Mluvící Oběžník

Do nového..s vámi..:)

21. ledna 2013 v 12:12 | Admin(ka) - Mizuru Kia
A je to tu..Pololetní známky jsou téměř uzavřeny a já jsem zpět. Ovšem ne jen tak. Začínám hned ve velkém. Stěhování na blogspot. Dlouho jsem o stěhování uvažovala. Blog.cz prostě není to pravé. A díky vám a vašim přízpěvkům vyhrál blogspot. Doufám, že se společně se mnou přesunete i vy.

http://mezi-nebem-a-peklem.blogspot.cz/

Blog na nové doméně..Podpořte mě, navštivte blog, zanechte komentář a třeba se přidejte i do seznamu čtenářů. Každá podpora se počítá.

..Malé informační psaní..

12. ledna 2013 v 23:18 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Dobrý večer, ráno nebo kdy tohle vlastně budete číst. Jak se dalo očekávat přišel leden a s ním i pololetní frmol ve škole. Téměř všichni nevědí kam dřív skočit a já jak by smet. Navíc, jak asi víte, často ve škole chybím, takže mám málo známek a ta absence taky není zrovna dobrá, takže to teď doháním na poslendí chvíli.

> Je sobota večer, já dřepím doma. Už mi třeští hlava z přebytku informací co jsem do ní naházela a pořád mám pocit, že jsem se všeho všudy vůbec nic nenaučila a ještě mi toho spousta chybí. Výkres jsem dorýsovala už odpoledne, ale učení je stále dost a dost. Amen.

> Ale zpět k tématu. Chtěla jsem vám říct, že se nemusíte bát, že bych na vás zapomněla. To vážně ne. Tomuhle blogu jsem dala kus sebe, mám ráda lidi co sem chodí, knížky a prostě všechno kolem, takže NE, vážně neodcházím, nebojte. Jenom si dávám takovou lehčí pauzu, která by měla trvat jen asi do půlky posledního týdne v lednu.

> Přišla jsem na to, že bych se měla malinko víc věnovat škole, a že mi blog žere až krutě moc času. Takže pokud nebudete nic namítat, vypustím během školního roku (víceméně) nepodstatné články typu "memes" a zaměřím se výhradně na recenze a jejich vylepšování. Myslím, že málokdo přečte deset knih za týden, takže nebude vadit, když tu bude jedna recenze déle, a že si na další třeba chvíli počkáte. Přece jen se říká, že je důležitější kvalita než-li kvantita. ;)

> Abych si ještě trochu vylepšila reputaci, tak tak jsem se rozhodla, že při návratu na blog sepíši nějaký svůj profil, konečně. Abyste měli nějakou představu s kým máte co dočinění. I když nevím, zda mi to zrovna tu reputaci spíš nezhorší..:D A samozřejmě taky udělám slíbený rozhovor s Rodaw.


*Obrázky z deviantart.com

Vánoční prázdniny končí..

3. ledna 2013 v 18:14 | Admin(ka) - Mizuru Kia


je to tady. Trochu netradičně článek, který není úplně celý o knihách. Všichni jsme věděli, že to jednou přijde - konec vánočních prázdnin. Někteří už dnes zasedli znovu do školních lavic nebo do kanceláří, jiní se ale stále ještě - stejně jako já - vyvalovali doma. Nevím jak vám, ale mě přišli vánoce letos poněkud uspěchané a hektické. Možná na tom měl zásluhu fakt, že 21.prosince byl konec mayského kalendáře a někteří se obávali konce světa, ale i přesto si myslím, že bychom měli zpomalit. Už od října vidíte v obchodech adventní kalendáře, baňky a jiné vánoční drobnosti, ale pořádný stres z vánoc přichází až při nakupování dárků.

okud jste zastáncem kupování všeho na poslední chvíli, tak ty davy lidí, fronty u pokladen a neustálý frmol musíte milovat. Už týden před vánoci je to ve větších městech totiž jako v obřích mraveništích, kde pobíhají lidi a shánějí dárky. Samí stres a nervy. A pak, že vánoce jsou svátky klidu a míru - to povídejte dětem před spaním, ty tomu možná budou věřit. Všichni víme, že vánoce jsou v dnešní době spíše komerečním svátkem nebo svátkem, kdy se členové rodiny, kteří spolu přes rok nemluví sjedou a nachvíli zakopou válečnou sekeru. Musím říct, že s rodiči jezdíme jen k prarodičům, kde se schází většina rodiny. Představa toho, že bych celé svátky trávila ježděním po příbuzných mě dost děsí.

é představy vánoc byly letos poněkud jiné než realita. Chtěla jsem je strávit převážně v posteli s knížkou a s přítelem. Bohužel mi nebylo, až tak přáno a většinu svátků mi nebylo zrovna nejlépe. Každopádně, nějakou tu knihu jsem přece jen přečetla a přítel taky nezůstal na ocet. Do školy jsem toho samozřejmě mnoho neudělala, ale to se asi dalo čekat. Dárků bylo požehnaně a já jsem spokojená, snad jen kdyby se příští rok ty prázdniny malinko protáhly a já teď v pondělí nemusela do školy. Budu doufat, že příští vánoce budou zase o něco lepší. Třeba se vyhneme předvánočnímu bláznění a poklidně se sejdeme u kávy nebo horké čokolády nad dobrou knihou. Přeji mnoho úspěchů v novém roce a také spousty krásných knih.

