Vánoční prázdniny končí..

3. ledna 2013 v 18:14 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Mluvící Oběžník


je to tady. Trochu netradičně článek, který není úplně celý o knihách. Všichni jsme věděli, že to jednou přijde - konec vánočních prázdnin. Někteří už dnes zasedli znovu do školních lavic nebo do kanceláří, jiní se ale stále ještě - stejně jako já - vyvalovali doma. Nevím jak vám, ale mě přišli vánoce letos poněkud uspěchané a hektické. Možná na tom měl zásluhu fakt, že 21.prosince byl konec mayského kalendáře a někteří se obávali konce světa, ale i přesto si myslím, že bychom měli zpomalit. Už od října vidíte v obchodech adventní kalendáře, baňky a jiné vánoční drobnosti, ale pořádný stres z vánoc přichází až při nakupování dárků.

okud jste zastáncem kupování všeho na poslední chvíli, tak ty davy lidí, fronty u pokladen a neustálý frmol musíte milovat. Už týden před vánoci je to ve větších městech totiž jako v obřích mraveništích, kde pobíhají lidi a shánějí dárky. Samí stres a nervy. A pak, že vánoce jsou svátky klidu a míru - to povídejte dětem před spaním, ty tomu možná budou věřit. Všichni víme, že vánoce jsou v dnešní době spíše komerečním svátkem nebo svátkem, kdy se členové rodiny, kteří spolu přes rok nemluví sjedou a nachvíli zakopou válečnou sekeru. Musím říct, že s rodiči jezdíme jen k prarodičům, kde se schází většina rodiny. Představa toho, že bych celé svátky trávila ježděním po příbuzných mě dost děsí.

é představy vánoc byly letos poněkud jiné než realita. Chtěla jsem je strávit převážně v posteli s knížkou a s přítelem. Bohužel mi nebylo, až tak přáno a většinu svátků mi nebylo zrovna nejlépe. Každopádně, nějakou tu knihu jsem přece jen přečetla a přítel taky nezůstal na ocet. Do školy jsem toho samozřejmě mnoho neudělala, ale to se asi dalo čekat. Dárků bylo požehnaně a já jsem spokojená, snad jen kdyby se příští rok ty prázdniny malinko protáhly a já teď v pondělí nemusela do školy. Budu doufat, že příští vánoce budou zase o něco lepší. Třeba se vyhneme předvánočnímu bláznění a poklidně se sejdeme u kávy nebo horké čokolády nad dobrou knihou. Přeji mnoho úspěchů v novém roce a také spousty krásných knih.

 


Komentáře

1 Petik | E-mail | Web | 3. ledna 2013 v 18:18 | Reagovat

Nezoufej, já jsem byla ve škole už dneska :D

2 spirit-secret | Web | 3. ledna 2013 v 19:12 | Reagovat

Závidím, že jsi ještě doma!
My už jsme dnes šli! :/ xD Ale měli jsme aspoň zkrácené vyučování o 2 hodiny, takže se to dalo vydržet. Škoda, že zítra už nic takového nemáme! :)
Jinak tyto Vánoce opravdu byly hektické a celkově na mě nedolehla ta pravá nálada. Ale aspoň jsem přečetl 3 knihy (chtěl jsem víc, ale jsem rád aspoň za to.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama