Železná víla (2): ŽELEZNÁ DCERA - Julie Kagawa / (RC REVIEW)

5. ledna 2013 v 22:18 | Admin(ka) - Mizuru Kia |  Recenze
> Autor: Julie Kagawa
> Název CZ: Železná dcera / The Iron Daughter
> Série: ŽELEZNÁ VÍLA
> Díl v sérii: druhý
> Počet stran: 360
> Vazba: vázaná s přebalem
> Vydáno v CZ: listopad 2012
> Nakladatelství: Knižní klub

eghan Chaseová už má jedno dobrodružství částečně za sebou. Ash, zimní princ, jí pomohl zachránit bratra a ona s ním na oplátku musí odejít do zimního dvora královny Mab. Meghan k Ashovi chová jisté city, ale není si jistá, zda je chová i on k ní nebo si s ní zimní princ jen hraje. Po příchodu na zimní dvůr se totiž Ash někam vytratil a Maghan tak zůstává sama na nepřátelském území napospas zimní královně.

Jak si Meghan povede sama mezi tolika zimními férii?
Předstíral Ash své city k Maghan přesně dle nařízení své královny?eghan Chaseová je napůl člověk a napůl alfka, princezna letního dvora a dcera krále Oberona. Po záchranné misi, kde se jí s pomocí zimního prince Ashe podařilo zabít krále Mechana a zachránit svého bratra Ethana, se Meghan vydává do Tir Na Nogu společně s Ashem, aby splnila svou část dohody. Po příchodu na zimní dvůr se od ní však Ash odpojí a Meg si není jistá, zda k ní vůbec někdy něco cítil nebo to vše byla jen lest, aby ji donutil vrátit se do zimního dvora spolu s ním. Ocitla se sama. Jediná letní elfka mezi tolika zimními férii. Navíc jí nikdo nevěří. Nikdo kromě ní a Ashe neviděl železné férie, a tak vše co se stane, svalují na letní dvůr. Meg je rozhodnutá bojovat, ale když se dozví, že má možnost vrátit se domů, její odhodlání zakolísá. Navíc, už nemá svoje magické schopnosti a se vším, co proti ní jde, se musí vypořádat pěkně po staru. Jak lákavá je představa vrátit se domů za matkou, bratrem a nevlastním otcem.


emi magie a kouzel už znáte z předchozího dílu. Kouzelná krajina zvaná Kdesikdys skýtá mnohá tajemství a snad ještě více tvorů a tvorečků, co se vás dříve či později pokusí zabít. Snažit se projít tímto světem bez znalého průvodce se rovná téměř sebevraždě. Obzvláště pro člověka nebo hledaného trestance. Meghan měla při průchodu Kdesikdysí vždy nějakého ostříleného průvodce a stejně se ji dříve nebo později pokusilo něco sežrat nebo alespoň zabít. I když je krajina napohled nevinná, krásná a kouzelná, zdání klame. Autorka velice živě, pestře a barvitě vylíčila nejen okolní krajinu, ale i postavy.


řeba zimního prince Ashe, u kterého jde jen těžko odhadnout, co předstírá a co je opravdové. On je mistrem přetvářky a klamu, napomáhá mu v tom i jeho zevnějšek. Jeho ledovost je dobře stavěná, svalnatá a zatraceně sexy. Občas dokáže být i pěkně galantní, ale také paličatý. S tou paličatostí na tom ale není ještě tak zle jako Maghan. Ta si něco umane a jde za tím, jako například u záchrany bratra. Vzdala se svých nejcennějších vzpomínek - vzpomínek na otce -, rozdávala sliby všude možně, jen aby došla ke svému cíli - zachránit bratra. Od prvního dílu Meg lehce zmoudřela a už se snaží chovat trochu zodpovědněji, i když jí to občas nevyjde. Na každý pád je pořád z části člověk, takže si to může dovolit. Pokud ji to jednou nezabije.


merická autorka, která se proslavila díky své vílí sérii, která nese název Iron Fey (Železná víla), se narodila v Sacramentu v Kalifornii, v jejích devíti letech se celá rodina přestěhovala na Hawai.