..Mimo téma..

9. prosince 2012 v 22:43 | Admin(ka) - Mizuru Kia
..Hezký večer všem čtenářům..
Slavnostně oznamuji, že jsem dočetla Zločin a trest a ještě než se zeptáte, tak NE nebudu na něj psát recenzi. Díky tomu, že už mám tuhle knihu do školy už za sebou, tak se můžu vrhnout na normální knihy. Těšit se můžete například na Vášeň (Temné vize 3), Rezistence (Divergence 2), Nenasytná (Láska k upírovi 1), Příliš velké sousto (Láska k upírovi 2), Erebos, Vidím to co vrah, Loviště (Alfa a Omega 2), Čas čarodějnic, Díky za vzpomínky, Jak začíná láska, Savannah vampire's, Luxus, Na stříbrné cestě (Smrtící polibek 2), Železný král (Železná víla 1), Železná dcera (Železná víla 2) a tuším, že jsem určitě na něco zapomněla, mám toho totiž opravdu teď hodně. Šetřila jsem si to na vánoční prázdniny, ale číst začnu už teď. Zítra začnu číst Vášeň a máte nějaké rady co mám číst dál.?
Dále bych chtěla znát váš názor na design, který jsem udělala.

Kliknutím zvěčte, nebo najeďte rovnou na: http://design-mizuru-kia.blog.cz/

Zajímá mě jakýkoli poznatek, dodatek, výtka či nedostatek toho designu z vašeho pohledu. Chtěla byhc ho nastavit, ale nevím, zda to neodradí vás, čtenáře.
Přeji dobrou noc..:)

..Dokola kolem..

3. prosince 2012 v 14:58 | Admin(ka) - Mizuru Kia
× Minulé pondělí jsem se vás na facebooku ptala, kolik knih přečtete během jednoho týdne s tím, že musíte chodit do školy/práce.

× Když se objevovaly odpovědi typu 3-4 nebo 2-3, tak jsem si říkala "Okey, mám to podobně", ale jakmile se tam začali množit odpovědi 7-10, tak jsem skoro omdlévala. Kdy to probůh stíháte.? Já přečtu 3-4 knihy za týden a to mi do toho leze škola, přítel a kamarádi a mám co dělat abych to stíhala. Jak můžete stihnout přečíst 7-10 knih.? Jedna a půl knihy denně.?! Smekám. Ani kdybych se fakt snažila tak víc knih jak 6 nepřečtu a to bych musela vynechat školu, přátele i přítele. Protože jakmile přesáhnu (třeba o prázdninách) hidnotu 6 knih za týden, tak se mi to zhnusí a nemám vůbec na čtení náladu. Vážně smekám.. A docela by mě zajímalo, zda spíte..:D

7-10 hlasovali 4 lidé
6-7 hlasovali 2 lidé
5-6 hlasoval 1 člověk
3-4 hlasovalo 8 lidí
2-3 hlasovalo 15 lidí
1 hlasovalo 10 lidí
žádnou nebo 1/2 hlasovali 4 lidé

× Tak v anketě jsme se dozvěděli, že nejvíce přečtou lidé asi 2-3 knihy. Což si myslím, že je slušné. Celkově hlasovalo 45 lidí a já jim tímto děkuji za účast..:)


× Všem děkuji za účast a těším se na vaši spolupráci i v dalších anketách či dotazech na facebooku.

..Nakupování a chorá mysl..

12. listopadu 2012 v 19:01 | Admin(ka) - Mizuru Kia
Zdravím vás moji milý, pravidelní čtenáři..

..Už tomu bude pár týdnů, co jsem uveřejnila nějaký ten osobní článeček, a to z dost dobrého důvodu. Založila jsem osobní blog. A o aktuálním stavu mojí poněkud choré mysli se tak můžete informovat tam, a navíc se můžete zapojit do TÉMATICKÉHO PSANÍ. Informační věcičky zase uveřejňuji na facebook BETWEEN HEAVEN AND HELL, kde stačí dát to se mi líbí a nastavit si stránku pro sledování nejnovějších přízpěvků. Nejnovější informáčko zní:

"Trošku teď válčím s problémy s očima..bohužel..takže nevím jakou rychlostí budu číst a popřípadě psát recenze.. ..No..ale zdraví je přednější..;)
A pomaličku ale jistě mezi rýsováním připravuji recenzi na Magii krve od Ilony Andrews."

Takže, jaký závěr z toho máte vyvodit nebo jste s největší pravděpodobností vyvodili.?
1) Navštívit osobní blog..
2) Pokud vám Tématické psaní v podání Lady Mizuru-chan sedlo, tak se zapojit.
3) Přidat si stránku BETWEEN HEAVEN AND HELL na facebooku.
4) Neukamenovat mě za to, že se teď rychlost čtení a psaní recenzí trošičku potáhne.

Jakožto správný knižní maniak musím pravidelně doplňovat svoji knihovničku. A protože už jsem to dlouho nedělala, tak jsem se přece musela polepšit. Včera jsem si objednala:
Železná víla (1): ŽELEZNÝ KRÁL,
Alfa a Omega (1): ŠTVANICE,
Alfa a Omega (2): LOVIŠTĚ,
Divergence (2): REZISTENCE

a během konce tohoto týdne bych měla doobjednat další. A zítra bych měla jít navštívit knihkupectví, takže si od tam určitě něco donesu. A zase vám dám vědět na facebooku..:)

..Memes.?..

