítat, vypustím během školního roku (víceméně) nepodstatné články typu "memes" a zaměřím se výhradně na recenze a jejich vylepšování. Myslím, že málokdo přečte deset knih za týden, takže nebude vadit, když tu bude jedna recenze déle, a že si na další třeba chvíli počkáte. Přece jen se říká, že je důležitější kvalita než-li kvantita. ;)

> Abych si ještě trochu vylepšila reputaci, tak tak jsem se rozhodla, že při návratu na blog sepíši nějaký svůj profil, konečně. Abyste měli nějakou představu s kým máte co dočinění. I když nevím, zda mi to zrovna tu reputaci spíš nezhorší..:D A samozřejmě taky udělám slíbený rozhovor s Rodaw.


*Obrázky z deviantart.com

Nakladatelský maraton - BBart /3.DÍL

8. ledna 2013 v 10:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Nakladatelský maraton

> Je to projekt pořádaný Verčou. Už je hodně rozšířený a mnozí ho znáte, takže ho ani nebudu moc vysvětlovat. Prostě: Vyberu nakladatelství → nafotím své knihy → napíši k fotkám co mě napadne.
> Už třetí v pořádí je nakladatelství BBart.

Železná víla (2): ŽELEZNÁ DCERA - Julie Kagawa / (RC REVIEW)

5. ledna 2013 v 22:18 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Julie Kagawa
> Název CZ: Železná dcera / The Iron Daughter
> Série: ŽELEZNÁ VÍLA
> Díl v sérii: druhý
> Počet stran: 360
> Vazba: vázaná s přebalem
> Vydáno v CZ: listopad 2012
> Nakladatelství: Knižní klub

eghan Chaseová už má jedno dobrodružství částečně za sebou. Ash, zimní princ, jí pomohl zachránit bratra a ona s ním na oplátku musí odejít do zimního dvora královny Mab. Meghan k Ashovi chová jisté city, ale není si jistá, zda je chová i on k ní nebo si s ní zimní princ jen hraje. Po příchodu na zimní dvůr se totiž Ash někam vytratil a Maghan tak zůstává sama na nepřátelském území napospas zimní královně.

Jak si Meghan povede sama mezi tolika zimními férii?
Předstíral Ash své city k Maghan přesně dle nařízení své královny?

Student Knihomol /1/2013

5. ledna 2013 v 13:05 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Student Knihomol..

Student Knihomol je týdenní meme určeno pro studenty. Pořádané mnou Mizuru Kia. Každou (pokud možno) sobotu napiš seznam knih co jsi přečetl/a za uplynulý týden (obsah článku je na tobě, musí ale obsahovat název knihy a jmého autora) a další týden seznam zkopíruj a přidej k němu své další přečtené knihy. Knihy počítej ale až od 3.září 2012. Meme trvá do 28.června 2013.

Nakladatelský maraton - KNIŽNÍ KLUB + IKAR /2.DÍL

4. ledna 2013 v 17:10 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Nakladatelský maraton

> Je to projekt pořádaný Verčou. Už je hodně rozšířený a mnozí ho znáte, takže ho ani nebudu moc vysvětlovat. Prostě: Vyberu nakladatelství → nafotím své knihy → napíši k fotkám co mě napadne.

> Druhé v pořádí je nakladatelství Knižní klub a společně s ním sem dám i Ikar.

Vánoční prázdniny končí..

3. ledna 2013 v 18:14 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník


je to tady. Trochu netradičně článek, který není úplně celý o knihách. Všichni jsme věděli, že to jednou přijde - konec vánočních prázdnin. Někteří už dnes zasedli znovu do školních lavic nebo do kanceláří, jiní se ale stále ještě - stejně jako já - vyvalovali doma. Nevím jak vám, ale mě přišli vánoce letos poněkud uspěchané a hektické. Možná na tom měl zásluhu fakt, že 21.prosince byl konec mayského kalendáře a někteří se obávali konce světa, ale i přesto si myslím, že bychom měli zpomalit. Už od října vidíte v obchodech adventní kalendáře, baňky a jiné vánoční drobnosti, ale pořádný stres z vánoc přichází až při nakupování dárků.

okud jste zastáncem kupování všeho na poslední chvíli, tak ty davy lidí, fronty u pokladen a neustálý frmol musíte milovat. Už týden před vánoci je to ve větších městech totiž jako v obřích mraveništích, kde pobíhají lidi a shánějí dárky. Samí stres a nervy. A pak, že vánoce jsou svátky klidu a míru - to povídejte dětem před spaním, ty tomu možná budou věřit. Všichni víme, že vánoce jsou v dnešní době spíše komerečním svátkem nebo svátkem, kdy se členové rodiny, kteří spolu přes rok nemluví sjedou a nachvíli zakopou válečnou sekeru. Musím říct, že s rodiči jezdíme jen k prarodičům, kde se schází většina rodiny. Představa toho, že bych celé svátky trávila ježděním po příbuzných mě dost děsí.

é představy vánoc byly letos poněkud jiné než realita. Chtěla jsem je strávit převážně v posteli s knížkou a s přítelem. Bohužel mi nebylo, až tak přáno a většinu svátků mi nebylo zrovna nejlépe. Každopádně, nějakou tu knihu jsem přece jen přečetla a přítel taky nezůstal na ocet. Do školy jsem toho samozřejmě mnoho neudělala, ale to se asi dalo čekat. Dárků bylo požehnaně a já jsem spokojená, snad jen kdyby se příští rok ty prázdniny malinko protáhly a já teď v pondělí nemusela do školy. Budu doufat, že příští vánoce budou zase o něco lepší. Třeba se vyhneme předvánočnímu bláznění a poklidně se sejdeme u kávy nebo horké čokolády nad dobrou knihou. Přeji mnoho úspěchů v novém roce a také spousty krásných knih.


Železná víla (1): ŽELEZNÝ KRÁL - Julie Kagawa

1. ledna 2013 v 20:49 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Julie Kagawa
> Název CZ: Železný král / The Iron King
> Série: ŽELEZNÁ VÍLA
> Díl v sérii: první
> Počet stran: 368
> Vazba: vázaná s přebalem
> Vydáno v CZ: duben 2012
> Nakladatelství: Knižní klub

eghan Chaseová je přesvědčená o tom, že je naprosto obyčejná. Víc už se však zmýlit nemohla. Každým dnem se blíží její šestnácté narozeniny a jí se s každým dnem mění život a stává se divnějším. Když pak s Robbieho pomocí odhalí, že jejího čtyřletého bratra Ethana unesly bytosti, které by ani neměly existovat. Neváhá a vydává se ho hledat do země kouzel, kde na ni číhají všelijaké nástrahy. Aby je překonala, musí se spojit s tajemným a krásným Ashem.

Najde Meghan svého bratra? Kdo je vlastně Meghan ve skutečnosti?

Nakladatelský maraton - FRAGMENT /1.DÍL

1. ledna 2013 v 12:53 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Nakladatelský maraton

> Je to projekt pořádaný Verčou. Už je hodně rozšířený a mnozí ho znáte, takže ho ani nebudu moc vysvětlovat. Prostě Vyberu nakladatelství → nafotím své knihy → napíši k fotkám co mě napadne.

> První na řadě je nakladatelství Fragment.