V mládí ráda četla. Její láska ke čtení ji dovedla až ke psaní temných a hrůzostrašných příběhů. Krvavé příběhy sice časem zmizeli, ale její vášeň pro psaní s ní zůstala i do chvíle, kdy absolvovala školu a bylo načase získat skutečnou práci.

Pracovala v různých knihkupectvích, později se věnovala výcviku zvířat. Několik let pracovala jako profesionální psí trenérka a to až do chvíle, kdy se začala prodávat její první kniha a zaznamenávala první úspěchy. V té době se rozhodla plně věnovat psaní a dokončení své série. V současnosti žije v Louisville v Kentucky se svým milujícím manželem, dvěma urážlivými kočičími slečnami, příliš chytrým australským ovčákem a jedním neuvěřitelně aktivním štěnětem.


ahle série plná kouzelných fériů mě vážně chytla. Už jen stylem autorčina psaní, ale i nápadem vložit něco starého do nové doby a upravit to, aby se to současným čtenářům líbilo. Celá zatím vydaná série je mix něco mezi Alenkou v říši divů a Snem noci svatojánské. Komu se líbí svéhlavá hlavní hrdinka, věčný komik a její sexy idol, tak si tuhle sérii jistě zamiluje.

U minulého dílu se mi Puk dost zprotivil, ale v tomhle jsem ho zase začala mít ráda. Za to Ashe jsem chtěla každou chvíli škrtit. Ten chlap vážně zkoušel, co vydržím.

U tohohle dílu jsem našla i nedostatky. Vadilo mi, že se s Maghan pořád snažili zacházet jako s dítětem, i přesto, že jim už jednou zachránila zadek. A vytáčela mě férijská pravidla ohledně lásky, ale to k té knize prostě patří.

> Moje hodnocení obálky:
> Moje hodnocení knihy:

> Česká anotace: Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce.

> RC: Za recenzní výtisk děkuji knižní distribuci EUROMEDIA.

> Čerpala jsem z: bux.cz; databazeknih.cz; google.cz; a z knihy.

 


Komentáře

1 E_V_E | E-mail | Web | 6. ledna 2013 v 14:25 | Reagovat

Sen noci svatojánské zbožňujem 8P
Na túto sériu sa chystám, aj keď víly zase moc nemusím, tie obálky sú krásne 8)

2 stephanie | E-mail | 2. března 2014 v 4:53 | Reagovat

Jmenuji se Stephanie , od Spojených států . Přál bych si podělit o své svědectví s veřejností o tom, co tento muž volal DR Ogün právě udělal pro mě , tento muž se právě vrátil můj ztracený ex manžela, aby mi s jeho velkým kouzlem , jsem byl ženatý s tímto mužem jménem Steven jsme byli spolu po dlouhou dobu a my jsme si zamilovali naše vlastní , ale když jsem byl schopen dát mu dítě po dobu 2 let , že mě opustil a řekl mi, že nemůže pokračovat, už tehdy jsem byl nyní hledá způsoby, jak ho dostat zpátky do přítele můj mi řekl, že o tomto člověku a dal kontaktní e-mail ( LOVESPELLTEMPLEE@GMAIL.COM ), pak nebudete věřit , když jsem kontaktoval tohoto muže o mých problémech se připravil tuto klatbu a přivést svou ztracenou manžela zpět , a poté, coměsíc jsem Chybí mi měsíc a jít na test avýsledek uvedla jsem těhotná, jsem rád, dnes jsemmatka holčičku , děkuji ještě jednou velký DR Ogün za to, co jste pro mě udělal , když jste tam prochází některou z Tyto problémy jsou uvedeny níže :

1 ) Pokud chcete, aby vaše ex zpět .
( 2 ) pokud budete mít vždy špatné sny .
( 3 ) Chcete-li být podporovány ve vaší kanceláři .
( 4 ) Chceš ženy / muži běžet po vás.
( 5 ) Pokud budete chtít dítě .
( 6 ) Chcete-li být bohatí .
( 7 ) Chcete-li svázat váš manžel / manželka , aby se
tvoje navždy .
( 8 ) Pokud budete potřebovat finanční pomoc .
( 9 ) Jak jste byl podveden a chcete obnovit jste ztratili peníze