15. října 2012 v 12:32 | Admin(ka) - Mizuru Kia
× Jelikož se já sama zapojuji do některých memes, tak mě napadlo se vás zeptat, do jakých meme se zapojujete vy.? Sama se zapojuji do čtyř. Pondělní THE LAST SENTENCE, středeční WAITING ON WEDNESDAY, čtvrteční BYLO, NEBYLO a sobotní STUDENT/KNIHOMOL.

× Meme Student/Knihomol mám na svědomí já. Je to meme probíhající celý školní rok. Nakonci roku můžeme sečíst počet přečtených knih, počet stran a třeba z toho udělat i soutěž. Toto meme má jen jedinou podmínku, a to že musíte být studenty. Je jedno zda jste na základce, střední nebo vysoké.

× Kdo jste se zapojili, do meme Student/knihomol, tak se kdyžtak napište :) Ráda se podívám co čtete. Snad jen doplním, že zapojit se můžete kdykoli, jen bych doporučila zapsat všechny knihy, které jste přečetli od 3.září, abyste nebyli pozadu. :)

Co je nového..

5. října 2012 v 9:20 | Admin(ka) - Mizuru Kia
Zdravím Vás..:) Napřed novinky k tomuto blogu..:
1) Blog se během 14 dnů zněmí úplně na knižní. Občas jste tu mohli zahlédnout outfity, moje povídky nebo deníček. To se změní. Po dlouhém přemýšlení a rozhodování, jsem do toho konečně práskla a založila "osobní" blog na který budu dávat tyhle věci (deníček, vykecávání, outfity..).

2) Nově založený osobní blog najdeš tady: http://MKLady.blog.cz/. Věřím, že ti co rádi četli moje trampoty ze života moje rozhodnutí založit samostatný blog, ocení a přivítají.

3) Chtěla bych postupně na OSB (osobní blog) převézt všechny věci co nepatří sem. Čili odsud smazat všechno co nemá spojitost s knihami a vložit to na OSB.

4) Bylo to se mnou teď trochu zmatené. Od pondělka až do středy jsem byla doma. A pak jsem přijela na intr. Bohužel jsem si nevzala žádnou knihu, takže jsem nic nečetla tudíš nebyly žádné recenze. Jinak na víkend mám spoustu věcí do školy, ale pokusím se najít aspoň ždibec času na vás..:) a na knihy samozřejmě.

6) Jedna velice hodná, dobrá dušička MAKY.OREL se uvolila a udělá mi design na tento knižní blog..:) Má nádhernou grafiku, takže se hodně těším co ukutí. Její dílka můžete okouknout na http://zkusdess.blog.cz.

.

Členové a členky..

26. září 2012 v 13:00 | Admin(ka) - Mizuru Kia
× Hello..!! Dnes po škole odjíždím na slovensko. Taková opožděná rodinná dovolená. Z čehož plyne, že tu od 27.9 - 1.10 nebudu. Z toho důvodu jsem se rozhodla sem dát tento článek. Asi všichni jste si všimli, že mám oblíbené blogy. Rozhodla jsem se je rozšířit. Ze seznamu členů si vyberu ty, co mě nejvíce zaujmou.

× Rád/a čteš moje recenze a celkově tento blog.? (Platí i pro současné oblíbené blogy) Super, to jsem ráda. Rozhodla jsem se sepsat seznam čtenářů. Takže pokud chceš můžeš k nim patřit i ty.
Stačí napsat přezdívku a blog, dolů do komentářů.

× Chci abyste věděli, že se po vás nebude chtít vůbec nic. Tím, že se napíšete akorát oznamujete, že tenhle blog čtete. Nic víc. Tk a teď tedy souhrn.:

Od 27.9 - 1.10 HIATUS


Jsi čtenář blogu.? Fajn..:) Napiš se a dej mi vědět, že moje snažení má smysl.
1) Přezdívka
2) Blog pokud máš

Knižní komando útočí..

25. září 2012 v 20:45 | Admin(ka) - Mizuru Kia
> Ahojda. Dneska jsem byla s kamoškou venku (stejný knižní maniak jako já) v Brně a zašli jsme do pár knihkupectví. Asi čtyř pokud vás to zajímá.. Já si koupila jen malý kapesní slovníček CZ × EN a Peťa si koupila rozkošnej kalendář s Londýnem a Sukubu od R. Mead.
A jak jsme se tak potulovali po knihkupectvých, tak jsme si zase o něco rozšířili read list. A protože já se ráda nechávám inspirovat, tak bych uvítala, kdybyste mi třeba pod článek napsaly nějakou knihu, která se třeba líbila vám a kterou byste mi doporučili. (Prosím uvádějte celé jméno autora a název knihy popř. série) Pomozte mi rozšířit můj read list.

> Mimochodem chystám měsíční chvástačku tj. přehled knih, které jsem si v uplynulém měsíci pořídila nebo dostala. A že jich na mě není málo.
Divergence (2): REZISTENCE - Veronica Roth
DRAKIE - Sophie Jordanová
Láska nezná čas (1): RUDÁ JAKO RUBÍN - Kerstin Gier

Trocha písmenek..poprvé..

22. září 2012 v 21:31 | Admin(ka) - Mizuru Kia
rásný večer všem. Ted' jsem nějaká moc "načtená", takže se mi moc číst nechce a knihy se mi válí doma. Každopádně jsem si řekla, proč ale nenapsat něco mimo knihy a přesto něco, co se týká aspoň částečně nás všech. Docela by mě zajímalo, kolik z nás ještě věří na štěstí, na zázraky. Na to, že si jednou splní své sny. Vím, většina z vás si teď říká něco jako: Ale úspěch přece závisí na člověku a dovednostech a ne na štěstí…Ale koukněte se na to i z druhé strany. Kdysi jsme všichni byly malé děti. Koukali jsme na pohádky v televizi, nebo četli pohádkové knížky. Tehdy si řada z nás jistě představovala, jak jednou dobude svět, jak holky najdou své prince a kluci jak z nich budou neporazitelní a slavní rytíři. Ano, asi se najdou i tací, co si to odmítnou přiznat, ale všichni známe pravdu.

yní, už jsme trochu starší, na štěstí už se nespoléhá a světu vládnou úplatky a podlézání. Lidé se pořád za něco schovávají a snaží se začlenit, splynout s davem. A proč.?! Nikdo přesně neví. Někdo tvrdí, že proto, abychom na sebe neupozorňovali a společnost nás neodsoudila a jiní zase tvrdí, že se lidstvo bojí změn, že se bojí osamostatnit. Ale myslím, že v každém je trocha pravdy, i když sama se pozastavuji nad tím, jak se lidstvo může bát se osamostatnit, když všude kam se podíváme, hraje každý za sebe. Přesto, spousta lidí má své sny, ale příliš se bojí, že jsou jejich sny nesplnitelné, že se je nakonec ani nesnaží uskutečnit. Nebudu tady lhát a suveréne tvrdit, že já nejsem zbabělec a ve všem mám pravdu, protože to rozhodně nemám, ale jednou se pokusím aspoň některé sny uskutečnit. A né, nemyslím TO jednou, které nahrazuje slovo NIKDY..

pět k nám. Když se rozhlédneme, tak uvidíme, že svět není v pořádku. Procházíme krizemi, umírají lidé, spousta lidí se uchýlí k takovým věcem, jako jsou drogy, alkohol nebo cigarety a pak těžce hledají cestu zpět do reality. Ale nadrbou stranu, kdo by se jim divil.?! Svět není růžový a snad ani nikdy nebyl.

řežívámě, žijeme si jednotlivě relativně dobře, tedy já určitě. Rodiče pro mě udělají první poslední a já se mnohdy stydím, jak hrozná dcera jsem, ale to už je jiný příběh. Psala jsem o utíkání z reality, ale zapomněla jsem se zmínit, že i já ráda utíkám od reality. Ráda si najdu tichý kout a čtu si. Miluju, když se můžu ponořit do děje a zapomenout na vše, co mě trápí a co mi komplikuje život. Mnozí čtenáři to asi znají. Otevřou knihu, přelouskají počáteční nudné, úvodní stánky a pak si ani neuvědomí, když je kniha pohltí a oni se stávají postavami, nebo pozorovateli v jiném světě. Je toho pravdu spousta co bych mohla napsat, ale nějak se mi teď nedaří si utřídit myšlenky a soustředit se na jedno jediné téma, čehož jste si asi při čtení všimli. Tak trochu jsem přeskakovala od jedné věci ke druhé, ale snad mi to prominete. A pamatujte, že já.:

Koukám na svět trochu jiným, divnějším způsobem.

Zdroj obrázků: http://weheartit.com/

UPOZORNĚNÍ..

18. září 2012 v 16:54 | Admin(ka) - Mizuru Kia
Prosím všechny, aby při psaní komentáře na můj blog dali ODESÍLAT REAKCE NA EMAIL.
z důvodu pomalého internetu na intru totiž odpovídám přímo pod komentář, který napíšete.

Co tě nezabije, to tě posílí. → Za chvíli ze mě bude terminátor..

15. září 2012 v 17:52 | Admin(ka) - Mizuru Kia
dravím..přeju hezký večer. Tohle bude jeden z mála osobních článků. Nadpis mi docela sedl a je lehce čórnutý od NaTaly, tak snad mě nerozcupuje..xD A rovnou začnu větou, která mi teď hraje v hlavě pořád dokola, jako stará zaseknutá gramofonová deska, a to: "Já jsem tak blbá.!!". Nechápu se, vážně se nechápu. Těm MÝM to vysvětlím, a tomu zbytku to asi nemá cenu vysvětlovat, protože je to hodně osobní. Ale pro vás je důležité to, že "JSEM BLBÁ".

inak osobních článku trošku ubude, protože vlastně ani není co psát. Začala škola a já mám pořád ty samé stereotipní dny. Škola, intr, kniha. Ale abych vám to trochu zpestřila, tak se musím pochlubit, že jsem dnes byla s rodinou na hrnčířských trzích a od kamarádky/spolužačky (teda její rodiny) jsem si koupila krásnou vázu. Je středně velká a keramická a líbí se mi. A aby nebyla prázdná, tak jsem si do ní pořídila kytici chryzantém. Áno, vím, že je to..ehm..*drbe se na hlavě a vymýšlí co nejslušnější slovo* ..ehm..smutný, že si sama kupuju kytku, ale kdo jinej by mi ji koupil.?! Kamoši by koupili, kdybych něco naznačila, ale to by mi přišlo moc..ehm..blbý. A jinak mi kytku kupujou rodiče na narozky. Ehm..myslím..xD A k mojí smůle, polní kytky už odkvetly. :( Ale přestaňme řešit tuhle trapnou drobnost a zaměřme se na něco hezčího. Jó, a kdo ppoznal, že už si zase stěžuju.? xD Zjišťuju, že to dělám častěji, než je zdrávo. Mimochodem, tohle není "stížnost" spíš bych to brala jako náhled do mého mozku.

řeskládala jsem si poličky, aby měla váza s kytkou víc místa. A po přeskládání mám i víc místa na knížky. Mám teď na poličce kopírku, vázu s kytkou a svíčku. Takové to intimko, jen já a mlj výkres..xD Mimochodem čtu teď mezi rýsováním Percyho Jacksona - Zloděje blesku a jsem nadšená, kdysi jsem viděla film, ale to už je dávno. Už se těším, až knihu dočtu a budu moct napsat recenzi. Áno, knihy jsou láskou mého života. A ne, nějaký zas*aný sliby z lítosti. Ale to už zase odbočuju. Takže zpět na START. Je mi zima a jsem sama, poslouchám MP3 a z nějakého neznámého důvodu mi to nevadí (teda ta zima jo). Je na čase přestat se fixovat na..samostatně fungující okolnosti (lidi) a fixovat se na něco, co nás dokáže uchránít před realitou. KNIHY. Ano, sice za vás nevydělají peníze, nezaplatí nájem a nenajíte se z nich, ale vaše psychika bude jásat. Začtěte se, když je vám smutno, nebo jste smutní. Vplujte do děje, do jiné sféry a jste za vodou.

apomněla jsem se podělit, ještě o něco. Zatímco já si užívám ve své knižní sféře, bez televize a novinek, tak se v CŘ dějou hrozný zvraty. Teprve v pátek jsem zjistila, že už umřelo 18 lidí a haffo jich osleplo z alkoholu. Jako úplně jsem čučela. Člověk chvíli (asi 4 měsíce) nekouká na TV a co se mezitím stane.?! Jako až dneska v albertu, když jsem viděla ty rázdné police, kde býval chlast mi došlo, že se to asi bere fakt vážně. Teda neberte mě tak, že bych smrt 18 lidí nebrala vážně, to né. Beru, ale prostě mi to nedošlo, až dnes.

O MÝCH AFFS/SB/OBLÍBENÝCH BLOZÍCH


A teď chci odbočit a mluvit o svých AFFS/SB/OBLÍBENÝCH BLOZÍCH. Vzhledem k tomu, že jsem na internátu, kde je internet tak pomalý a nespolehlivý asi jako úroda posledních pár let, tak vám chci říct, že vás budu navštěvovat nejspíše jen o víkendech. Dále bych chtěla říct, že blog.cz zavedl tzv. Upozornění na reakci k vašemu komentáři. A já to hodlám využít, takže bych byla ráda, kdybyste si to zapnuly, když budete psát nějaký komentář k tématu článku, protože vám s největší pravděpodobností odpovím hned pod váš komentář, abych nemusela načítat novou stránku (kvůli internetu na intru). Pokud jste si tohoto políčka u psaní komentářů nevšimli, nebo nevíte co myslím, tak se ozvěte. ;) Jinak bych ráda, aby se mi všechny AFFS/SB/OBLÍBENÉ BLOGY ozvali pod tenhle článek. Berte to jako kontrolu.


Bojím se spát,
děsivou měla jsem noční můru
zas a znova si to prožívám.
Že jsem sama proti všem,
že jsem pořád vzhůru.
Zas se hrůzou ošívám.

(Část textu převzata z písně.Ovšem vystihuje to haffo.)

Nejlepší chvilky s přítelem..

6. září 2012 v 19:38 | Admin(ka) - Mizuru Kia
hayo..Vzhledem k tomu, že se mi život teď tak dobře vyvíjí, tak jsem si řekla, proč trochu nepopíchnout tetičku štěstěnu a po pár ehm..měsících své drahé polovičce konečně prozradit link na tenhle blog. Ano, asi se to neobejde bez menších problémů, určitě ne všechno co jsem kdy napsala skousne, ale slíbil, že nebude číst články starší 5 dnů a já mu věřím, tak snad to dodrží. Jinak nadpis má na svědomí on. Ovšem do obsahu článku si vážně kecat nenechám, a že toho mám dnes hodně co říct. Jo a můj přítel a knihy.? Ne, to nejde dohromady. Moc písmenek, a co kdyby ho náhodou kously do zadku.

ačnu od knih, jak jinak. I když je tenhle blog z velké většiny knižní, tak se tu objevují i články obsahující střípky mého nezajímavého života. Knižní nadšenci tyto články budou ingnorovat a ti, kteří si rádi přečtou mé trampoty, je jistě ocení.

ále bych asi navázala na školu. Nečekala jsem, že pro mě už začátek září bude tak..náročný. Asi se trochu posunou některé recenze, ale neděste se, pořád něco čtu, jen mě díky starostem opustila psací můza. Jsem docela nervní, protože mám do konce září nakreslit barák na kladivák aji na pauzák a totálně nevím, jak to stihnu a to ani nemluvím o té tuně "opakovacích" testů. Ale do konce září se můžete těšit na spoustu recenzí, jen doufám, že je všechny stihnu napsat, kdyžtak budu psát na konci září v autě, cestou na slovensko..:D Teď čtu Noční záři jsem asi v 1/6 knížky a už teď vám mlžu říct, že kniha je zezačátku zamotaná, ale postupně ji pochopíte a už se vezete. Já osobně jsem zvědavá, jak se to vyvine.

nadpisu. Nejlepší chvíle. No, mohla bych vám říct, že si pamatuju nejlepší den, který pro mě byl docela důležítý ve více směrech. Ale nejlepší chvíle, to se těžko určuje. Jen málo lidí by v téhle spojitosti nenapadlo něco ve spojitosti se sexem, ale já chci spíš psát o tom, ehm psychickým. A to jsou asi ty chvíle, kdy spolu mluvíme, tím mám na mysli když se nehádáme nebo neprobíráme něco u čeho je nabručenej jako medvěd a nebo na mě dělá ty svoje ublížený očička. No prostě těch chvilek je až překvapivě málo. Ale né, jsou i jiný super chvilky. Ale o těch se mi fakt nechce rozepisovat tady, ne, že bych byla nějaká upejpavá, ale sdílím názor, že jsou věci, které bysme si měly nechat pro sebe. Jakože přišlo by mi divný psát vám, jak se mi líbí jeho oči, ruce atd atd (věřte, že o jednotlivých částech těla bych dokázala napsat romány) Trochu jsem se rozepsala, tak to omluvte..a čekejte v nejbliších dnech (týdnech) nové recenze a novinky z kniho světa.

DŮLEŽITÁ NOVINKA PRO OBLÍBENÉ BLOGY..!!
Díky tomu, že internet na intru není nic moc a věčně padá,
tak se nenačítají vaše blogy, tudíš budu na komentáře odpovídat o víkendech.

To co je..

5. září 2012 v 20:24 | Admin(ka) - Mizuru Kia
Ahoj všichni. Tak nám začal nový školní rok. Ve školách na nás hrnou tuny informací a nám nezbývá nic, než jen kulit oči. Znám to, zrovna to prožívám. Hned 4.září jsme měli do půl 5. Čtete dobře, žádný překlep. Do půl páté. Profesoři do nás hustili, jak si napíšeme "opakovací" testíky. Už se nemůžu dočkat :(

Jinak dočetla jsem první díl KRONIK ŽELEZNÉHO DRUIDA. Napsala bych recenzi, ale dnes na to vážně nemám mozek. Ale přece jen bych vám o knize mohla něco říct.
Kniha je vyprávěná mužem, takže pro mnohé je to změna (třeba pro mě byla), protože chlapy myslí trošku jinak, než ženy. Přirovnala bych to asi k Eragonovi. Kniha se mi líbila, je plná keltské mytologie. Navíc kniha o druidovi mi přijde jako dobrý a originální nápad. Děj taky ujde. No suma sumáru, dle mého stojí za přečtení. Na recenzi ode mně si ale budete muset počkat, pokud se vůbec dočkáte.

A nezlobte se, že jsem tu v úterý nebyla, ale jak mnozí z vás ví, jsem na internátu a internet tady není zrovna 100%..takže se musím spokojit s tím co je.
A co vy.? C váš první školní týden.?

Prázdniny končí..

2. září 2012 v 11:45 | Admin(ka) - Mizuru Kia
dravím lidi. Asi už jsme si dnes museli všichni přiznat, že prázdniny končí. Mnozí z nás si balí kufry a odjíždí na internáty, což je i můj případ. V pokoji mám příšerný nepořádek, všude se válí kousky oblečení, kosmetika a tak podobně. Ve 4 odjíždím, takže na mě už to dopadlo. Snažím se v tom chaosu, co tu vládne najít věci co potřebuju a naházet je do kufru.

inak na blog jsem přidala knihy, které vyjdou v září. Ještě teda nejsou všechny, ale věřím, že i mezi těmi co jsem přidala najdete nějakou, co se vám zalíbí.

aky jsem vám slíbila, že vám vyfotím tu kosmetiku, kterou jsem si pořídila. Takže to je ona. Je to americká značka Mary Kay a docela drahá. Ale pro krásu se trpí..;)


řeji vám do nového školního roku mnoho úspěchů a ať si čas od času vzpomenete na tenhle knihomolův koutek..:) Aktivní budu pravděpodobně až v úterý, ale třeba se zadaří a zavítám sem dřív..:)

Hledám grafika

31. srpna 2012 v 15:01 | Admin(ka) - Mizuru Kia
Ahoj..za jiných okolností bych se k tomuhle neuchýlila, ale tak trochu nemám jinou možnost.
Nerada bych aby vás moje grafika odradila od toho, abyste si přečetli moje články.

HLEDÁM GRAFIKA

Chtěla bych design, jež by tu mohl být delší dobu. Mám pár podmínek a výmyslů, takže by to bylo na domluvě.Takže pokud jste vy grafici, nebo znáte (viděli jste) někoho kdo dělá hezkou grafiku, tak mi určitě napište do komentářů.
Ráda bych ale viděla něco z naší práce. :) Takže asi tušíte, že by to chtělo někoho kdo dělá grafiku delší dobu.

Všem budu vděčná, když se ozvou..:)

..Next..

30. srpna 2012 v 21:13 | Admin(ka) - Mizuru Kia
dravím všechny..:) Během posledních dnů jsem měla malinko napilno, takže času na blog a knihy moc nebylo. Dnes jsem ale dočetla Jednou nohou v hrobě, což je kniha od J. Frost ze série nočních lovců. Na knihu napíšu v dohledné době recenzi. Takže ji čekejte asi během zítřka.

dyby vás to zajímalo, tak jsem dnes měla bombový den. Ráno přijel přítel. Už jsem se zmínila, že jsme zase spolu.? Vydrželi jsme bez sebe asi 2 dny tuším. No, tak dál. Byl u nás až do oběda. On u nás i obědval, čímž si šplhnul u maminky..:D No pak jsem jela se ségrou do pizzerky, kde sme byly celé odpoledne. A ted' večer mě přítel hodil na mašině domů. A mám dojem, že jsem si jízdou roztáhla sukni.

aky jsem vám chtěla říct, že k mým knihám mi čas od času přibudou i knihy na recenze z http://www.knihcentrum.cz/, u nichž normálně nakupuji knihy. A čekám na odpověď emailu s knihami od Fragmentu.

Knižní blog

29. srpna 2012 v 8:51 | Admin(ka) - Mizuru Kia
hayo..Dneska jsem se rozhodla konečně uvést na pravou míru zaměření tohohle blog. Ti původní návštěvníci jistě ví, že původně byl tohle osobní blog, i když se v něm vždy něco o knihách nacházelo. Nyní ale spíše převládá ta knižní část.

nižních blogů je v dnešní době jako hub po dešti, proto je těžké prosadit se a získat si stálé návštěvníky. Zhruba vím, co by dobrý knižní blog měl mít, ovšem realita pokulhává, stejně jako čas, kterého moc není. Snažím se psát pravidelně, vždy alespoň jednou za dva dny.

okud bysme chtěli mluvit přímo o tom, co tu najdete, tak jsou to anotace, recenze, co kdy vyjde, a co jsem četla nebo si chci přečíst. Začnu popořadě. Anotace ze svého blogu pomalu vypouštím, protože ty si přece můžete po zadání názvu knihy, vyhledat na každých stránkách nakladatelství nebo knihkupectví. Recenzí na druhou stranu přibývá. Nepíšu je dlouho, ale myslím, že nejsou zase tak špatné. Snažím se zlepšovat a přicházet na správný systém, se kterým by se mi lépe recenze psaly. Co kdy vyjde je vlastně seznam knih, které zaujaly mě a možná zaujmou i vás. Jsou to knihy, které vyjdou v dalším půlroce.

evím, to bude asi vše. Možná bych vás ještě upozornila na to, že budu pracovat na seznamu četby, aby to nebylo tak nepřehledné. A to je asi vše.


Knihy, knihy, knihy..:)

26. srpna 2012 v 9:29 | Admin(ka) - Mizuru Kia
..Čao..Za posledních pár dnů se toho spousta udála. A spousta se ještě stane..Nebudu tady vypisovat teď nic dlouhého, protože asi za 20 minut odjíždím k prarodičům a já pořád ležím v posteli. Takže tu asi až do odpoledne nebudu, nevím..

..Každopádně mě moc potěšily vaše komentáře..Hlavně co se jedná o recenze. Včera jsem nějakým zázrakem dočetla Démana z Hex Hall. A dnes chci začít číst Divergence.. Ovšem, pokud to přečtu během, já nevím..3-4 dnů, to kdybych četla fakt pomalu. Tak se stejně budu asi nakonec nudit. Ou, vlastně já zapoměla, že mám Temnou horečku od Moningové. Takže pak budu číst tu. Pak by měly přijít knihy, co mám naobědnaný z knihkupka. A snad někde mezi tím knihy na recenze.

Auch..

25. srpna 2012 v 2:29 | Admin(ka) - Mizuru Kia
azdárek. Já vím, zvláštní pozdrav, ale přesto to, co vám řeknu je ještě horší. Kolik je hodin.? Auch..něco po druhé, tak to zkrátím. Včera (jo mylsím ten den před dvěma hodinamy a něco) jsem se rozešla s přítelem. Asi je zbytečné to tu sálodlouze popisovat, ale když to zkrátím, tak to bylo nečekané, i když čekané. Moje nervy to už nevydržely. Takže včera BUM a spadla klec. A jelikož sem to potřebovala s někým probrat, tak sem se odpoledne vydala za svou nej. kámoškou.

toho plyne, že jsem tu nebyla, protože jsem si vylévala své srdce své kamarádce. Ne, ne a ne. Nic takového se nedělo, jen jsem si potřebovala pořádně zanadávat a taky si trochu postěžovat. Prostě se svěřit někomu "hmotnýmu". A nevím jak pro vás, ale pro mě je moje nejlepší kámoška tou nejlepší osůbkou.

ak byla v plánu hospoda atd..to už není důležité. Ale chtěla jsem se zmínit, že Fragmentu budu občas dělat recenze i pro Euromedia. Plus teda recenze na moje knížky, co si koupím. Ale zítra ještě sakra, teda dneska ještě nic moc nečekejte. Přítel si přijede pro věci a nevím jaký dopad to na mě bude mít. Takže bych to viděla spíš tak, že si dám zítra "nucené" volno. Dneska. A zítra zase začnu fungovat. Dočtu Démona z Hex Hall a zkusím napsat recenzi. Mimochodem, pozitivní komentáře by potěšily. Ale beru i kritiku.

PS: Gramatický chyby jako vždy omluvte. Obzvlášť dnes a teď. Lidi, vždyť je půl třetí ráno..:D

..Ou jé..

22. srpna 2012 v 21:18 | Admin(ka) - Mizuru Kia
dravím..:) Dnes (jako obvykle) jsem byla aktivnější spíše k večeru. Ráno jsem věšela prádlo a další věci a odpoledne jsem byla u kosmetičky. Kamarádka prohlásila, že kosmetičky jsou sadistky..:D No nevím, já osobně si moc nestěžuju. V nemocnici s vámi mnohdy dělají mnohem horší a bolestivější věci, než dělá kosmetička, takže tak. Každopádně já jsem spokojená. Po kadeřnici jsem se sešla s mojí nejlepší kamarádkou a byly jsme venku. No prokecali jsme zase celé odpoledne.

a blogu se objevily dvě memes. Jedno na středu a jedno na čtvrtek. Doufám, že se vám budou líbit. Mě přišli jako fajn zpestření. Jinak jak víte, čtu Hex Hall 1. Už jsem skoro na konci (takže lehce za půlkou), takže se těšte na recenzi..:) A taky mám novinu. Budu psát nějaké recenze na knihy od nakladatelství Fragment, tak se těšte.:)

Hola hola..

21. srpna 2012 v 10:53 | Admin(ka) - Mizuru Kia
řeji krásné dobré ráno. [Mizuru-chan před 10 minutami vztávala..] Včera jsem na facebooku zhruba nastínila, jak bude tvořený dnešní přidávání článků.

aky na mě padl těžký úděl. Připomenout Vám, že za cca 14 dnů začíná škola, takže užívejte každý den, dokud to jde a nemusíte do hlavy šrotit spousty informací. Jinak slíbené články určitě přidám během dne, ale už pár dnů mám v pokoji bordel. Ano jinak se to říct nedá. Takže ho dneska uklidím. Pravděpodobně si vydrhnu i pravítka do školy a zjistím stav papírů na rýsování. Achiiiich..Prázdniny jsou bezva.

oho by zajímal můj život, tak vám můžu říct, že je v současných chvílích bezva. Nakoupila jsem si nové věci.. ( v CC fotky) Přítel je zlatíčko. A začala jsem jezdit na motorce jako spolujezdec. A asi si plánuju koupit helmu na motorku. Dál bych asi zmínila můj dnešní sen. Který byl moje noční můra a to ne z důvodu, že by byl hororovej..ty zvládám, ale tenhle byl takovej, že jsem se líbala (fakt vášnivě) s jedním ženatým chlapem (znám ho). Teda on mě políbil v nestřežené chvíli a já se nebránila, ba naopak. Takže myslím, že mé podvědomí dává najevo to, čeho se bojím. Že když po mě někdo vyjede, tak že nebudu protestovat ( tím nemyslím přímo ehm..to..stačí líbání a osahávání..) → budu svému současnému příteli nevěrná. Což vážně nechci. Takže ano. Bojím se a docela dost. Mlžu jen doufat v to, že mám pevnou vůli a nic takového se nestane.

Který podle Vás.?

19. srpna 2012 v 22:15 | Admin(ka) - Mizuru Kia
..Ohayo. Během dneška jsem udělala a už skoro donastavila (chyby drobnosti v menu) nový design. A zajímá mě, jaký názor na něj máte vy. Je lepší, horší nebo nastejno jak ten minulý.?


STARÝ ↑ NEBO NOVÝ ↓

..Bylo, nebylo..

18. srpna 2012 v 21:07 | Admin(ka) - Mizuru Kia
rásný dobrý večer. Blíží se nástup mnohých z nás do školy. Na který se většina z nás netěší, ale vyhnout se mu prostě nedá. Budeme více zaneprázdněni a asi nebudeme tak aktivní na blog.cz, ale to se podá.

ám na vás dnes prosbičku. Nedávno jsem založila pro blog FB STRÁNKU na kterou dávám různé aktuality a otázky. Moc bych ocenila, kdybyste zavítali a vyjádřili svůj názor. Zde: https://www.facebook.com/MizuruKia

ředem díky..:) A doufám, že vás vyjádří názor co nejvíce. Pomohlo by mi to třeba hned v tý nejaktuálnější otázce co tam je.


EDIT 15:44/19.8.2012
Jak jste mohli číst už po obědě na facebooku. Hodlám trochu změnit design..Takže to tady bude možná krapet chaotické asi celé odpoledne. Ale do večera by mělo být vše ok..;)
 
 

Reklama