3 Maggie | 29. října 2014 v 14:23 | Reagovat

Prosím o podepsání a šíření petice o vydání dalších dílů Iron Fey v CZ:
http://e-petice.cz/petitions/petice-za-vydani-dalsich-dilu-iron-fey-julie-kagawa-.html?country=cz

4 Lydia | E-mail | 14. května 2016 v 7:30 | Reagovat

Díky velkému THEANGLE ŘEŠENÍ pro řešení svých problémech jeho e-mailovou IS (theangledsolution@gmail.com

Mé jméno je slečna Lydia, já byl ženatý s manželem po dobu 5 let jsme žili spolu šťastně pro tento let a teprve když cestoval do {UK} pro služební cestu, kde se setkal s tou dívkou a od té doby mě nenávidí a děti a milovat jen ji. takže když můj manžel vrátil z výletu řekl, že nechce, aby mě a mé děti zase vidím tak, že nás vyhnal z domu a on se teď chystá U K vidět, že další ženu. tak jsem a moje děti byly nyní tak frustrovaný a já byl jen zůstat s maminkou a já nebylo možné léčbu dobře, protože moje matka se provdala za jiného muže poté, co můj otec smrti, takže člověk se vdala, aby nebylo jí dobře léčbu, i a moje děti byly tak zmást a jsem hledal způsob, jak dostat svého manžela zpět domů, protože mám rád a opatrovat ho tolik, tak jednoho dne, když jsem procházení na mém počítači jsem viděl svědectví o toto kouzlo kolečka theangle řešení, svědectví sdílel na internetu pomocí dáma a zapůsobit na mě tak moc jsem také myslet na to zkusit. Zpočátku jsem byl vyděšený, ale když myslím, že to, co já a moje děti procházejí, takže jsem ho kontaktoval a řekl mi, abych zůstat v klidu za pouhých 24 hodin, že můj manžel se vrátil ke mně a podle mého nejlepšího překvapení jsem obdržela telefonát od mého manžela na druhý den ptát po děti a já zavolal theangle řešení, a řekl své problémy řeší své dítě. takže to bylo, jak jsem si zpátky svou rodinu po dlouhé namáhání brzdy až zlým dáma, takže s tím vším pomoci {theangle řešení}, chci vás všechny na tomto fóru se připojit, abych řekl obrovské díky theangle roztoku a budu také rada pro některého v těchto či podobných problémů nebo jakýchkoliv problémů by se také obrátit ho jeho e-maily (theangledsolution@gmail.com) on je řešením všechny vaše problémy a nesnáze v životě. opět jeho e-mailové adresy (theangledsolution@gmail.com)

On je Specializujeme se na tyto hláskovat.

(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.

(2), pokud budete mít vždy špatné sny.

(3) Chcete-li být podporovány ve vaší kanceláři.

(4) Pokud chcete ženy / muži běžet po vás.

(5) Pokud chcete dítě.

(6) Pokud chcete být bohatý.

(7) Pokud chcete svázat si manžela / manželku, aby vaše navždy.

(8) Pokud budete potřebovat finanční pomoc.

(9) Jak jste byl scammed a chcete obnovit jste ztratili peníze.

(10) Chcete-li zastavit svůj rozvod.

(11), pokud chcete rozvést svého manžela.

(12), pokud chcete, aby vaše přání má být poskytnuta.

(13) těhotenství kouzlo počít dítě

(14) zaručí vám vyhrát nepříjemné soudní spory & rozvod bez ohledu na to, jak jakém stádiu

(15) Zastavte vaše manželství nebo vztah z rozpadá.

(16), pokud máte nějaké nemoci, jako je (H I V), (rakovina) nebo jakékoliv nemoci.

(17), pokud budete potřebovat modlitby za vysvobození pro vaše dítě nebo sami.

ještě jednou ujistil, že ho kontaktovat, pokud máte jakýkoliv problém, který vám pomůže. Jeho e-mailová adresa je (theangledsolution@gmail.com) neprodleně kontaktovat ho .... volat moje číslo na +2348077620669

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama